Skocz do zawartości

Westerplatte - gorący temat


brodaamor

Rekomendowane odpowiedzi

Mógł przypuszczać, może nawet z autopsji znał... Zbrodnie przeciwko cywilom nie wymyślił jak to się dziś mniema hitler i jego ekipa lecz dużo wcześniej. Mógł znać z pierwszej wojny, może z zaborów, choć pewnie nie przypuszczał do jakiego zdziczenia dojdzie w narodzie niemieckim w tej wojnie w której wziął udział broniąc Westerplatte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wiesz ( i rozumiesz mam nadzieję), że ja nie czytuję informacji o gwiazdorach ( nie mylić ze św. Mikołajem ).

Dość szybko z oficjalnej wersji o grypie/zapaleniu oskrzeli + szpital i takie tam szykany, zaczęto mocno przebąkiwać, że Lindzie ( mimo wszystko mającemu sporo dobrych filmów na koncie ) brak dobrych ofert się depresją odbił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Cóż 1 września to pogoda nie była od razu jak w połowie października jak na planie

W ogóle to dziw bierze, że ten poroniony wymysł ktoś jednak dalej kręci ??

Powinien ponieść za to odpowiedzialność karną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego by nie mówić o kontrowersjach wokół filmu to zdjecia z planu wyglądają całkiem przyjemnie. Oczywiście jest troszkę niedociągnięć, ale wygląda na to że jeżeli chodzi o część wizualną to powinno to owe Westerplatte" się prezentować całkiem nieźle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam ze zdjęć to okolice jedynki" były mocno odrutowane, a tu wyglada to jak samotna chałupka wśród lasu. Poza tym z relacji kpt. (w 39 kaprala) Skowrona - jednego z ostatnich żyjących obrońców, wynika że na W-tte używano puszek na maski RSC a nie toreb wz.32.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie rozbawiło w tym artykule takie stwierdzenie o reżyserze: Obecnie temu młodemu i odważnemu twórcy " :-)))
39 lat to młody (???), chyba, że liczone jak Socjalistycznym Związku Młodzieży Polskiej, bo tacy tam młodzieńcy przewodzili, no i do tego odważny" ????!!! W czym??? Odważni to byli Ci co bronili Westerplatte. Oj staniała w Polsce odwaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wyjść - cały pomysł i teraz popłenione zdjęcia są jedną wielką pomyłką. Raz już nieźle nakręcono film.

Obawiam się że jedynym efektem to może być obrzucenie błotem tematu Westerplatte, ekscesy po premierach i puste dyskusje polegające na otwieraniu otwartych drzwi. Znawcy militariów przedwojennych pewnie nie zostawią suchej nitki na tym co zobaczą.

Potem pwnie będą drudzy Krzyżacy", itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożywiom, uwidim ... póki co nie ma co gadać o filmie, skoro nikt z nas go jeszcze nie widział. Pozwoliłem sobie na komentarz zdjęć z planu, a te mi się podobają - są uchybienia, ale poziom zdaje się być nieco lepszy niż przyzwyczaiły nas inne filmy o 1939. Zdaje sobie sprawę z pewnych tematów związanych z filmem, ale nie zamierzam wchodzić w dyskusje dopóki filmu nie zobaczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie