Jump to content

siła obalająca broni...


kopijnik2

Recommended Posts

Eee tam,jeśli chodzi o kobiety to wcale nie jest tak źle,moja małżonka jest laureatką pierwszego miejsca w zawodach strzeleckich Straży Granicznej(a strzelała z zawodowcami).Aż strach pomyśleć co w kobiecie drzemie :),gdybym to wiedział parę lat wcześniej to pewnie bym się głęboko zastanowił nad wypowiedzeniem trzy literowego słowa :)
Ale z drugiej strony to chyba moja zasługa bo to na mnie trenowała garami i innym sprzętem kuchennym :)no i oko wyrobiła z resztą sztukę uników we mnie też :)

pozdro
Link to comment
Share on other sites

wszystko po to żeby zastopować zwierza, ale nie dało by sie jakiegoś hamulca wylotowego dołożyć? Znam przypadki ze zwykł sztucer na ammo 30-06 uszkadzał obojczyk, ale to co zobaczyłem na pierwszym filmiku to przegięcie.
i jeszcze link do fajnego naboju myśliwskiegohttp://www.haluze.cz/fotky/big/kanon-2.jpg1.980747.jpg
Link to comment
Share on other sites

a ktoś sie kiedy może zastanawiał jak by do naszego UR zamontować porządną lunetę??? nie jestem jakimś tam znawcą, ale myślę ze cele żywe nacierające zarówno z zachodu jak i ze wschodu można by razić z jakiś 1500 metrów
Link to comment
Share on other sites

Kiedyś na forum była historia o robieniu obżyna z Ur-a. Obrzynacze nie mieli pojęcia jaką rolę pełniła aka mała pierdółka na końcu lufy". Efektrm końcowym była utrata reki na wysokości barku. W sumie słuszna kara za zniszczenie Ur
Link to comment
Share on other sites

Kb. ppanc wz 35 nie nadawał się na broń wyborową- ze względu na zbyt szybkie zużycie lufy błyskawicznie zmieniały się właściwości balistyczne. Inaczej mówiąc tego nie dało się porządnie przestrzelać..
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=gxxB3kKpUSA tutaj jest podobna kompilacja strzalow, najlepsze na koncu...
A tak btw termin sila obalajaca odnosi sie do zdolnosci obalenia" celu trafionego pociskiem przez dany rodzaj broni czy amunicji.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Komentarz pod filmem i to chyba strzał w dziesiątkę

Ten karabin to prawdopodobnie broń strzelająca nabojem .700 Nitro Express, przy którym potężny .50 BMG wydaje się dziecinną igraszką. Z .700 NE strzela się słonie..."
Link to comment
Share on other sites

To calkiem mozliwe, w koncowce filmu gosc ktory przezyl" wystrzal wyjmuje z komory luske. Calkiem podobna do tej na zdjeciu. Sa tez w komentarzach glosy, ze to .577 T-rex, ale luska na filmie wyglada na wieksza.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information