Skocz do zawartości

czołgi nadciagają


okejos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 562
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
No cóż, może sie niektórzy zdziwią, ale transporter z seri 251" pcha się całkiem łatwo, a 8 do 10 ludzi bez problemu odpala toto z popychu.
Sprawdzone wielokrotnie.

CO do Rosi - historia jest bardziej złożona, choć Okejos ma rację - oryginałów szkoda używać na rekonstrukcjach bo zbyt łatwo je stracić.
Wczoraj po prostu nawaliła łaczność z żandarmerią. Po defiladzie miały czekać na nas ponownie dwa radiowozy ŻW celem odprowadzenia kolumny na miejsce postoju (tereny Legii). Ale nie czekały.
Daliśmy sobie radę, ale ponieważ był to szybki przejazd , i to pomimo tego, że to tylko 3 km, dla Rosi było za szybko jak się okazało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przeglądając detektorweb.cz i http://the.shadock.free.fr/Surviving_Panzers.html zauważyłem, że wiele wraków znajdujących się w Polsce, niektóre bardzo ciekawe (jak resztki Mobelwagena)spoczywają (lub spoczywały)w prywatnych rękach. Nie znam tego środowiska" i nie wiem jak właściciele tych wraków ondnoszą się do ruchu rekonstrukcji historycznych, ale czy ktoś z obecnych na tym forum Kolegów miał stycznośc z owymi właścicielami lub podjął się prób rozmowy/pozyskania tych obiektów, w celu renowacji/rekonstrukcji (domyślam się że w gre wchodziły by horendalne kwoty). Bo nie wierze, że wszystko już wyjechało na zachód;)

Kolejna kwestia, mamy już w polsce kilka ot810, niektóre świetnie odrestaurowane i łudząco podobne do 251, zastanawia mnie, dlaczego nikt jeszcze nie pokusił się o rozwinięcie ich ze zwykłego Schützenpanzerwagen w którąc z ciekawszych hybryd, choćby pionierską 251/7, lub 251/9 ze stummelem.

I jeszcze takie małe pytanie, nie mogę znaleźć na necie żadnej 250, która by służyła w rekonstrukcjach. tak rzadki pojazd, czy brak sensownego podwozia na któym można by podjąc próbę rekonsturkcji pojazdu?

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co narysował gominu nada się do prezentacji statycznej i to z daleka - bo koło musi być cienkie jak żyletka żeby na gąsienicy stało. Długo się na Forcie Czerniakowskim przyglądałem T55 w akcji i na postoju i wydaje mi się że temat fałszywych kół trzeba po prostu odpuścić. Tam po prostu nie ma na to miejsca. Po kilkuset metrach terenu cała misterna konstrukcja pójdzie się turlać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam.
Dorzuce swoje 3 grosze na temat przeróbki układu jezdnego T-55. Przeglądając zdjęcia zagranicznych replik Tygrysa jakoś nie zauważyłem, żeby ktokolwiek próbował aż tak mocno ingerować w podwozie bazowe, żeby przypominało te oryginalne" z Tygrysa. Podobnie z np. z repliką niszczyciela Jagdpanther. Starano się uopodobnic jedynie wygląd poszczególnych kół, a nie całego podwozia. Linki do galerii i filmiku w załączeniu.

http://pl.youtube.com/watch?v=6PVT9eTztOg&feature=related
http://vincesgallery.smugmug.com/gallery/322756/12/12826657#12826657_377B7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podwozia została juz sama wanna z kołami.
układ jezdny bedzie lekko zmodyfikowany ale nie bedzie kół rzekomych -przekładanych jest to nierealne. trwaja prace nad zbieraniem podzespołów potzrebnych do budowy wieży oraz rozrysowywanie planów. prace lekko zwolniły z powdu innych priorytetów u Grzeska. nadal zakładany termin wyjazdu to wiosna -lato 2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli układ jezdny miałby sprawiać tyle kłopotów, to może zostawić jak jest i zrobić tylko wypełnienie w istniejących kołach jezdnych - taka półimitacja często zdemontowanego w czołgach niemieckich jednego rzędu kół jezdnych.
Na takie kompromisy chyba idą wszstkie współczesne repliki Tygrysów.

Według mnie jednak istotniejszy jest chyba rozmiar przednich kół napędowych, bo to najbardziej rzuca się w oczy i podtrzymuje taki sowiecki charakter pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie