Jump to content

Gostyń - wpadka


PG

Recommended Posts

na 4 zdjęciu u góry dubeltówka na amunicję scaloną sądząc po kształcie kurków nie jest to broń systemu Lefucheux. Czyli jest to broń wymagająca zezwolenia zgodnie z ustawą. natomast druga jednostka to współczesny sztucer czarnoprochwy ładowany odprzodowa typu Deerhunter, czyli jak najbardzej legalna. Zwróccie uwagę na latarkę przymocowaną taśmą pod lufą dubeltówki sami odpowiedzcie sobie po co?
Link to comment
Share on other sites

Na tych miniaturkach nie widzę wiele , ale przymocowane taśmą do broni kapiszonowej naboje myśliwskie centralnego zapłonu troszkę mnie dziwią. Co do latarki się nie wypowiadam. Moim zdaniem na podstawie tego co widzę pachnie to robieniem statystyki na koniec roku. W styczniu sprawa pójdzie do umorzenia z powodu nie stwierdzenia znamion czynu zabronionego.
No chyba że amunicja jest elaborowana.
Link to comment
Share on other sites

Św, Franciszek to On nie był i żaden Kolekcjoner, nawet do obrony własnej taki sprzęt w samochodzie nie przejdzie.
Tu nie chodzi o broń, ale o zwykłą odpowiedzialność, kulki nie są podpisane. A jeżeli nie trafi w cel, to trafi w coś, kogoś innego, moim zdaniem właśnie takich, należy zatrzymywać.
Akurat posiadanie broni myśliwskiej prawo dobrze reguluje.
Link to comment
Share on other sites

Erih popatrz na dubeltówkę, to jest iglicówka nie czarnoprochowa. Właściciel za nią beknie bo jest to ewidentnie broń podpadająca pod ustawę. A swoją drogą wielu kolekcjonerów" myśli, że jak dubeltówka ma kurki to jest czarnoprochowa i legalna. Nic bardziej mylnego.
Link to comment
Share on other sites

gdybamy,mogli sobie postrzelać,z czarnoprochowca i dubeltówki o zapłonie centralnym, łamanym zamkiem, systemu kurkowego latarka bo zabawę zorganizowali w nocy,jakby ustawa im na na to pozwoliła pojechali by na strzelnice.kłusownicy ????dzika z tego raczej nie uwalisz,chyba że nabój breneki.stara zabytkowa broń ,wykluczam aby walono z tego banki albo gangsterskie porachunki,z mercedesa ml to uważam że stać ich kupić mięsko ze sklepiku.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information