Skocz do zawartości

Mój eksperyment - kwas szczawiowy i hełmy


tyfus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 months later...
  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Panowie mam pytanie. Po pewnym czasie roztwór kwasu szczawiowego wystygnie. Co wtedy robicie? Zostawiacie przedmiot aby dalej w nim leżał czy może podgrzewacie czy robicie nst roztwór? Mój pocisk od PAKA moczył się 2 dni i z czubka zdza nie zeszła za to widać czarną farbę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...
Witam,mam pytanko odnośnie kwasu. Używam go od sporego czasu,ale nigdy jakoś cennego fantu nim nie traktowałem. Teraz to się zmieniło,trafiła mi się polska skrzynka. Pierwszy raz moczyłem w kwasie,potem wd40. Jak widać,to nie pomogło. Zdaje mi się,że rdza wychodzi. Planuję jeszcze raz powtórzyć zabieg tyle,że na jakieś tylko 2 godzinki. Następnie co zrobić ? mam wrażenie,że tego kwasu nie da się usunąć z fanta..szorowałem i płynem i gąbkami i to samo. Paraloid pomoże ? zakonserwuje zaraz po wyschnięciu ? Co zrobić z burchlami rdzy ? przecież jak je będę zdzierał,to i farba idzie w niepamięć,jeśli zostawię,może od nich iść rdza. Mam wrażenie,że koło się zamyka.

Proszę o porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Barti, często tak jest że wybór jest prozaiczny a zarazem bardzo bolesny - jeżeli nie chcesz aby Ci wychodziła rdza która jest pod farbą, to musisz usunąć tą piękną wrześniowo/październikową farbę. Purchle musisz porozbijać i oczyścić bo to tylko siedlisko rudego.

Jeżeli chodzi o paraloid to jego nakładamy tylko i wyłącznie na całkowicie oczyszczoną powierzchnię. On nie wiąże ani nie neutralizuje rdzy, tylko tworzy na powierzchni taką niewidzialną powłokę odcinającą dostęp powietrza, ale jeżeli położysz go na rdze, to po pewnym czasie ta rdza zacznie wybijać.

A najlepiej to wstaw zdjęcia tej skrzynki, bedzie latwiej pomóc innym, a poza tym fajny fant :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie