Jump to content

Żydowskie szwadrony zemsty


szajka

Recommended Posts

Mnie zastanawia postawa amerykańskich Żydów wobec prześladowania ich braci w Europie.Dlaczego nie było zdecydowanych reakcji USA na to co się tu działo, jeśli Żydzi mają taki wpływ na politykę tego kraju(o ile to prawda).Czy może nie wiedzieli co hitlerowcy robią z Żydami?Stany długo nie angażowały się w wojnę, w końcu to Hitler wypowiedział im wojnę.
Link to comment
Share on other sites

Kof, nie wiesz że polityka to jedna wielka ladacznica? Koncerny niemieckie AEG, Siemens itp. lokowały w bankach amerykańskich grubą kasę, IBM sprzedawał Niemcom technologię liczenia więźniów w obozach, a jeden z Rockefellerów sprzedawał Niemcom paliwo do Messerschmidtów. Nie Hitler wypowiedział wojnę Stanom, tylko (jak zwykle zresztą) Stany wykorzystały pretekst żeby do tej wojny przystąpić. Wiadomym jest, że wiedzieli o ataku na Pearl Harbor ale nic z tym nie zrobili. Dali się napaść, żeby z czystym sumieniem i co najważniejsze - poparciem społecznym - dołączyć do innych państw bawiących się w wojnę w światowej piaskownicy.
Link to comment
Share on other sites

Na Discovery był reportaz o żydach walczących w jednym oddziale chyba pod brytyjskim dowodztwem za duzo nie pamiętam ale z tego co mowil dziadek to nie mścili się zabijając bezlitośnie bezbronnych niemców ale mówił że za 5 razem jak im zrobili egzekucje na niby to już się tak nie bali:)
Link to comment
Share on other sites

Czytałem gdzieś (sorry, ale nie pamiętam gdzie, skleroza...), że podczas II w.ś. istniała sformowana przez brytyjczyków brygada żydowska. Utworzono ją na Bliskim Wschodzie. Planowane był użycie bojowe na froncie włoskim, jednak ponoć w ostatniej chwili wycofano się z tego planu. nie weszła do walki.
Pozdro!
Link to comment
Share on other sites

No Gambit pogratulować umiejętności manipulacji faktami:

IBM sprzedawał Niemcom technologię liczenia więźniów w obozach"

Korporacja IBM, poprzez swą berlińską filię Dehomag, sprzedawała rządowi Niemiec sprzęt i myśl techniczną umożliwiające przeprowadzanie spisów ludności czyli urządzenia sortujące Holleritha — prototypy dzisiejszych maszyn cyfrowych.

Oczywiście hitlerowcy użyli te urządzenia do organizacji eksterminacji milionów ludzi ale śmiem wątpić, żeby IBM stworzyło ten system specjalnie dla Hitlera i jego celów.

Na tej samej zasadzie można pisać, że Anglicy pomagali hitlerowskim Niemcom bo to oni w końcu wymyślili czołg.

I tak dalej i tak dalej - robienie ludziom wody z muzgu sprawia ci przyjemność?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
coriolan masz dziwny sposób myślenia nie chodzi o technologie tylko o to że IBM wiedziało o tym że ich technologia jest do tego wykorzystywana maszyny w auschwitz były okresowo sprawdzane przez ludzi z IBM itd.
Link to comment
Share on other sites

Istniała sformowana przez Brytyjczyków brygada żydowska - kiedyś w TV leciał film dokumentalny, w którym wypowiadali się członkowie takiej brygady.

Dla niedowiarków powtarzam: w dokumencie tym przeprowadzano wywiady z ludźmi, którzy tą akcje organizowali weteranami II wś a potem wojny, która zaowocowała powstaniem państwa Izrael.

Mówili głównie o tym jak, w jaki sposób wyprowadzali sprzęt wojskowy, żywność, amunicje i kierowali ją do jednostek na terenie Palestyny. Działali głownie w jednostkach zajmujących się zaopatrzeniem od zwykłych szeregowych po wysokiej rangi oficerów legalnie wypisując w ogromnej machinie biurokratycznej wojny różne zamówienia na sprzęt, które następnie przekierowywali do nieistniejących oddziałów by potem zmienić rozkaz i w magiczny sposób zmienić nowe czołgi w wyeksploatowane, wysyłane następnie na tyły frontu i dalej do jednostek na bliskim wschodzie.
Dużą role odegrała tu akrze korupcja. Wojna się kończyła i każdy chciał na niej zarobić.

Proceder trwał jeszcze chwile po wojnie bodajże do 1946-47 r. Transporty szły statkami opatrzone listem przewozowym, jako zboże lub żywność a w rzeczywistości płyneły do Palestyny czołgi, broń, amunicja.

Rekrutowano także żołnieży pochodzenia żydowskiego oraz organizowano grupy przyszłych kolonistów izraelskich.


Całość akcji była nastawiona na zaopatrzenie swojej przyszłej armii i przygotowanie jej do ustanowienia państwa Izrael.

Jeśli by ktoś znał tytuł tego dokumentu chętnie bym obejżał jeszcze raz.
Link to comment
Share on other sites

co do chęci pomocy swoim" ładnie to określił Żydowski pisarz Artur Sandauer cytuję W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy. Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy" podobne przesłanki mogły kierować mających wpływ na rząd Żydzi z USA.
Link to comment
Share on other sites

Co do Żydów amerykanskich to przed wojną i podczas wojny NIE siedzieli oni w kieszeniach kongresu i NIE mieli bezpośredniego dojścia do Białego Domu (tak jak to dziś mają). Dodatkowo przed i podczas wojny NIE było jeszcze internetu i-Phonea, tak wiec informacja o sytuacji w Europie nie była ogólnie dostępna, a to co było wiadomo to było przez europejską i amerykanską cenzure kontrolowane. Co prawda Holiwood był już wtedy obstawiony przez starozakonnych i wielkimi pieniędzmi już wtedy operowali, ale oficjalnie rząd USA nie był im przychylny, nie wszystkie gazety były ich, i generalnie mówiąc wśród ludnosci (przeważającej większości protestanckiej) był lekki sentyment anty-semicki, tak więc Żydzi amerykanscy siedzieli grzecznie i cicho nawet jeżeli coś wiedzieli o tym co się dzieje za wielką wodą.

Tak więc trzeba pamietać, ze Izrael i cały krzyk o Holocauście powstał dopiero po wojnie, i cała sprawa nabrała najwięcej pary przez ostatnie 30 lat. To po wojnie
Churchill zaczął płakał, że Holocaust to największa zbrodnia na świecie, a Ameryka wybudowała wielkie muzeum Holokastu w swojej stolicy. To po wojnie powstały piękne i wzrusząjace filmy typu Lista Szyndlera. Natomiast podczas wojny opłakiwanie Żydzow nie było wpisane w scenariusz i o Holocauście przez całą wojne nie było nawet wzmianki w prasie angielskiej albo amerykanskiej mimo, że prezydent Rosevelt miał pełną i udokumentowaną wiedze o niemieckim planie wyniszczenia Żydów zaczynając od 1940 roku. Jedyna wzmianka w prasie pokazała się w na początku 1944 roku po tym jak Karski widząc, że Rosevelt nic nie robi napisał dlugi artykuł o niemieckiej zagładzie dokonywanej na Żydach w gazecie Collier i American Mercury (inne główne gazety nie chciały jego artykułu wydrukować i po jego artykule nic o Holocauście nie wspomniano aż do 1945 roku).

Wiecej o tym juz pisalem pod watkiem o nastawieniu Aliantow do calej sprawy http://www.odkrywca-online.pl/pokaz_watek.php?id=653967#862109
Link to comment
Share on other sites

A w odpowiedzi na autora wątku pytanie, żydowskich szwadronów zemsty raczej podczas wojny za dużo nie było (no chyba, że ohaterscy" bracia Bielscy). Żydzi w większości Europy byli szykanowani, spacyfikowani, i oddzieleni od większości ludnosci po myśli i według planu aryjskich okupantów (czytaj niemców i austryjaków). Ci co zdołali uciec do lasu" i chcieli walczyć, lączyli się z innymi partyzantami, nie koniecznie tworząc elitarne żydowskie jednostki które miściły się na lewo i prawo.
Link to comment
Share on other sites

Wulfgar!
Bardzo dziękuję za cenne uzupełnienie.
Pozdro!
PS. Aha, coś jeszcze. Z tego co pamiętam (kto to pisał? Derecki? Perepeczko?), to w ramach brytyjskich oddziałów Commando funkcjonował roop's" złożony z niemieckich Żydów (emigrantów sprzed wojny i wojennych uciekinierów). Ci ponoć nie weszli do akcji...
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information