Skocz do zawartości

Erika znów w akcji!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Właśnie w telewizorni zapodali, że jednak Eriki nie wybiorą do rady tej fundacji. Myślę że to trochę ostudzi emocje, bo nic gorszego dla takiego kraju jak nasz, niż notoryczna wojna z sąsiadami. Może tylko zawiedzeni będą ci, którzy uważają, że naszą polską racją stanu jest mieć za wszelką cenę jak najgorsze stosunki dyplomatyczne z Niemcami i Rosją...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia:
Rezygnację z nominowania Eriki Steinbach do zarządu fundacji były premier przypisał skuteczności polityki Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodał, wymyślone sukcesy rządu - jak sprawa rezygnacji z nominacji Steinbach - mają przesłaniać bardzo poważną porażkę - powstanie Centrum Przeciwko Wypędzeniom."

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6343520,Kaczynski__Steinbach_to_wymyslony_sukces_rzadu.html

Mimo, że Brak nominacji dla Eriki Steinbach to chwilowy unik i rozwiązanie tymczasowe - powiedział historyk Wojciech Roszkowski, komentując rezygnację niemieckiego Związku Wypędzonych z nominowania swojej szefowej do rady fundacji poświęconej wysiedleniom."

http://wiadomosci.onet.pl/1927919,11,brak_nominacji_dla_steinbach_to_chwilowy_unik,item.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię może wykres politycznych celów niemieckich
Prawdziwe cele niemieckie...
_____________"
Cele niemieckie na potrzeby polskich polityków...
_______________"
Niemieckie ustępstwa...
__"
Polskie osiągnięcia...
__"
Polska porażka...
_____________"
Ta mała kreseczką to wielki sukces Bartoszewskiego, i Donka, zresztą już odtrąbiony...
Niestety o tej długiej kresce się nie mówi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Martian ależ to pole popisu dla Pana niech Pan o tym powie bo jak się dyskutuje z polskimi miłośnikami Niemiec to czasem brakuje argumentów bo ile można mówić o wojnie.
Ja bardzo chętnie poczytam co Pan napisze bo to temat tabu a jak widzę to Pan jest bardzo zorientowany w rzeczywistych celach Niemców wobec Polski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo; jeszcze per pan" to nie widziałem, żeby się ktoś zwracał na forum;)

No jak to co??? Miłość polsko-niemiecka (zresztą odwieczna), przyjaźń, altruizm i troska o nasze jutro kierują polityką naszego sąsiada za Odry. Jedynie niereformowalni, nie trendy i nieświatowi moherowi" tego nie widzą i wszędzie węszą jakieś knowania....
Coś mi to przypomina z historii Polski....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za tego Pana".
Ale czy możesz napisać jakieś konkrety o wrogich poczynaniach Niemiec w stosunku do Polski?
Bo rozumiem, że do tej pory to tylko masz jakieś przeczucia poparte tym, że Niemcy napadli nas w 1939 r. a ja myślałem, że jesteś dobrze zorientowany w faktach dotyczących ukrytych wobec opinii publicznej wrogich posunięć niemieckiego rządu wobec Polski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie wtrace, AndyPipkin zadal pytanie skierowane do martian.... i co?? i nic nie ma odpowiedzi tylko jakis pretensjonaly zarzut...
milo mi sie czyta posty, ktore w wiekszosci sa... powiedzmy monotematyczne, az tu nagle ktos chce powiedziec cos innego... i co??.. jako odpowiedz otrzymuje <Coś się na forum zalęgło....>
ciekawe do czego to doprowadzi

moje zdanie na marginesie
zdrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Martian zupełnie nie rozumiem Twojej odpowiedzi.
Prosiłem o fakty, konkretne informacje bo zawsze wydawało mi się, że inteligentny człowiek w swoich przekonaniach opiera się na faktach a nie tajemniczych odczuciach".
Miałem nadzieję, że dowiem się czegoś czego nie wiem tym bardziej, że temat jest ciekawy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/1933715,12,item.html

Wypędzenia to holokaust"; Niemcy przepraszają Polskę
Szef frakcji skrajnie prawicowej NPD w parlamencie Saksonii Holger Apfel określił przymusowe wysiedlenia Niemców po II wojnie światowej holokaustem na narodzie niemieckim".
Rząd landu i pozostałe partie przeprosiły Polskę za werbalne ataki ze strony polityków Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec (NPD).

Do skandalu doszło podczas debaty w landtagu na temat niedawnego sporu wokół szefowej Związku Wypędzonych Eriki Steinbach. O debatę wnioskowała frakcja NPD. Komunikat prasowy na temat przebiegu dyskusji zamieszczono na stronie internetowej szefa frakcji NPD.
Zgodnie z tym komunikatem Apfel powiedział m.in., że żałuje, iż nominacja Eriki Steinbach do władz przyszłej fundacji poświęconej wysiedleniom została wycofana wskutek szantażu ze strony Polski oraz SPD".

Kandydatkę socjaldemokratów (SPD) na prezydenta Gesine Schwan, która sprzeciwiała się nominacji szefowej BdV, nazwał antyniemiecką lobbystką na rzecz Polski".

Polityk przypomniał, że NPD nalega na zbudowanie w przygranicznym Goerlitz Saksońskiego Centrum przeciwko Wypędzeniom i zaproponował, by BdV potraktowało tę koncepcję jako alternatywę wobec planowanego w Berlinie centrum Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie".

- Byłby to dobitny sygnał przeciwko narastającemu relatywizowaniu holokaustu na narodzie niemieckim - podsumował Apfel.

Z kolei jego partyjny kolega Juergen Gansel mówił o ezczelnych polskich próbach mieszania się" w sprawy Niemiec. Określił też jako hańbę" gest byłego kanclerza RFN Willy'ego Brandta, który w 1970 r. uklęknął na kolana przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie.

Według Gansela przedstawianie wysiedleń jako reakcji na narodowy socjalizm to stereotyp". Zarzucił Polsce, że od marca 1939 r., gdy uzyskała od Anglii i Francji gwarancje na wypadek wojny, uprawiała brutalną politykę apartheidu przeciwko mniejszości niemieckiej".

Poseł powiedział też, że pielęgnowany do dziś przez Polskę mit prześladowanej niewinności" nie jest uzasadniony i służy forsowaniu narodowych interesów.

Po próbach przywołania Gansela do porządku prowadząca obrady wiceprzewodnicząca landtagu Regina Schulz wyłączyła mu mikrofon.

Po debacie saksońska minister ds. nauki Eva-Maria Stange w imieniu rządu krajowego przeprosiła Polskę za wystąpienia polityków NPD. Do przeprosin przyłączyły się frakcje pozostałych partii.

W liczącym 124 posłów saksońskim landtagu NPD ma ośmiu posłów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NPD się w głowach. Może trzeba dogadać się z WIĘKSZOŚCIĄ turecką w Niemczech? To, by trochę zajęło, tę upośledzoną prawicę, hehe.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 11:18 14-03-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sobie wyobrazam gdybym Niemcy mieli jakies roszczenia terytorjalne do Rosji...:);)
Putin by im to szybciutko z głowek wybił...
Zawsze to bede powtarzał...Z Niemcami nie da sie inaczej rozmawiac.W szególnosci z takimi Paniami" jak Erika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie