Skocz do zawartości

Kiedy IV rozbiór Polski?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Cairo, widzę że jesteś strasznie sfrustrowany. Źle Ci tam płacą przy wyrębie lasu, czy zasiłek zabrali? A nie obiło Ci się o uszy, że Polska należy do Eurokołchozu i w wielu dziedzinach straciła suwerenność na rzecz Brukseli, czyli Niemiec? A z USA to akurat ostatnio nasz europejski rząd popsuł co nieco stosunki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Co do rozbioru.
Uczestniczyłem kiedys w uczonych debatach biznesowych (polsko - niemieckich), po których wypiliśmym. Sporo.
I weszło na tematy narodowe. Pamiętam, takie stwierdzenie ze strony Niemca - że kolejna wojna byłaby zbędna. Nieuzasadniona ekonomicznie. Gdyby Niemcy ponieśli straty analogiczne do tych podczas kampanii we wrzesniu 39, to przy dzisiejszych cenach sprzętu wojskowego byłoby tego kilkanaście (może więcej?) mld euro. A tak, za kilka mld kupili w Polsce co chcieli i nawet pilnowac nie muszą. Więc po co tu rozbiór? Dał mi do myślenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rem.
Dokładnie tak.Ten Niemiec miał racje.Wiedziałem to od dawna...Pewnie do tej pory strzelają w Niemczech szampany gdy liberałki władze przejeły.
A co nie kupią to wygrają w sądzie jako zwrot nieruchomosci".Zresztą juz teraz kilka polskich rodzin nie ma gdzie mieszkać.Dobra,koncze bo juz mnie krew zalewa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najśmieszniejsze było, że po którejś tam wypitej butelce Niemiec stwierdził wprost, ze Niemcy powinni Polaków całować w d.... przez najbliższe sto lat.
Bo raz w 1920 uratował Ich Dziadek zatrzymując bolszewików, którzy mieli ambicje dotrzeć do ogarnietego rewolucyjnym nastrojem Berlina, a drugi raz, Powstanie Warszawskie... Gdyby nie to, Żukow wychamowałby w Paryżu;-))
Nawet gdyby próbowałbyć miły, to ciekawy punkt widzenia, co?
A co do wypędzonych z domów Polaków - pisałem o tym - numer z zasiedzeniem w złej wierze jest sprawdzony i skuteczny;-)) Wystarczy troszkę za tym pochodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
IV rozbiór już się odbył.
W latach 80. jechałem z Kobrynia do Kijowa <ok. 11 godz. samochodem Żuk, a po drode kierunkowskazy - Czarnobyl,..., znaki drogowe - Wnimanie Tanki, itp.> i po kilku godzinach jazdy zobaczyłem drogowskaz Sarny. Tam blisko była granica polsko-sowiecka. Wielu zapomina o tym, że obecna granica wschodnia jest w znacznej czesci ustalona przez ministrów spraw zagranicznych Niemiec i ZSRR w 1939 roku. Nasi" alianci okupacje częsci polskich terenów usankcjonowali na konferencjach w Jałcie i Teheranie, czym poparli traktat Hitler-Stalin. Obecnie znajomy z Zamoscia mówi, że mieszka na wschodzie. Tak jak wielu, w tym autor tego tematu, zapomina o polskich terenach na wschodzie.
V rozbiór odbywa się na naszych oczach ale tego też wielu nie widzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Julian - bez wzgledu na numer, a szanowne forum przyznaje mu numery kolejno IV, V, VI wszyscy wiemy, że chodzi tu o tzw. rozbiór gospodarczy.
Mówisz, ze wielu go nie widzi i masz rację. Alke bardziej mnie martwią Ci, co widzą i nic z tym nie robią.
Pozdrawiam, r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie