Skocz do zawartości

akt.info.o MRU?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Poniżej podaję link do profilu muzeum w Pniewie na facebook'u
mają tam ciekawe zdjęcia odsłoniętego Pz.W. 717


https://www.facebook.com/pages/MRU-Muzeum-Fortyfikacji-i-Nietoperzy-w-Pniewie/240917122711591?fref=ts



PS
Grzebiuszka - z którego roku jest ta fota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie będzie tak wyglądać... znaczy jakoś będzie, ale na pewno nie jak za Niemca". Będzie wyglądać tak jak się niektórym wydaje, że powinno wyglądać i .. jak wyjdzie.
W ogóle to co się tam dzieje to delikatnie mówiąc - skandal. Firma wykonawcza nie ma pojęcia o takich obiektach, robiąc wykopy zasypali oryginalne pozostałości przedpola i teraz chcą to odtwarzać.. izolacja schronu spieprzona totalnie. I cały szereg podstawowych błędów budowlanych.
Obawiam się że na zdrowie obiektowi to nie wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasieki miały być odtworzone wraz z linią okopów wokół obiektu. Ale jak znam życie, ktoś to uzna za zbyt niebezpieczne dla turystów. Przecież może się zdarzyć, że wpadnie ktoś do okolu lub na drut kolczasty i pozew o odszkodowanie gotowy. A ze był po pyfku" lub dwóch to inna bajka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ,ale są słabej jakości, bo to gotowe papierowe zdjęcia z analoga zostały zeskanowane. I sprawdziłem - zdjęcia zrobione przeze mnie 28.10.1995r To był pierwszy remont Pz.W. 717 po wojnie. Nie miałem wtedy wykrywacza, ale w stertach ziemi zdjętej ze stropu gołym okiem było widać pełno odłamków, a nawet duże kawałki pocisków i pierścieni wiodących. Jeden mój kolega nabrał tego cały plecak i przytargał do domu.

Image

Image


Image

Image

Image



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Grzebiuszka 00:56 15-09-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!

W dniach 05-06 października - będziemy organizować akcję budowania parkingu leśnego pod Schillem.

- oczyszczanie obszaru z zakrzewień (obszar powyżej 1000m2)
- przygotowanie rzerdzi
- kopanie dołków pod rzedzie
- instalacja rzerdzi

Więcej informacji w wątku
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=714322#1616697

Serdecznie was na tą akcję zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
Hej,

Już po raz kolejny stowarzyszenie PANZERWERK 7" organizuje sprzątanie WG Schill k. Kurska

Zbieramy się 13 kwietnia (niedziela) o godzinie 10.00 w pobliżu parkingu przy wiadukcie.

Przybywajcie - raz łazimy MRU z przyjemnością, a raz z workami na śmieci ;)


Jak coś pisać na priv

Pozdrawiam
Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie