Skocz do zawartości
  • 0

Pamiątka z kampanii zachodniej


dyr.Dymalla

Pytanie

Popielniczka z łuski,(prosiłbym o identyfikację łuski)znaleziona na pozycjach niemieckich.Nie robiłem zdjęć z każdej strony, więc napiszę co tam wygrawerowano; 10,5,1940 HOLLAND,BELGIEN,FRANKREICH.To jest jasne, ale jest też mały napis,zamieszczę go na drugim zdjęciu,ciężki do odczytania.
Według mnie napis brzmi;Vffg.Zone48. Czy komuś mówi to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

...mam pytanie jaką techniką są wykonane napisy ? wybite ? jeżeli tak to czemu takie jasne ? nie starzały sie z popielniczką ?"

Punktak, gwóźdź lub nawet szpic noża/ bagnetu to najczęsciej
używane narzędzia do okopowej grawerki". Zagłębienia są jasne bo taki kolor ma zaschnięty brud, nieusunięty przy pobieżnym czyszczeniu powierzchni. Ale to wygląda nieźle, podkreśla wiek i autentyczność pamiątki.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popielniczka z łuski,(prosiłbym o identyfikację łuski)znaleziona na pozycjach niemieckich.Nie robiłem zdjęć z każdej strony, więc napiszę co tam wygrawerowano; 10,5,1940 HOLLAND,BELGIEN,FRANKREICH.To jest jasne, ale jest też mały napis,zamieszczę go na drugim zdjęciu,ciężki do odczytania.
Według mnie napis brzmi;Vffg.Zone48. Czy komuś mówi to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę też miałem wątpliwość z tym Holland"
Jeżeli chodzi o unteroffizera", to pomysł mi się podoba, ale czy w skrócie uffz" może być użyte podwójne s" ? Bo tam bez wątpienia jest dłuższa litera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie