Skocz do zawartości

Operacje lotnicze nad Libią.


Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy wierzą, że w Libii, Egipcie, chodzi o demokrację", spontaniczny ruch oświeceniowy" zmierzający do ustroju szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności". Oczywiście postęp techniczny ( internet , komórki , TV) wiele tutaj zdziałał - by zwykły mieszkaniec bogatszych państw afrykańskich zobaczył, jak żyje się gdzie indziej. I by zrozumiał jakimi obierkami się żywi - a co jada grupa trzymająca władzę". To już przerabiała wieki temu Francja ( Wielka Rewolucja - wielka jatka), Rosja - (Wielikaja Riewalucja – następna jatka), Chiny i ich „Rewolucja Kulturalna” - bardzo niekulturalna i straszna jatka. Polska 1968 ( walka o stołki synków tych co rozparli się na rządowych synekurach) itp.itd.etc. 1989 - „upadek komuny na 4 łapy”...
Nikt chyba nie myśli ,że w Iraku byłe służby bezpieczeństwa i ci co żyli w przepychu - dadzą się rzeczywiście odsunąć od koryt. To samo będzie w Egipcie, Libii, i innych kraikach. Będzie to samo co w Niemczech po wojnie ( byli pracownicy wywiadu i tajnych służb, SS-mani , dalej służyli nowej rzeczywistości"). W Polsce - zobaczcie co z tego ma 10 milionowa rzesza byłych solidarnościowców – za wyjątkiem garstki tych co spijają dziś śmietanę z tych wydarzeń. I całej armii byłych tajnych służb, i „specjalistów” od ekonomii – którzy zmienili KC na rady nadzorcze i synekury. Wszędzie tłum wykorzystywany był do ruchawek. Ginęło mięso armatnie - a po ich ciałach szli nowi gensekowie , by robić to samo co poprzednicy. Tylko jeszcze bardziej bezczelnie i z jawną ignorancją. ( Nachapać się i śmiać z „frajerów”). Rosja – z ich „feudalnym kapitalizmem” i czerwonymi księciami kupującymi angielskie kluby sportowe. Chiny z ich rozwarstwieniem społecznym, gdzie europejski styl życia nielicznych – kłóci się ze starą znaną nędzą z czasów Mao.
To samo będzie w Libii. Nikt z byłych agentów służb bezpieczeństwa , wyższych oficerów i rzeszy urzędników – nie pogodzi się z utratą złotodajnych żył i zerowej odpowiedzialności. Tylko w Polsce można było wybić całą inteligencję, zniszczyć ziemiaństwo, rozgonić po świecie resztki arystokracji – będące ostoją zasad i „starego” porządku. I posadzić na stołkach pół-analfabetów, agentów NKWD, zaprzańców i zdrajców, katów niepodległości. Ale Wielki Brat dysponował Sybirem, armią posłusznych wykonawców, i całym aparatem represji – który wspierali rodzimi targowiczanie. Nieposłusznych po prostu „anihilowano”, jak mówił Lem , lub „ewaporowano” – w języku Orwella .
Nie myślcie więc ,że coś romantycznego się wydarzy. Kadafi dobrowolnie pójdzie pracować w oczyszczalni ścieków jako maszynista. Generałowie nauczą się układać glazurę i tynkować.
Ministrowie będą budować „Orliki” po 10 h dziennie w skwarze i deszczu. Tajni agenci popełnią samobójstwo zbiorowe – zrozumiawszy swe zbrodnie przeciw narodowi. A ich synkowie, pociotkowie, wnuczkowie – pójdą handlować na bazarach marchewką.
O słodka naiwności. Jeśli Libia jest za daleko i zbyt egzotyczna – popatrzcie na nasz biedny kraj i poszukajcie analogii. A jeśli jest wam dobrze – to się cieszę. W końcu życie doczesne jest krótkie. Pojawiają się głosy, że Kadafi to zbrodniarz. No to co z naszymi komunistami. Komunizm uważany jest za organizację zbrodniczą. Spadł komuś włos z głowy? Niektórzy awansowali nawet na doradców prezydenta. Reszta żyje sobie wspaniale.
/Z wypowiedzi powyżej najbardziej mi trafia do przekonania komentarz „Rebelianta”./
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mozets tu nikt nie ma złudzeń-ten konflikt nie jest czarno-biały. Ale jeśli przez 30 lat społeczeństwo musi patrzeć na jedną mordę to nic dziwnego, że nie wytrzymali. (U nas chociaż mordy się zmieniały). Zwłaszcza po tym co wydarzyło się u sąsiadów...
Kraj z ropą i gazem, a większość żyje skromnie, w przeciwieństwie do obywateli niektórych państw Zatoki Perskiej. A co do osądzenia zbrodni polskich komunistów, to jak to zrobić jeśli sędziowie się nie zlustrowali, a głosem elity są ludzie głoszący hasło odp..cie się od generała"...
Ale ten wątek nie jest poświęcony deliberacjom moralno- historyczno- politycznym ...
Tu skupmy się na technice i strategii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem i niestety znów chyba mam rację.Bo okazało się że w szeregach rebeliantów walczy AL-Kaida która chce zdobyć rakiety przeciwlotnicze/tak informują generałowie hameryccy na podstawie doniesień wywiadu USA.
No i co rebeliantów już nikt nie wspiera.
Co będzie?
Ja myślę że Kaddafi musi odejść ale władzę zachowa jeden z jego synów.
Czy tak będzie? Pożyjemy zobaczymy.
Czy wejdą ?myślę że nie.
Sarkozy już się kończy,Cameron ma problemy a tej wojny tak naprawdę to chyba nikt nie chce.Oprócz tych dwóch co ich wymieniłem.
Panowie dajcie sobie spokój z Polskimi Komunistami i ich zbrodniami znacie chociaż jednego Polskiego Komunistę.
Ha,ha odkąd to komunizm uważany jest za organizację zbrodniczą,o ile wiem Komunistyczne Partie działają w wielu krajach i mają stały elektorat tak z 5%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ALTAIR, 07-04-2011

Bezczynne Gripeny

Stacjonujące w bazie Sigonella na Sycylii szwedzkie Gripeny nie mogły wczoraj wziąć udziału w planowanej, pierwszej misji bojowej nad Libią. Amerykańskie paliwo JP5 nie nadaje się dla tych samolotów.

Szwedzkie Gripeny przybyły na Sycylię w dwóch grupach w ostatni weekend. Na środę planowano pierwszą misję bojową. Ta jednak nie nastąpiła. Samoloty stały bezczynnie na lotnisku, będącego częścią amerykańskiej bazy lotnictwa US Navy.

Powodem był brak odpowiedniego paliwa lotniczego. Amerykańskie samoloty wykorzystują dedykowane paliwo JP5, szwedzkie – powszechnie dostępną cywilną odmianę Jet A1. Oba płyny różnią się dodatkami, których uboższej JP5 brakuje.


Szwedzi polecieli na misję i zapomnieli zawczasu sprawdzić, czy będą mieli gdzie zatankować :))) Co za amatorszczyzna, LOL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem informację że Kaddafi zatrudnił wielu pilotów z Białorusi,Rosji,i Ukrainy,a także z Uzbekistanu i Kazachstanu.Między innymi oni wchodzili w skład załóg migów i helikopterów które strzelały do powstańców.Po ucieczce kilku pilotów na Maltę w świadomości Kaddafiego wzmocniło się przekonanie o spisku swoich wojskowych.Przestał im ufać.Podobno w Trypolisie można się doliczyć 500 profesjonalnych pilotów wojskowych z paszportami krajów W.N.P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie