Jump to content

arklas

Forum members
 • Content Count

  350
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy ziemianka należąca do PGR byłaby podpisana datą i inicjałami? To raczej cecha prywatnych przedsięwzięć.
 2. Verstärkungsstege gemäss Änderungsanweisung Nr. 55 nicht erforderlich Rozpórki, mostki wzmacniające według instrukcji zmian, przeróbek nr 55 niewymagane
 3. Nie trzeba żadnej cudownej apki – wystarczy odrobinę staranności i sprawdzenia tego, co na zdjęciu wyszło i czy to, co ma być wyraźne, jest wyraźne. Miliony aplikacji mają upraszczać życie, ale nie zastępują rozumu.
 4. Udało mi się jednak troszkę odcyfrować. To jest Psalm 27 https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=860 po hebrajsku i po żydowsku. Tekst hebrajski przepisałem na klawiaturze hebrajskiej, żydowski odczytałem samodzielnie, no i wyszły mi takie skrawki. Stąd już wiem, że to jest ten sam tekst w dwóch językach, i mogę go gdzieś wyszukać. Po polsku to będzie odtąd: Jego świątynią. 5 Albowiem On przechowa mnie w swym namiocie w dniu nieszczęścia, ukryje mnie w głębi swego przybytku, wydźwignie mnie na skałę. 6 Już teraz głowa moja się podnosi nad nieprzyjaciół, co wokół mnie stoją. Złożę
 5. Na pierwszym zdjęciu dolna połowa jest w jidysz, reszta to hebrajski. Tyle umiem powiedzieć.
 6. Tylko że w okolicach 1939 numery WH przetasowano, tak żeby nie wskazywały na żaden okręg, więc jeśli zdjęcie jest już z wojny, to jest to po prostu kolejna liczba bez znaczenia.
 7. https://academygps.ru/obshchie-svedeniya-2/novosti-8/2019-3860/novosti-ot-poiskovogo-otryada-akademii/ Tutaj znaleźli podobny, ale czy podpis jest trafny, czy to dorabianie legend do śmieci z komuny, to nie wiem.
 8. Dodam jeszcze, że wojskowa, bo pierwszą literą jest U.
 9. Czołem. Znalazłem coś takiego w jednym ze schronów w lesie w Helu. Co mogło się znajdować w tej wytłoczce styropianowej i w tych pojemnikach przypominających nakrętki od słoików? Nie wiedząc, co to jest, nie próbowałem ich na siłę otwierać, zresztą przyszedłem tam raczej z aparatem, nie z narzędziami. Wokół walały się też części z zestawu PChR-54M.
 10. Pieczęć w kształcie soczewki ma napisy: Krankentransport / Stadt Neukölln Neukölln to od 1920 dzielnica Berlina, a do 1912 nazywał się Rixdorf, więc jeśli to o to miasto chodzi, to mamy datowanie.
 11. Rejestracyjna od roweru, mocowana z tyłu pod siodełkiem.
 12. 1. Kp. Feld-Ers.-Batl. 81/3
×
×
 • Create New...

Important Information