Skocz do zawartości

GPS do lasu


Hagen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 400
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wole mieć jedno urządzenie a do wszystkiego.
Nawigacja
Radio
Telefon
Laptop
Aparat
Bateria która trzyma na pewno dłużej niż w normalnej nawigacji.
Dużo przydatnych funkcji takich jak, zrobienie zdjęcia fajnemu fantowi i po powrocie do domu zobaczyć gdzie się to znalazło.
Teraz to wszystko podlicz i zobacz ile ci wyjdzie, dodam że nawigacja za 400zł będzie miała gorszy odbiornik, nie będzie tak szybka jak dobry smartfon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak coś jest do wszystkiego to jest do...:)

Policz ile wydałeś za telefon za ta kasę można mieć porządnego Garmina turystycznego.

I wcale nie jest prawdą, że w telefonie jest lepszej jakości odbiornik GPS.

Na pewno twój fon szybciej padnie w lesie niż dobra nawigacja w podobnej cenie (oczywiście turystyczna)

Mniejsza o to bo robi się oftop........

Masz kasę lubisz bajery używaj sobie co chcesz mi akurat to niepotrzebne.


Ja do 500zł" potrzebuje tylko ... nawigację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat troszkę się ojeździłem po Europie z różnymi nawigacjami, przeważnie TomTom i odkąd kupiłem pierwszego smartfona, zrezygnowałem z nawigacji, bo chodziły wolniej, chociaż do tanich nie należały, w mieście gubiły zasięg, lub w gęstym lesie, tu nie mam tych problemów.
Do puki bateria nie padnie, nigdzie się nie zgubię, a co do odbiornika to chyba się mylisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Samsunga Galaxy S, teraz można go kupić nawet za ok 400 zł. Ma wszystko i na pewno jest dużo lepszy od tego MIO z dziadowskim Windowsem. Więc nie pisz kolego AoT_Hunter_PL takich farmazonów, że jak coś jest do wszystkiego to jest do... Wydawanie 500 zł na samą nawigację nie ma sensu, skoro za tyle można mieć urządzenie nieporównywalnie lepsze.

A jak się będzie sprawowała nawigacja samochodowa w lesie, to już wcześniej było pisane. Gęsty las, doliny, wąwozy, zachmurzone niebo i może być ciężko ze złapaniem sygnału... Miałem kiedyś nawigację od MIO, nie pamiętam już modelu i w lesie samsung wypada dużo lepiej. No i ma jeszcze coś takiego jak AGPS. Jak dla moich potrzeb i terenu w, którym szukam telefon taki w zupełności wystarcza i zrezygnowałem z kupowania Garmina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wiesz w ogóle co to jest AGPS :)?

Czy wiesz, że do wyliczenia prawidłowej lokalizacji potrzeba najlepiej minimum 3 nadajników.
Pomyśl jak to ci się będzie sprawowało na totalnym bezludziu w lesie i do tego dokładność....

Nie mówię, że telefon jest be ale po co mi go taszczyć,syfić piachem i błotem .. niszczyć zwłaszcza jakby miał kosztować 2k.


Nawigację używaną można już kupić za 50zł jak się uda trafić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nigdy nie miałeś lepszego smartfona, poczytaj testy o nadajnikach GPS np. w takim smartfonie jak choćby Galaxy S2 tam już jest taki GPS że nawigację za 2000zł takiego nie mają, a jedynie płacisz tam za legalne mapy i ich aktualizacje, sam procesor jest dużo wolniejszy niż w smartfonach, znajdź mi taka nawigację która ma 1 czy 2GB RAM-u, procesor dwu, a nawet 4 rdzeniowy.
Tak jak pisałem jeżdżę po Europie i wiem coś na temat nawigacji.
Co jeszcze, np. mapa TomToma na Androida kosztuje 200zł, Sygic 100zł aktualizacja w tych dwóch mapach jest dożywotnia. I co powiesz?
Nie wspomnę że zawsze masz internet w którym możesz szybko sprawdzić co cię interesuje, mało tego masz zawsze mapy Google i lokalizację na bieżąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/AGPS tu masz kolego mniej więcej napisane co to takiego AGPS. Nie muszę myśleć jak to się sprawuje bo tego używam i jest to nieraz bardzo przydatna funkcja. Jak nie ma na odludziu zasięgu to się z tego nie korzysta... Jak potrzebujesz dokładności co do centymetra to kup Garmina.

I nie wiem co ty z tymi telefonami za 2k. Nie szkoda ci nawigacji za 500 zł, a szkoda telefonu za 400 zł??

Za 50 zł hmmm, ja bym czegoś takiego to nie kupował ;) Windows + oporowy ekran, nigdy więcej... To już za 200 zł można starą Omnię II kupić - to chyba jedyne urządzenie z takim ekranem, które miałem i dało się z tego wygodnie korzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja będzie miała problemy w lesie i telefon też, z tym że nawigacje które miałem wcześniej miały zdecydowanie więcej kłopotów. Wszystko zależy od warunków terenowych i atmosferycznych. Przy niesprzyjających to nawet tel za 2 k niewiele zdziała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi łapie zasięg nawet w domu, poczytajcie o dobrych odbiornikach, nie ma mowy o gubieniu zasięgu w lesie.
Sygnał po włączeniu GPS łapie mi w 2 do 3s.
Trasę około 1500km wytycza w 1 do 2s.
Fabryczne nawigacje mają z tym problemy.
A widział ktoś fabryczną nawigację w samochodzie? Tam jest to samo, nie ma mowy o gubieniu zasięgu.
Jedynie w tunelach są problemy.

Tyle co jeżdżę ze swoim smartfonem nigdy nie miałem problemu z zasięgiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się wypowiedzieć od strony technicznej.

To, że w smartfonie jest procesor wielordzeniowy nie oznacza, że .... nie ma już o czym gadać.

Poczytaj trochę z punktu elektronicznego to się dowiesz.

Dlaczego w telefonie dają wielordzeniowe a w zwykłej nawigacji starczy z pojedynczym rdzeniem.


Tak w skrócie Wikipedia nie jest dobrym przykładem na super źródło wiedzy ale niech będzie zaokrąglając przeczytaj kolego końcówkę tekstu:

..W środowisku miejskim metoda ta daje błąd w zakresie 30-50 m, na peryferiach miast 50-200 m, a poza nim niestety znacząco się zwiększa..."

Od siebie dodam, że nie neguje użycia smartfona jako nawigacji
ale w dalszym ciągu uważam że najtańsza opcją jest zwykły GPS


Koniec, niech admin zrobi tu porządek bo zaczynamy pisać nie na temat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorolla Defy zdecydowanie przeżyje taką przygodę ;)

Ja nie pisałem o używaniu samego AGPS-a. Tego używa się gównie jako wsparcia dla GPS. Po to żeby szybciej złapać fiksa np przy zachmurzonym niebie. Dokładność jest wtedy taka sama jak przy użyciu samego wbudowanego GPS-a. I to jest na pewno plus dla telefonu.

Nie wiem kolego E TRAC jaki masz telefon, ale wiem, że galaxy S2 ma problemy w lesie. Miałem już kilka" telefonów, starszych i nowszych, i żaden z nich nie był tak dokładny i niezawodny jak prawdziwy GPS...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam One X+ i właśnie tam Time to fix jest bardzo szybki.
A ja miałem TomTomy za 450zł 700zł i za 1000, z żadnego nie byłem tak zadowolony jak właśnie ze smartfona S2 teraz właśnie HTC.
Jeszcze nie miałem przypadku kiedy by się gubił.
Temat jak najbardziej do zamknięcia, ile ludzi tyle gustów.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tyle org. nawi się gubiły, a jak na razie ze smatfonem problemu nie miałem, a jeżdżę średnio 7tys km miesięcznie, nie raz nawet 9tys.
Z nawigacjami kiedyś nawet zdarzało się i 12tys km w miesiąc po Niemczech, Holandii i Belgi.

Z resztą temat chyba się wyczerpał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
żadne smartfony czy jak to tam sie nazywa :) i inne tego typu pierdolety ze mną a nie wytrzymały :)) tylko porządna nawigacja jest przydatna w lesie, błocie i wodzie bo rozumiem że o takiej traktuje ten wątek ( do samochodu jak najbardziej pioerdolety przydatne). Teraz przetestowałem germina GPSmap 62s :)dał rade w bieszczadzkich lasach ale prawdziwy chrzest przeszedł na Puławach :) był maksymalnie tarzany w błocie i deszczu, używany tylko w zabłoconych rękawicach, nigdy nie zgubił zasięgu i bardzo ładnie mnie prowadził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie