Skocz do zawartości

Co się dzieje z tymi ludźmi.... ?


Swiety82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A mnie zastanawia jedno... Była wystarczająco dorosła, dojrzała, żeby tam jechać, a teraz będą sprawdzali, czy wystarczająco jest dorosła,dojrzała, żeby była pociągnięta do odpowiedzialności... no ciekawe...

a co do tych klocków... ARTYSTA toż to zrobił. Artysta to artysta, nie ważne, że psychol. Z gówna ulepi tort to i tak ktoś nazwie to dziełem i na wystawach będzie pokazywał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę nieporozumienie - to nie są komercyjne klocki Lego tylko dzieło Zbigniewa Libery, który miał na celu pokazanie dysproporcji pomiędzy współczesnym, właśnie ultra komercyjnym wychowaniem dzieci i rzeczywistością.. To świetna ilustracja choćby postu o tej dziewczynce i jej niefortunnego zdjęcia. Sztuka bez wątpienia mocna, ale skuteczna bo pobudzająca wyobraźnię i kontrowersyjna na tyle by prowokować do dyskusji. Sztuka jest sztuką i nie może być oceniana tak jednoznacznie jak powyżej. Dowodem na to jest choćby to, że część tych ekspozycji kupiło Muzeum Żydowskie w Nowym Jorku, gdzie klocki" były bardzo dobrze przyjęte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , że młodzież jest głupia, jest faktem. Jedni dla wyróżnienia potłuką wiatę przystanku, inni zabija człowieka, a inni nasikają na pomnik. Niestety tak kształcą szkoły i większość rodziców. Młodzież wychowuje się w duchu większego internacjonalizmu niż za komuny. Nie ma nic świętego. To są właśnie obywatele zjednoczonej Europy. Robienie z debilnego wybryku afery jest według mnie tylko tematem zastępczym. Kiedy nie ma chleba trzeba dać igrzyska. Mnie tylko wkurza jedna rzecz: gdzie była jakaś służba pilnująca majątku narodowego (bo muzeum chyba do takiego należy), chyba ktoś tego wszystkiego pilnuje, gdzie był przewodnik, gdzie byli opiekunowie grupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VanWorden, w którymś w postów napisałeś, iż piec służył do palenia zwłok, a nie zbijania ludzi". Otóż nie jest to do końca prawdą, gdyż przypadki, że palono ludzi żywcem były dość częste o czym wspominają w niektórych publikacjach więźniowie będący w sonderkommando.
Nie linczowałbym tej gówniary. To dziecko. Głupie, ale dziecko. Winę ponoszą jej rodzice, którzy moim zdaniem z nakazu sądu powinni wpłacić SPORĄ sumę na konto Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zbyt ostra moja słowna reakcja na profanację doprowadziła do ingerencji moderatora,ale zdania nie zmieniam./brak m/,to jest tylko skutek bezstresowego wychowania dzieci,przyczyny,przyczyny należy obnażyć a z pewnością nie będzie dochodziło do tego typu sytuacji.Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością to dziecko sianko w główce ma nie ze swojej winy.
Z drugiej strony , w mojej okolicy dwie takież same kolorowe dziewuszki opiekują się pewnym zagubionym w krzakach pomnikiem .. I raczej nie mogą z tego tytułu liczyć na piątki z historii , bo pomniczek jest niesłuszny politycznie.. Niemniej od 3 lat na 9 maja i 11 listopada pomnik jest omieciony i umajony , i płoną na nim skromne znicze... Młodzierz potrafi być różna ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cobra twoje wzburzenie,ale fotka ukazująca twarz tego dziecka, podkreślam DZIECKA, pozwala ocenić jego wiek na 8-10 lat. Uwierz, że w tym wieku dziecko ma prawo nie znać historii, a nawet jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że jest zbyt młode i nie powinno w tym wieku poznawać wszystkich czynów jakich dopuścili się ludzie przeciw innym ludziom w czasie wojny. Natomiast samo zdjęcie, jak i osoba która jest jego autorem i podejrzewam że pomysłodawcą, zasługuje jak najbardziej na potępienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie