Skocz do zawartości

Tajemnica Westerplatte"


piotr916

Rekomendowane odpowiedzi

poldek nie od dziś wiadomo o konflikcie między tymi oficerami, może jak byś poczytał i posłuchał troszkę wcześniej to byś nie ferował tu określeniami megalomania... Co do opcji dwu stronnictw to faktycznie to takie nasze polskie... , ale co do meritum sprawy(scenariusz) to już nie koniecznie polskie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 379
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Uszanowanie. Ja, jako prosty chłop, mam do Was pytanie. Jeśli mogę, oczywiście.
A teraz serio- o czym jest ten wątek?
Bo mamy jakiś scenariusz". Mamy Chochlewa i ( uproszczeniu ) Mariusza Wójtowicza Podhorskiego. Mamy dwa zwalczające się obozy. Mamy niedokońca wyjaśnioną historię Składnicy.
No i mamy chaos w wątku,gdzie niedługo jedni skoczą do gardła drugim.
Pozdrawiam, prosząc o odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz o co chodzi to z pewnością chodzi.... Jeśli przyłożysz się do tego Twoja sprawa, ja wystosuję pismo o zmniejszenie podatków gdyż, za taki chłam nie mam zamiaru płacić. No może jeśli powiem, że to faktycznie celowa robota, zostanę uznany za antysemitę, niemcofoba, i litfinofoba i jeszcze innego foba.... A tym bardziej scenariofoba, aktorofoba, i co najgorsze.......... petriotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin przecież tu można zwariować Pan Podhorski powołuje się na jakieś źródła i zarzuca Majorowi Sucharkiemu agenturalna działalność a dowodów BRAK ( inf. od wróżki czy inna szklana kula)
Reżyser powołuje się na .. pana Podhorskiego i jego opowieści. !!!!
A tu lektura z Dziennika Bałtyckiego
http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/894528.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martian po raz enty" eksponujesz swój naiwny stosunek do przeszłości Polski. Tak, tak: My Polacy, złotci ptacy..."
itd, itd i ten cały świat dookoła nas wredny i dążący do zniszczenia albo choćby oplucia Chrystusa narodów".
Sielankowa wizja i w tak prosty sposób objaśniająca rzeczywistość. Zazdroszczę Ci jej no i oczywiście upodobania koloru brązowego.

Polduś, chłopie poczytaj sobie trochę o Westerplatte i nie zaśmiecaj forum swoimi naiwnymi enucjacjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci Pomsee zazdroszczę naiwności w Twej wierze w dobre i szczere intencje innych a tym bardziej wiary w przyjaźń i altruizm między narodami. Wydaje mi się, że moja naiwność jest daleko w tyle, za takim myśleniem, jak napisałem powyżej. Moja naiwność to raczej asertywność polityczna i społeczna. A co do kwestii patriotycznej nadal po raz któryś z kolei twierdzę, że nie mamy się czego wstydzić. Może faktycznie wiara w takie slogany jak podałeś determinowała postawy Polaków i umacniała ich dobre cechy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo Cie tam, może tylko tak mówisz;) Jedyne co Ci przypisuje i temu nie zaprzeczysz, że wnikasz drobiazgowo i usilnie wyszukujesz (wręcz pasjami słabe punkty w naszej historii), które ja twierdzę, że w porównaniu z innymi nacjami to pikuś. Jednak zawsze miło z Tobą podyskutować, a nawet się posprzeczać.
Ps. Jeśli rogi, ogon i do tego siarka, to OK gorzej jeśli same tylko rogi;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holland: Ja scenariusza nie czytałam przed podpisaniem listu"

A ja mam jeszcze takie pytanie: od kiedy nie przyznanie pieniędzy na realizację jakiejś wizji artystycznej" jest równoznaczne z cenzurą??? Jak na razie to nikt mu nie zabronił krecić tego filmu. Po prostu ktoś słusznie stwierdził, że nie można pozwolić na obrzucanie jednego z symboli bohaterstwa polskiego żołnierza za państwowe pieniądze.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 16:26 07-09-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trooper, im chodzi o to, zeby panstwo sponsorowalo im rozne chore wizje, a jak sie nie zgodzi to powiedza, ze to zagrozenie dla wolnosci, dla demokracji, cenzura itd.
Juz nie pamietam, ale to chyba szef Pleografu stwierdzil, ze odprawilismy juz narodowa msze pod postacia Katynia", teraz pora na inne filmy. Takie mamy srodowisko filmowe (uogolniam - sa wyjatki).
Jaka mamy filmografie kazdy widzi.
Chochlew wyczul, ze jak teraz zrobi projekt antypatriotycznego Westerplatte, to srodowisko bedzie za.

Tupet i obluda tych ludzi nie zna granic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poldek - ja tu rozmawiam o scenariuszu Chochlewa. A Ty zdaje sie o teciaku i wachmistrzu. Mnie hipotezy wachmistrza i teciak nie obchodza, bo z filmem nie maja w ogole zwiazku. Czy Chochlew pisal antypatriotyczny scenariusz bo zaplakal po teciaku? A moze poczytal forum o W-tte na forum Odkrywcy i na tej podstawie pisal scenariusz?

Szkoda, ze jakies osobiste animozje nie pozwalaja Ci podejsc bez emocji do zamiarow Chochlewa. Pozdrawiam, KZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. KZ wytłumacz mi skąd taki reżyser wziął te bzdury jak nie z różnych często sprzecznych wypowiedzi jednej osoby.
Bo we wszystkich jego wypowiedziach powoływał się na informacje od Wachmistrza .Czyż nie tak ?
Nagłe okazuje się że pisane są dwa scenariusz Pana Chocolewa i Wachmistrza.
Ciekawe jak przedstawi jeden i drugi Majora Sucharskiego???
Ps.
Dla mnie akurat teciak był przykładem prawdomówności Wachmistrza i to oblanym.
Czytałeś ostatnią wersje scenariusza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ktoś ( już raz prosiłem ) może mi wyjaśnić o co to hallo? Na razie słyszę głównie bicie w tamburyny i wycieczki osobiste. Już wiem, dzięki Martianowi, że m.in. kaska, fobie, ambicje i antypatie ( bardziej osobiste niż historyczne ). Ale jakoś mi się wydaje, że w tym wszystkim jest drugie dno- jakieś scenariusze ( i to mające kilku twórców ), jakieś filmy i książki.
Powoli odnoszę wrażenie, że historia,fakty, slogany i patetyczne hasła to jedno a wyścig szczurów to drugie.

P.S. Czy Admiralicja odebrała pocztę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie