Skocz do zawartości

Policja zatrzymała 17-latków z niebezpiecznym hobby


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego suspendedanimation, to nie jest moja rada tylko był to żart( nie pisałem nic o granatach i bombach, że przywożę i zakupuję w ogrodzie) więc nie wiem z czego oburzenie, a że jesteś tu nowicjusz to nie interpretuj moich wypowiedzi skoro nie znasz mojej postawy wobec tej sprawy.

Yeti, masz rację muszę te paliki zabrać bo jeszcze zaczną szukać ogórków pod nimi, i co będzie? xD pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jeżeli jest tak jak piszesz to sprawa zostanie umorzona ze względu na niską szkodliwość czynu. Mam nadzieję, że masz protokół z dokładnym opisem broni białej? Inaczej część może nie wrócić. Nawet nie wiesz ilu wśród nich jest kolekcjonerów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzeniem każdego kolekcjonera jest konkretny protokół z rewizji i przeszukania w 90 procentach jest zły ,lub pogwałcony,obserwuję i śledzę te wszystkie durne naloty policji i sprawy,co ciekawe wszystko odbywa się za rządów naszego premiera donalda,mam pytanie czy platforma obywatelska chce zniszczyć patriotyzm i kolekcjonerstwo w naszym kraju,widzę że tak,żyję w dziwnym i chorym kraju,gdzie dobry złodziej posiada stanowisko i kupuje ustawę za ustawą,mam propozycję kupmy ustawę tą która nas interesuje,jaka jest cena,słuchać że płacą po 20 tyś,zł myślę że warto,kompromitacja państwa,gdzie ja żyję,afryka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stg1971, myślę, że PO nie ma co oskarżać że to ich wina, za kadencji PiSu prawo bylo identyczne, teraz to trzeba rychłej zmiany, ale kogo to może interesować skoro nikt porządnie się za to nie bierze.


Pik78, myślałem, że ze względu na swoje doświadczenie jesteś w stanie odróżnić żartobliwą wypowiedź od że tak powiem ormalnej" ale cóż, każdemu się zdarza być sztywniakiem... pozdro dla ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiedyś krązył po forum link do strony pewnego pana nie pamiętam czy z Bydgoszczy czy z Wrocławia mniejsza z tym. Osoba ta starała się a nawet bezpośredio pomagała takim jak ja facet miał dużą wiedze na te tematy. ma moze ktos link do jego strony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jak byłem w Liceum konstruowałem różne egz. broni palnej. Poligon miałem w lesie. Nigdy mnie złapano. Ojciec raz tylko znalazł jeden egz. i mi go rozwalił w kawałki. Zrobiłem zaraz nowy i dobrze schowałem pod stropem w bloku.
Gdyby po I roku Oficerskiej Szkoły Uzbrojenia w Olsztynie nie przydzielono mnie arbitralnie do rakiet OT - być może byłbym dzisiaj sławnym konstruktorem broni strzeleckiej.
A tak - guzik. Młodziaków jednak trzeba trochę mieć na oku - bo czasem wydaje im się ,że są nieśmiertelni. Szkoda, że kluby strzeleckie - gdzie można by było bawić się legalnie wszelką bronią - to dzisiaj przywilej nadzianych facetów. Tam można by było młodziaków nauczyc np. zasad bezpieczeństwa z mat. wybuchowymi, budowy zapalników i amunicji. itp.itd.etc. Z pożytkiem dla wojska i społeczeństwa. I bezpiecznie, fachowo - przez specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę odpowiedzieć - bo zostałem wywołany do odpowiedzi.
Jestem absolwentem tej szkoły. Szkoły już dawno nie ma . Ten wydział jest tylko na WAT. Ja już w cywilu parędziesiąt lat wolontarystycznie prowadziłem klub strzelecki dla młodzieży. Ale przy okazji właśnie uczyłem ich rzeczy na których znałem się zawodowo- tzn. jak są zbudowane różne mechanizmy wchodzące w skład broni , również objaśniałem im jak niebezpieczne są mat. wybuchowe, miny i zapalniki. Jak działają. Pożyczałem z zaprzyjaźnionej instytucji wojskowej przekroje bojowych zapalników, pocisków, deki broni wojskowej, szkolne egz. min ppiech. łącznie z amerykańskimi. Nie wyobrażacie sobie jak ich to interesowało. I wiedziałem - że jak nawet znajdą później niewybuch, niewypał - to będą wiedzieli jak bezpiecznie z nim się obejść. Pokazywałem im jak miny uzbraja się na nieusuwalność. Pokazywałem miny niewykrywalne - wykrywaczem i sposób ich ustawiania.
Może to niektórym uratowało życie albo nogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
ogólnie,serio,mieliście jakieś zdezaktywowane gnaty?skorupki z wydłubanym MW?całe spłonki w łuskach itp?
i podobnie jak ZUBIKED napiszcie jak biegły i co ocenił?
myślę że dla wielu będzie to rada czego nie trzymać i w jakim stanie..
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie posiadali,5 spłonek w łuskach,co podczas zbijania nie odpaliły,ale nie były zbite i jest podstawa do umorzenia postępowania,ale ktoś na młodych dobrze wychowanych chłopakach pragnie zrobić karierę,proszę nie zapominajcie że jest coś takiego jak niebo i piekło,ja do tego 2 nie chcę trafić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodizło o łuski z niezbitymi spłonkami. Mimo że nie odpaliły to biegły uznał że podlegają pod ustawe, w skorupie granatu moździezowego były śladowe ilości mat. wybuchowego/ nabój był wystrzelony ale mimo to jakieś resztki zostały. Co mogę powiedzieć, kolekcjonowanie amunicji/pocisków/granatów jest chyba najbardziej niebezpieczne i nie dlatego że coś może wybuchnąć. Wszystko może byc puste bez mat, wybuchowych spłonki nieaktywne i my o tym wiemy jednak policjant niema obowiązku o tym wiedzieć i może wsio zarekwirować bo nie jemu to oceniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie