Skocz do zawartości

Czym zajmuje się Instytut Pamięci Narodowej


Rekomendowane odpowiedzi

Balans" to co napisałeś, może i prawda, ale już 89r. komuniści, rozważać mogli z równym powodzeniem, panowanie komunizmu na całym świecie, albo przebranie się w babcię w bajce o Czerwonym Kapturku, lepiej nie komentuj Twojego wieku.

Otóż wcale nie! To Gorbaczow amieszał", gdyby nie On to bardzo być może, że Układ Warszawski" by istniał do dzisiaj.
Ot taki kaprys historii miał miejsce, szczęśliwy dla nas zresztą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dlaczego Wałęsa po dojściu do władzy w 1990r. zorganizował Fundusz Daru Narodowego, gdzie stare Babcie miały oddawać obrączki dla Rządu. Średnia pensja w Polsce na poziomie 20$.
Oczywiście emigracja urządzała się nieźle w Polsce, inaczej byłaby wojna jak w Rumunii, ale teraz to napewno Wybitni Polacy, Kaczyńscy, przecież czymś musieli się zasłużyć za takie przywileje jakie zaoferował im Naród, przecież nie może to być kraj durniów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zrozumiałem co miałeś na myśli Antykor-art'cie.

Jedno Ci tylko powiem, ano to, że wariant rumuński nam nie groził, bo tam w Rumuni to się armia zbuntowała [wszystko wskazuje na to, że była sterowana przez CIA do spółki z KGB], a u nas armia [kadra] stała do końca murem za Jaruzelem.
Średniej [20$] też nie da się tak wprost przeliczyć, bo należy brać pod uwagę jeszcze na ten przykład siłę nabywczą złotego w tamtych czasach. Tym co naprawdę było groźne, to hiperinflacja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant rumuński" groził nam o tyle że część resortów siłowych była w OPOZYCJI do gen. Jaruzelskiego i wciąż miała nadzieję że Gorbaczow zostanie odsunięty przez beton i wrócą stare, dobre czasy". A powodem takiego odsunięcia mogły by być np krwawe wydarzenia w Polsce.
Nietrudno się domyślić że doprowadziło by to jedynie do walk bratobójczych u nas i jakiejś owej izolacji" , i w sumie niewiele by zmieniło. No , przynajmniej zaspokoiło by poczucie niespełnienia tych wiecznie wczorajszych" tęskniących za kolejnym zrywem narodowym". Bo na stan wojenny się nie załapali.
PS i niech mnie starego ktoś oświeci dlaczego GW robi za jakiegoś straszliwego Czarnego Luda?
Przecież to zupełnie przeciętna gazetka codzienna , w sam raz do zawijania śledzi. Umiarkowanie prokościelna , zdecydowanie antykomunistyczna, sytuowana gdzieś w okolicy Łagiewnik.
Przynajmniej taka była te jakieś 20 lat temu , gdy ostatni raz ją czytałem ( gdyż poziom dziennikarski był w niej raczej z dolnej półki), ale o ile wiem wiele się w niej nie zmieniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Erih, moim zdaniem wariant rumuński" w Polsce nie był realny za Gorbaczowa. Oczywiście gdyby w ZSRR beton obalił tego ostatniego, to byłaby zupełnie inna bajka. Ale wtedy pewnie Jaruzelski stanąłby po stronie betonu i koło się zamyka...
Odnośnie tych wiecznie wczorajszych", ęskniących za kolejnym zrywem narodowym" [pewnie po raz kolejny utopionym w morzu krwi], to ja im się nie dziwię. Przecież my wszyscy byliśmy za komuny wychowywani w szkołach na literaturze romantyzmu. Tu przyznam, że i mnie się marzyło w latach 80-tych narodowe powstanie, takie z butelkami z benzyną na czołgi...
Dlaczego GW robi za Czarnego Luda? Ano pewnie z uwagi na Naczelnego... Skrajna narodowa prawica musi mieć wroga, bez wroga nie istnieje. A Michnik wprost idealnie się wpisuje w spiskową teorię dziejów, że za tym wszystkim stoją Żydzi". Aby było śmieszniej, to osoby o takich poglądach wieszają na honorowym miejscu w swoich domach portrety niejakiej Miriam, zwanej u nas Maryją Królową Polski, a która to Miriam była jak najbardziej Żydówką [u mnie zresztą też wisi na honorowym miejscu w postaci ryngrafu].
Inna sprawa, że po tym słynnym i przełomowym dla przemian w naszym kraju: Wasz prezydent, nasz premier" - w latach późniejszych robiąc za autorytet moralny i brylując na salonach był hamulcowym... Wraz z aferą Rywina sam się wykończył, bo nikt za autorytet moralny nie będzie uważał kogoś, kto zaprasza do siebie znajomego, częstuje go alkoholem i nagrywa... Tak przy okazji wykończył przy tym SLD, bo by rządzili do dzisiaj, ale to już zupełnie inna bajka...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Balans !
Pytasz czemu GW i jej naczelny robią za czarnego luda ? Trzeba tylko pamięć uruchomić i trochę samodzielnego myślenia ( tzn chodzi tylko o przeprowadzenie samodzielnego procesu myślowego, bez przyjmowania jako swoich myśli wypowiedzi wszelkiej maści żurnalistów czy komentatorów politycznych)
GW powstała jako organ wszystkich osób walczących z komuną, miała być pierwszą gazetą zupełnie ,,wolną . Tymczasem dość szybko okazało się, że przejęła ja grupa Michnika, Kuronia i Modzelewskiego. Kuroń miał ciągoty politykierskie,Modzelewski naukowe a Michnik dziennikarskie i to on przejął gazetę a Ci dwaj zapewnili mu zaplecze polityczne i naukowe . Gazeta zaczęła pisać tylko w imieniu jednego z odłamów Solidarności i ściągała, drukowała, cytowała i dawała zatrudnienie tylko tym, którzy na to wg naczelnego zasłużyli. Co gorsza uznała, że tylko ona ma rację, co znajdywało odzwierciedlenie w artykułach i felietonach, a od tego już był tylko krok do działań dalszych - ,,wojny na górze" czy prowadzonej od 1995 roku tzw ,,wojny z prawicą ,,katoprawicą" ,,skrajną prwawicą . Nie wiem, czy zauważyłeś, że te określenia, razem z tym, którego sam byłeś uprzejmy użyć i wieloma innymi nie maja chyba nic wspólnego z głoszoną przez środowisko GW ideą wolności, równości i braterstwa a pochodzą nie od skinhedów czy NOP ( bo to jest skrajna prawica) a od właśnie miłość głoszącego i pokój Adama.
Ważna jest chyba także rola Adama, którą odegrał on przy manipulacjach archiwami po bezpiece ( kto miał do tych akt dostęp i kto produkował pierwsze ,,haki" - zapewniam, że nie Kaczor)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu- zobacz jednocześnie, że za wydawnictwa prasowe OBIEKTYWNE ( wg takiego podziału ) mają uchodzić np Rzepa czy Wprost...

Ciekawszy jest ten drugi tytuł zważywszy na ex-właściciela i długoletniego redaktora naczelnego. Tym ciekawszy, im bardziej nieoczekiwana i zaskakująca jest reakcja nowych właściciela na ostatni felieton TW Król.

I tak jak uważam, że ostatnimi LATY GW powoli acz skutecznie pikuje w dół ( zarówno co do treści jak i formy- czasami się zastanawiam, czy GW zatrudnia korektorów ), tak odnoszę wrażenie, że spory udział w tępieniu GW ma zazdrość. Że akurat ( chwilowo, pal licho okoliczności) Michnikowi udało się z chwilowego wydawnictwa utworzyć potężny koncern medialny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti nie prowadzę dywagacji na temat prasy w Polsce, a jedynie na temat imperium (walącego się chyba ku mojej radości)GW i jej naczelnego i to w kontekście IPN . Zazdrość też może być powodem niechęci do GW ale przynajmniej w moim przypadku nie jest - ja się cieszę, że ,,imperium pychy i obłudy ( to moje własne określenie) wali się, niezależnie czy za sprawą ,,Dziennika" ( ochrzczonego przez GW ,,Der Dziennikiem) czy za sprawą tego, że ludzie oprzytomnieli trochę ( choć ten powód byłby dla mnie lepszy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z Kolegów mnie zadziwiają. Przedstawiają historię okrągłego stołu i magdalenki spreparowaną przez komisarzy historycznych Michnika, ale jednocześnie nie pamiętają już, jak kłamliwe artykuły zamieszczał w niej choćby nieświętej pamięci Kuroń. Nie pamiętacie serii artykułów o pojednaniu polsko-ukraińskim", w których Kuroń zachęcał do stawiania pomników bandziorom z UPA, a rzezie polskich wsi usprawiedliwiał iesprawiedliwą polityką narodowościową" przedwojennej Polski oraz estialstwem AK"? Artykuły Kuronia to oczywiście tylko przykład na to, jak GW fałszuje historię. To, że ludzie mają umysły zmienione przez michnikoidy świadczy po stokroć o tym, że IPN był potrzebny, aby wyciągnąć Polaków z matriksa stworzonego przez GW. Polaków, którzy przestali samodzielnie myśleć i czytać książki i opracowania naukowe, a całą swą wiedzę o historii i polityce czerpią z Koszernej i jej epigonów. Również za granicą, albowiem Michnik uchodzi w eurosojuzie za czołowego intelektualistę lewicowego" w Polsce, przy czym przymiotnik lewicowy" uchodzi tam za komplement! Michnik publikuje np. w bolszewickim dzienniku El Pais", gdzie wydala swoje brednie o Okrągłym Stole, jak to on wespół z Bolkiem i Kuroniem obalili komunę, jak wspomagał ich wybitny filozof" Kołakowski ale również o ohaterszczyźnie" Powstania Warszawskiego oraz runatnej dyktaturze bliźniaków", szaleństwie lustracyjnym" etc. To Michnik jest w głównej mierze odpowiedzialny za fatalny obraz rządów PiS za granicą, na przykład w El Pais jeszcze po śmierci Prezydenta nazywano go faszystą" i homofobem". Teraz, kiedy IPN przestał istnieć, nie ma już alternatywy dla michnikowskiej wizji historii i rzeczywistości. Polacy nadal będą wierzyć w bajkę o okrągłym stole, bohaterskim Bolku, patriotycznym Bronku, antykomunistycznym filozofie" Kołakowskim czy świetnie wyszkolonych służbach WSI". Smutne to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to niestety żaden z moich szacownych adwersarzy nie wypowiedział się na temat tego, co napisałem w poście powyżej.
Dorzucę więc kilka swoich opinii w tym temacie", może to coś da, kto wie?

1. Nie czarujmy się i nie wmawiajmy sobie na siłę, że iałe jest czarne", bo wszyscy dobrze wiemy, że Michnik jest Wrogiem publicznym numer jeden" nie dlatego, że jest Michnikiem, ale dla tego, że jest Żydem!!! Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości to pozwolę sobie zacytować coś z Irhabiego: a całą swą wiedzę o historii i polityce czerpią z Koszernej i jej epigonów". Jeżeli mi ktoś udowodni, że epitet Koszerna" jest komplementem, to ja boso do Częstochowy pomaszeruję przy najbliższej pielgrzymce...
2. Michnik odegrał w 89 rolę znaczącą rolę, moim zdaniem była to filozofia pokojowego przejmowania władzy ak po kawałku" od czerwonych i wtedy się to sprawdzało, później już nie...
3. Tak ogólnie to nie jestem zwolennikiem polityki miłości" jaką zawsze lansował. Bo jakoś nie mam ochoty obić niedźwiedzia" z SB-kiem, który mnie przesłuchiwał [inna sprawa, że jakiejś krzywdy mi nie zrobił, bo robił raczej wrażenie, że tylko odwala robotę za jaką mu płacą].
4. Zarzut, że Michnik jest ietolerancyjny" dla tzw. kato-prawicy" uważam za zupełnie absurdalny, bo wystarczy posłuchać na ten przykład pewnego sekciarskiego radyja, aby się przekonać jacy to oni są olerancyjni"...
5. Jeżeli chodzi o stosunek do Ukraińców, to żywcem przejął XIX-wieczną, romantyczną filozofię od Giedroycia.
6. Jako autorytet moralny" skończył się Michnik wraz z tzw. Aferą Rywina. I dobrze...

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu opcji odpowiedz z cytatem więc skopiowałem tekst kol balans'a i wrzucam swoje trzy grosze



Tak naprawdę to niestety żaden z moich szacownych
adwersarzy nie wypowiedział się na temat tego, co napisałem w poście powyżej.

Nie wiem, czy zaliczam się do grona twoich adwersarzy, a na dodatek szacownych, ale jak mi się wydaje odpisałem Ci czemu AM i jego organ ma przeciwników

Dorzucę więc kilka swoich opinii w tym temacie", może to coś da, kto wie?

1. Nie czarujmy się i nie wmawiajmy sobie na siłę, że iałe jest czarne", bo wszyscy dobrze wiemy, że Michnik jest Wrogiem publicznym numer jeden" nie dlatego, że jest Michnikiem, ale dla tego, że jest Żydem!!! Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości to pozwolę sobie zacytować coś z Irhabiego: a całą swą wiedzę o historii i polityce czerpią z Koszernej i jej epigonów". Jeżeli mi ktoś udowodni, że epitet Koszerna" jest komplementem, to ja boso do Częstochowy pomaszeruję przy najbliższej pielgrzymce...

Owszem nazwa ,,koszerna w stosunku do GW funkcjonuje, jak również ,,szabasówka" ( to o wydaniu weekendowym, ale prócz tych którzy tak ją nazywają ze względu na swoją niechęć do Żydów, całkiem spora grupa nazywa ją tak bo gdzieś tak usłyszała, a inni jeszcze z przekąsem jako że ,,koszerna tak naprawdę znaczy ,,czysta" - a to jest też nie wrogość Żydom tylko inteligentna kpina z redaktora i jego podwładnych, którzy siebie jedynie mają za czystych . Uważam także, iż większość ludzi nie lubi Michnika bo jest on Żydem, ale,że jest Adamem Michnikiem, który zrobił, co zrobił i powiedział,m co powiedział a takie( nie lubią go bo jest Żydem) tłumaczenie sobie niechęci ludu do p. redaktora jest raczej jego własnym pomysłem - dlatego też pozwalałem sobie prosić o samodzielne myślenie i niepowtarzanie myśli naszych myślicieli publicznych

2. Michnik odegrał w 89 rolę znaczącą rolę, moim zdaniem była to filozofia pokojowego przejmowania władzy ak po kawałku" od czerwonych i wtedy się to sprawdzało, później już nie...

Rola była znacząca, bo i wynik, który potem osiągnął ( stworzenie imperium ,,materialnego i imperium dusz) był znaczny - Adasiowi sie po prostu opłaciło zrobić dill z ,,czerwonymi"

3. Tak ogólnie to nie jestem zwolennikiem polityki miłości" jaką zawsze lansował. Bo jakoś nie mam ochoty obić niedźwiedzia" z SB-kiem, który mnie przesłuchiwał [inna sprawa, że jakiejś krzywdy mi nie zrobił, bo robił raczej wrażenie, że tylko odwala robotę za jaką mu płacą].

Ja też nie jestem zwolennikiem tej miłości tym bardziej,że nie jest to miłość do wszystkich i dla wszystkich

4. Zarzut, że Michnik jest ietolerancyjny" dla tzw. kato-prawicy" uważam za zupełnie absurdalny, bo wystarczy posłuchać na ten przykład pewnego sekciarskiego radyja, aby się przekonać jacy to oni są olerancyjni"...

Czy to, że radio Padre Rydzyka nie jest tolerancyjne implikuje twierdzenie iż Michnik jest nietolerancyjny ??? Balans !!! Błagam !!! Trzymaj poziom - to, co napisałeś wszak nie ma sensu żadnego. Przypomnę jedynie, iż Rydzyk przynajmniej niczego nie udaje - mówi, ze jest księdzem katolickim i jako taki nie może być tolerancyjny...


5. Jeżeli chodzi o stosunek do Ukraińców, to żywcem przejął XIX-wieczną, romantyczną filozofię od Giedroycia.

Czy to coś tłumaczy ?

6. Jako autorytet moralny" skończył się Michnik wraz z tzw. Aferą Rywina. I dobrze...

Tu się zgadzamy, choć dla mnie stało się to już wtedy gdy szantażował ( teczkami) i opluwał Wałęsę - już wtedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans pewnie takie nazwiska jak Wolińska, Mietkowski, Morel i setki innych też są nienawidzone z czystego, polskiego, altruistycznego antysemityzmu... Dobrze, że nie czytuję GW jedynie jej przedruki na forum bo dzięki gazecie sam niedługo uwierzył bym w to iż jestem antysemitą... Same sąsiady, strachy, hieny tak nas maluje naczelny na świecie...
Poza tym po twoim wpisie kiedy Michnik skończył być autorytetem zaczynam rozumieć poparcie jakie w kraju mają różnego rodzaju miglance od afer... To nie ten zły co złapany tylko ten co złapał... Kufa jednak na naszą świadomość społecznopolityczną socjolog i psycholog to za mało... Przydał by się psychiatra..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Rem

1. Owszem nazwa "koszerna w stosunku do GW funkcjonuje, jak również "szabasówka ( to o wydaniu weekendowym, ale prócz tych którzy tak ją nazywają ze względu na swoją niechęć do Żydów, całkiem spora grupa nazywa ją tak bo gdzieś tak usłyszała, a inni jeszcze z przekąsem jako że "koszerna tak naprawdę znaczy "czysta - a to jest też nie wrogość Żydom tylko inteligentna kpina z redaktora i jego podwładnych, którzy siebie jedynie mają za czystych ."

Tu na forum jak już się pojawia epitet Koszerna", to nie w formie żartu"...

2. Rola była znacząca, bo i wynik, który potem osiągnął ( stworzenie imperium "materialnego i imperium dusz) był znaczny - Adasiowi się po prostu opłaciło zrobić dill z "czerwonymi.

Miał kiepełe to zrobił geszeft, inni mieli dużo łatwiej bo przejęli za friko na ten przykład taki Koncern Medialny jakim było RSW, a takiej kariery nie zrobili...

3. Tu jesteśmy mniej więcej zgodni.

4. "Czy to, że radio Padre Rydzyka nie jest tolerancyjne implikuje twierdzenie iż Michnik jest nietolerancyjny ??? Balans !!! Błagam !!! Trzymaj poziom - to, co napisałeś wszak nie ma sensu żadnego. Przypomnę jedynie, iż Rydzyk przynajmniej niczego nie udaje - mówi, ze jest księdzem katolickim i jako taki nie może być tolerancyjny...

Tu jestem mocno zdziwiony, bo jeżeli od Michnika wymagasz tolerancji nawet dla bardzo skrajnej ksenofobii i nietolerancji, a jednocześnie usprawiedliwiasz tych nietolerancyjnych, to sorry, ale mi to mocno zalatuje mentalnością Kalego"...

5. Czy to coś tłumaczy ? "

Ano tłumaczy tą całą naszą tzw. politykę wschodnią" uprawianą na Ukrainie [zresztą bardzo skutecznie] przez prezydenta Kwaśniewskiego, a kontynuowaną przez prezydenta Kaczyńskiego. A przecież to, że ta polityka zakończy się naszą spektakularną klęską było, i to z wielu powodów, z góry do przewidzenia...

6. Tu się zgadzamy, choć dla mnie stało się to już wtedy gdy szantażował ( teczkami) i opluwał Wałęsę - już wtedy"

Tak się jakoś dziwnie składa, że pogrywanie teczkami i hakami to specjalność ludzi prawicy. Bo tzw. lewica była od zawsze zwolennikiem grubej kreski" i likwidacji teczek.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol balans , już ci to kiedyś przypominałem , że epitet Koszerna był w swoich początkach komplementem. Niekoszerna była wtedy Trybuna Ludu i jej podobne. Popularna była wówczas Wódka koszerna" Piwo koszerne" i inne specjały , gdzie koszerność" oznaczało np realną kontrolę jakości i tradycyjną recepturę. Moda na koszerność skończyła się , przynajmniej u mnie w Kraku , w momencie ujawnienia afer związanych z przejmowaniem budynków pożydowskich na podstawie fałszywych testamentów. Wtedy to sentymentalny mit Żyda- Wiecznego Polskiego Tułacza legł w gruzach. I sam cholera nie wiem czy to dobrze czy to źle ( w rachunku ciągnionym).
A psy na Michniku et consortes wieszają środowiska które po 89 roku zostały skutecznie zmarginalizowane na dłuższy czas, bo albo były zbyt hermetyczne" albo oderwane od rzeczywistości. A Michnik jadąc na swej opozycyjnej przeszłości , a częściowo na wyczuciu sytuacji , poszedł w górę.
I teraz leci w dół. I podobnie jak kolegom , wcale mi go nie żal , choć z jeszcze innych przyczyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zwrócić uwagę na gazetę przewijającą się przez cały film,w 3,30 minucie jest chyba sedno o tej gazecie i ynteligencji czytajacej tą gazete :::)))).
http://www.youtube.com/watch?v=aEtIsKGdMmM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie chciałbym żyć w kraju teczek i haków. W kraju podsłuchów, dyktafonów i umierających laptopów. W kraju wiecznej wojny polsko-polskiej. W kraju, w którym wszyscy są podejrzani, tylko nie wszystkich się udało jeszcze skutecznie przesłuchać... W kraju gdzie rządy dusz nad milionami sprawuje za pomocą, bardzo prymitywnej zresztą, socjotechniki guru pewnej sekty. W kraju, który prowadzi zimną wojnę ze swoimi sąsiadami w imię tego co było przed 70-ciu laty.
Aby nie było, nie chciałbym również żyć w kraju Rychów, Zdzichów i Zbychów...

Czy to możliwe? Moim zdaniem nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans !
Pozostaje Ci osiedlić się gdzieś w ,,mało używanych miejscach w Nowej Zelandii, Australii czy Afryki. Niestety cywilizacja XXI wieku jest cywilizacją elektroniki,w tym codziennych podglądów, podsłuchów i innej inwigilacji prowadzonej w imię porządku i bezpieczeństwa i to my sami, a nie żaden ,,Czrny Lud" o to zabiegamy. A IPN i w tym przypadku jest niewinny ;)

Cairo!

Śledztwo, w którym Adolf był jednym z podejrzanych było prowadzone być może przez niezbyt pracowitego i lotnego prokuratora ( mógł pokusić się o ustalenie bardziej precyzyjnej listy sprawców zbrodni), ale zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - a to chyba najważniejsze ( to by się dopiero larum powszechne podniosło gdyby uchybiono procedurom). Takie mamy prawo - choć jak już raz pisałem prokurator mógł wykazać się większą sprawnością ( ale nie musiał). Co do zamykania wątków, jak rozumiem uważasz, że są zamykane z mojego powodu - ja się z tym nie zgadzam i uważam, że i tu ma zastosowanie ( tak jak u prokuratora IPN) pójście na łatwiznę, albo coś jeszcze ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbyś eczek i haków"? To miej pretensje do tych, którzy sobie na te teczki i haki zapracowali. Wielkie jest zakłamanie tego świata i wywrócenie wszelkich wartości moralnych, skoro zarzuty kieruje się nie do posiadacza teczki, lecz do tego, kto tę teczkę ujawnia! Gdyby nie wyciągnięcie haka" na Kwaśniewskiego, lud nigdy nie ujrzałby prezia bujającego się nad polskimi grobami... Gdyby nie wyciągnięcie haka na Bolka, lud nadal wierzyłby w jego nieskazitelność... Szkoda jedynie, że wiedza o Bolku jest niepełna- Wałęsa wykradł część akt, brutalnie je wyrywając z teczek i prymitywnie zmieniając paginację flamastrem. W to, że nie chcesz Rychów, Zdzichów i Zbychów, to akurat nie mogę uwierzyć, bo są to ludzie razwiedki- poczytaj historię powstania PO, powiązania Merkla współpracującego z XI departamentem I wydziału MSW, a więc bezpośrednio podlegającego KGB. TW Bankier" zbudował dla swej późniejszej partii sieć powiązań biznesowo-mafijno-politycznych, w których czerwoni pułkownicy" są ważnym ogniwem. Ponieważ Ty bronisz tego środowiska, więc nie wierzę że ie chcesz żyć w kraju Rychów i Zbychów".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Gruby Rychu, zalecasz mi na stare lata emigrację, a przecież dobrze wiesz, że starych drzew się nie przesadza...
Nowa Zelandia? Czemu by nie, ale kilkadziesiąt lat wcześniej...
Tyle tylko, że jak w stanie wojennym miałem okazję uzyskać bez problemu wizę [w jedną stronę] do tego kraju, to nie skorzystałem, bo miałem zakonotowane w głowie od mojego ojca: Miejsce Polaków jest w Polsce, bo jak się wyemigruje zagranicę, to jest się straconym dla kraju. A tylko tu na miejscu można próbować coś zmienić na lepsze, bo jak ci porządni wyjadą, to pozostaną same szuje i karierowicze i nic się nie zmieni".
Że romantyczno-naiwnie-głupie? Pewnie tak, ale dwa razy nie da się wejść do tej samej rzeki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie