Jump to content

Raupenschlepper Ost / Steyr RSO ( Część V)


Lemeryt

Recommended Posts

Zapraszam do V części wątku o RSO. Na przekór przeciwnością turlamy się dalej do przodu. Zachęcam przy tym do przeglądania czterech pierwszych odcinków tego brazylijskiego serialu :

http://www.odkrywca.pl/raupenschlepper-ost-steyr-rso,443517.html#443517
http://www.odkrywca.pl/raupenschlepper-ost-steyr-rso-czesc-ii-,568589.html#568589
http://www.odkrywca.pl/raupenschlepper-ost-steyr-rso-czesc-iii-,597180.html#597180
http://www.odkrywca.pl/raupenschlepper-ost-steyr-rso-czesc-iv-,636735.html#636735

....oraz do galerii zdjęć :

http://www.odkrywca.pl/galeria,raupenschlepper-ost-steyr-rso,521.html
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Kilka migawek z odbudowy. Dno przedniej części wanny, zgodnie z regułą wanny w tym miejscu są przeżarte korozją na wylot. Może dlatego że ten fragment znajdował się pod silnikiem. Widoczny jest zarys okrągłego otworu w dnie wanny przez który po odkręceniu dekla można było dostać się do korka spustu oleju ...

Link to comment
Share on other sites

Kubelek86 - piękna znajdźka" uwielbiam czytać teksty naszych sąsiadów. Zresztą u braci Czechów ostatnio się darzy jeśli chodzi o RSO. Ale okazuje się że i u nas na własnym podwórku też jeszcze można coś znaleźć ... może znalazca Krzychób34 wklei zdjęcia …
Link to comment
Share on other sites

... ale wróćmy do naszej ślicznotki. W pracach nad RSO spawalnictwo i łatanie ubytków to moja działka - uwielbiam to robić. Szczepciu i Krzychób34 załamują nade mną ręce ponieważ boleję nad każdym centymetrem kwadratowym przegnitego parcha ... W tym przypadku jednak potrzebne było ostre cięcie i zastosowanie metody cząstkowego przeszczepu. Na zdjęciu pierwszy odcinek komiksu opiewającego zmagania z „dziurą”.

Link to comment
Share on other sites

A jak je znalazł ... znajomy znajomego którego szwagier ... planował budowę pyrkaca" (jak u nas nazywa się traktorki wykonane własnym sposobem i przemysłem) zaczął zbierać części ... ale do montażu ostatecznie nie doszło.

Link to comment
Share on other sites

Co zostało do zrobienia oprócz nabycia części ? Dotarcie do człowieka od którego znajomy znajomego odkupił je wyciągając je z kupy złomu". Ta że mam nadzieję że radosny ciąg dalszy nastąpi. Na koniec jeszcze raz gratuluję znalazcy, dopóki ten złom cieszy dopóty jest sukcesem i daje zadowolenie. Amen.

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się że się Wam podoba. Miniowanie to oczywiście lipa, farba położona na rdzę, ale dopiero po pomalowaniu widać gdzie należy poprawić szlifowanie spawów tak że jeszcze trzeba zrobić małe korekty. Trochę zabawy będzie z otworem spustu oleju" ale to nie problem i już powoli się robi.
W przyszłości będzie to część pojazdu przeznaczona dla wtajemniczonych żeby ją podziwiać trzeba będzie wczołgać się pod spód.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information