Skocz do zawartości

czołgi nadciagają


okejos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 562
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
wbrew pozorom nie bedzie gorzej. patent prosty acz skuteczny gorzej z czym innym. A więc:
w mysl starozymskiej zasady ze dwa woły szybciej wyciągną wóz z błota jak jeden... zadaje pytanie.
Jakiś pomysł jak zrobic lufę to pantery. bo to niestety stożek u nasady 29 cm na koncu 19 a długość 3.70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie żartowałem z tym proboszczem.Można by dogadać temat.
Zrobić remont krzyża, podwyższyć, pomalować, a armatę zabrac w rozliczeniu , bo to przecież faszystowska.
Pisza ze to niemiecka.
http://odkrywca.pl/krzyz-z-luf-armatnich-,528902.html#528902
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Spoko jak jeszcze cos problematycznego wyskoczy to moze to jest własnie najlepsza metoda szukania rozwiazań zawsze co 100 głów to nie jedna (ps.węgrzy chyba poszli na łatwiznę i wykorzystali zwykła prosta rurę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminiową stożkową mozna dodatkowo wzmocnić wspawując do środka alu rurę 19 cm z naspawnym na końcu kołnierzem 29 cm ( jeżeli ma byc kompozytowa mozna zrobić to samo wklejając na zywicę) tak chyba nawet wzmacniają maszty do jachtów które też są z rur stożkowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to chyba najlepszy i najłatwiejszy sposób, dokładając rurę do srodka o odpowiedniej srednicy i wytrzymałości będzie można z czegos tam zasymulować puknięcie z działa bez ryzyka uszkodzeń. Okejos życze powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę coś doradzić to proponuję faktycznie porozmawiać z księdzem a jeżeli nie to chociaż pojeździć po złomach lufa się może prawdziwa nie trafi ale dużo pożytecznych rur pewnie tak (no i nie aż tak drogo. Ja chodząc po złomie łuseczkę wyrawłem niestety sztucer ale i tak cieszy )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaraz rozbierze ale wyrazi zgodę na modernizację.Postawić taki krzyż z ładnych bejcowanych desek w koło może jakiś płotek; koszt niedrogi na pewno mniej roboty niż szukać po fabrykach rur, która to produkuje odpowiednie. No i najważniejsza sprawa co oryginał, to oryginał.
Tutaj przykładowa fotografia z neta

http://www.zmigrod.neostrada.pl/trasa_pn/3_garbce/krzyz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Wy tu już takie piękne wizje transakcji biznesowych z przedstawicielami Kościoła snujecie, tyle że jest jedno ALE"

To co chcielibyście wydębić od proboszcza to Jadg-kapliczka" typu PaK42 a nie Kampfwagen-kapliczka" KwK42 L/70. Krótko mówiąc działo z Jagdpanzer IV/70 a nie z Pantery. Różnica jest choćby w braku hamulca wylotowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie