Skocz do zawartości

GPS do lasu


Hagen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 400
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...

mimo, że mapa Heldensfelda ma już ponad 200 lat, to miejscami, jak widać na screenie, ślad GPS prawie idealnie wpasowuje się w drogi. Bywa to bardzo pomocne w ustalaniu lokalizacji nieistniejących obiektów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapy robię w ozim :)

miejscami błędy są spore ale to nie musi być tylko i wyłącznie wina błędów mapy ale również kalibracji lub złej jakości łączonych podkładów.

tak czy inaczej trzeba w przypadku tej mapy oddać hołd kartografom z przełomu XVIII i XIX wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nadrozic jest praktycznie bezobsługowy. instlaujesz aplikację na urządzeniu wrzucasz do katalogu maps" skalibrowane i przekonwetowane do formatu ozf2" mapy i gotowe. inna sprawa z kalibracją. to już temat nieco bardziej skomplikowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Widze Panowie że jesteście obeznani w tych sprawach, ja chciałem ściągnąć ten program ozi na komórkę na android. Niestety nie mogę ściągnąć full wersji, tylko trial, wiem że to piractwo ale nie ma jakiś crackow aby był za darmo? Może temat się już przewijał ale nie mogę znaleźć. Tez chce pochodzić po.lesie po starych mapach które mam z zachodniopomorskiego prusy wschodnie itd. ktoś z was pisał że te mapy sa kompaktybilne z ozi. Będę wdzięczny za pomoc, natazie chce przetestować z komorka a później ewentualnie coś zakupie jakiś gps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na auto mapie jeździłem po lasach za Lubinem pokazywała trasy drogowe zbudowane z cegły i opcja na przełaj też poprowadziła mnie takimi drogami co zielonego pojęcia o istnieniu ich nie miałem . Nadmieniam że nie jestem z d,śląska ale trochę czasu i wypraw tam spędziłem. i jeszcze jedna ciekawa nawigacja to iGo"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na auto mapie jeździłem po lasach za Lubinem pokazywała trasy drogowe zbudowane z cegły i opcja na przełaj też poprowadziła mnie takimi drogami co zielonego pojęcia o istnieniu ich nie miałem . Nadmieniam że nie jestem z d,śląska ale trochę czasu i wypraw tam spędziłem. i jeszcze jedna ciekawa nawigacja to iGo"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z nawigacja bo mam kilka fajnych aplikacji z mapami, kompanami itd. do tego nawet nawigacje samochodowa za 300 zł której nigdy nie użyłem. Chodzi.mi bardziej o nałożenie starej mapy na gps, żeby moc dokładnie zajrzeć w miejsca sprzed np wieku, bo denerwujące jest jeżdżenie z papierowa mapa i wyszukiwanie miejsc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tu wszystko jest napisane ale ja tego chyba za bardzo nie kumam, za dużo jest opcji itd. puki co mam program ozi na androide, no i komórkę która ma służyć mi za gps. Teraz wchodzę na mapy zachodnie p..... I chce coś stworzyć żeby wczytać stara mape z archiwum do ozi bo czytałem że jest taką opcja. Na tym się kończy bo nie wiem co dalej, czytam coś o kalibracji ale już zgupialem za dużo tu tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie