Skocz do zawartości

GPS do lasu


Hagen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 400
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Studio34 pisal:
W oparciu o własne doświadczenia polecam zestawik oparty o telefon komórkowy:
1. Telefonik na symbianie "

Chyba na Windowsie chciales napisac ? Na symbianie malo co chodzi na windowsie chodzi i AutoMapa i Ozi zatem jest spora uniwersalnosc. Po co sie skazywac na zamkniete ghetto symbiana ?
Ja z racji wygody i pelnej kompatybilnosci z uzywanymi programami z rozmyslem wybralem windows.
Wbudowany w telefon GPS sprawdza sie znakomicie w telefonach HTC z dotykowym ekranem, nie zawodzi mnie nawet w lesie. Ja z kolei nie polecam Tytn II, bo dodatkowa klawiatura czyni go ciezkim i nieporecznym,jest to kolejne miejsce do zapiaszczania bo nie ma na to specjalnych szczelnych silikonowych mieciutkich i mocnych kondonikow. Do celow grzebactwa wybralem SPV M650 w specjalnej dodatkowej silikonowej nakladce na obudowe, szybka chroniona mocna wysokiej jakosci folia, dwa lata dziala i nie chce sie uszkodzic ani wilgocia ani piachem :)
Dla wygody mam zazwyczaj w samochodzie netbooka z dodatkowym GPS Loggerem, do telefonu mam przy sobie druga baterie ale jeszcze nigdy jej nie uzylem, bo ta w telefonie starcza na kilka godzin pracy. Jak szukam to wylaczam GPS bo i po co on wtedy, wlaczam jak ruszam w kolejne miejsce lub wsiadam do auta i jade na kolejna oddalona miejscowke. Prosto latwo przyjemnie i wygodnie, kolega uzywa Garmina, ja bym sie z nim za nic nie zamienil, moze dla tego ze Vista ma tak piekielnie maly bezsensowny ekranik i ani Oziego ani AutoMapy nie potrafi obsluzyc ? Jedyna jej zaleta to to ze bardzo prosto przenosi sie do niej punkty z Ozziego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kolega Nemo chyba nigdy nie mial doczynienia z mapowym Garminem - mam palma, bawilem sie gpsem w telefonie. Do garmina colorado/oregon/dakota wgrywamy bez problemu mapy rastrowe - przy pomocy programu Mapwell.
Palm czy podobny wynalazek do lasu jest poprostu za delikatny, zbyt bateriozerny i poprostu nie wygodny.
Na ale kazdy uzywa sprzetu wg uznania.
Dla mnie Garmin byl i jest numerem jeden.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palm czy podobny wynalazek do lasu jest poprostu za delikatny, zbyt bateriozerny i poprostu nie wygodny"

Oj kol. woytas - no chyba jak uzywam to wiem czy mi pasuje czy nie ?
Ja nim nie kopie i gwozdzi nie wbijam wiec zupelnie nie rozumiem czym ten PDA jest za delikatny ? Przez dwa lata nie udalo mi sie go popsuc czyli ja bym z ta delikatnoscia nie przesadzal :) Bateriozerny ? Nie rozumiem, pisalem ze mam zawsze przy sobie zapasowa baterie i nigdy jej jeszcze nie uzylem. No a czym niewygodny to juz kompletnie nie rozumiem ? Przeciez telefon i tak zawsze mam przy sobie wiec noszenie dodatkowego garmina wydaje sie byc bardziej niewygodne. Za to spory ekran i stosowanie dwu nawigacji samochodowej ( a AM ma niezle rozpracowane i szlaki wodne chocby calych Mazur lacznie z bojami i kamieniami/mieliznami oraz dukty lesne ) i rastrowej na jednym urzadzeniu - te samochodowe na Garmina raczej mnie rozsmieszyly niz powalily. Jednoczesnie wbudowane radio i filmy i mp3 wszystko w kupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez doczytalem, ale to jest prawda obiektywna i rzecz oczywista.
Natomiast mnie interesuje co w aszym fachu" przemawia za stosowaniem dosc drogiego zreszta Garmina ?
No bo w turystyce pieszej czy rowerowaj to ja wszystko rozumiem i tam wiem ze jest on przydatny, ale w eksploracji wydaje mi sie ze jego przydatnosc jest sporo mniejsza, w odroznieniu od c zegos co ma Windows.
Przeciez nam potrzeba dojechac i dojsc do celu i to wszystko, cale zadanie nawigacji. Ja mam jeszcze na telefonie podrecznik pierwszej pomocy, ewentualne opisy poszukiwanego miejsca czy dzialan chocby wojennych na tym terenia, dostep do internetowych katalogow niechby tylko monet itp. itd. A jakies tam katalogi guzikow czy monet czasem miewam tez na telefonie w formie do natychmiastowego wykorzystania.
OK mozna jeszcze na mapie sprawdzic gdzie w poblizu byla karczma, ale to wygodniej przygotowac sobie wczesniej w domu waypointy.
Ot i to chyba wszystko bo jak ktos szuka z wykrywka to mu w momencie szukania na nic nawigacja chyba, no ja na ten czas wrzucam M650 do kieszeni wiec pradu nie zre mimo ze wlaczony ale uspiony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazalem mojego palma za niesmiertelnego - spadl mi kilka razy na asfalt, wyladowal w kaluzy, nadepnolem na niego - i gralo.
I pewnego pieknego dnia, nioslem go w najbezpieczniejszej kieszeni plecaka - w samiuskim srodku. Za szybko podnioslem sie przy wychodzeniu z podziemi... Na kwaterze rozczarowanie - wylany wyswietlacz.
Zasilanie palma - musiales dokupic aku dedykowane? Czy jedziesz na paluszkach? Ja garminka potrafie zasilic z 2 paluszkow po zlotowke, ktore kupisz w kazdym GS-ie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych wiadomościach ogłosili że Nokia uwalnia swoje mapy GPS w komórkach i mają być całkowicie darmowe. Inna sprawa czy się przydadzą na bezdrożach nie znam ich dokładności, wolę wojskowe mapy topograficzne ewentualnie drukuje sobie interesujący fragment z google ze zdjęcia sat.
Pozdro Ralfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę potrzeby korzystania z GPS podczas kopania...Mam dwa urządzenia,tj.palmtopa z wbudowanym GPS oraz tzw.chodzony".Początkowo bawiłem się z Ozzim itd.,ale doszedłem do wniosku,że to strata czasu i w terenie radziłem sobie doskonale bez tego...przecież przed wyjazdem w dany teren zawsze był internet,mapy itd. Wg.mnie GPS to wspaniała sprawa( a szczególnie AutoMapa) i bardzo często z niego korzystam...ale jadąc samochodem do i od...potem wystarcza wykrywka i oczy...Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam. Tamto pytanie nieważne. Ale chciał bym się dowiedzieć czy Oregon 550t jest wart swej ceny, czy może kupić coś innego ? Dodam ze potrzebuje dobrego sprzętu do poruszania się w terenie. Pozdro i czekam na odpowiedzi Vegas ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie