Skocz do zawartości

czołgi nadciagają


okejos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Moim zdaniem do przeróbki na pantere bardziej by podchodziło ZSU 57-2 bo łatwiej by było zaadaptowac podwozie na panteropodobne". Ale jest co jest i chwała za to, że ktos ma siłe i chęc do porzadnej roboty. Kiedys ogladajac te angielskie pantery wpadlo mi cos takiego do glowy - pewnie glupie ale mozna zobaczyc. Problemem jest to ze ze trudno cokolwiek tam wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 562
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie wiem czy jest sens robienia rzędu fałszywych kół. Aby miało to jakoś wyglądać konieczna byłaby bardzo poważna ingerencja w układ jezdny.
Instalowanie kól na zewnątrz raczej nie wchodzi w grę, ze względu na szerokość gąsienicy. Dochodzi problem przepuszczenia dodatkowych osi pomiędzy orginalnymi kołami. Zamontowanych po wewnetrznej stronie w zasadzie nie będzie widać. Montaż dodatkowego rzędu pomiędzy tarczami orginalnych kół odpada ze wzgledu na grzebienie gąsienic.
No i jeszcze jedna sprawa. Po dodaniu czterech dodatkowych kół bedzie ich w sumie dziewięć, czyli o jedno wiecej niż w panterze (przy wykorzystaniu podwozia ZSU-57-2 o jedno za mało

Można by postąpić tak jak pokazałem to na rysunku, ale wtedy na swoich miejscach pozostałoby wyłącznie zawieszenie pierwszego i ostatniego koła (a taka przebudowa pewnie nie wchodzi w gre).

Z niecierpliwośćia będę czekał na efekt końcowy waszego projektu!

Zdrów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jednak byłoby zespolić siły i środki aby wyrwać coś oryginalnego poniemieckiego do remontu, niż budować wielkim wysiłkiem coś, co tylko pozostanie zawsze ATRAPĄ prawdziwego pojazdu? Podobno jeszcze te kilkanaście [wg. niektórych dobrze poinformowanych] miejscówek w naszym kraju jest do zrobienia". Bo WZT przerobiony na Panterę" to pomimo wielkiego wysiłku zainteresowanych, dalej pozostanie jedynie atrapą Pantery. Swoją drogą to jakaś dziwna moda nastała u nas w kraju na atrapy niemieckiego sprzętu. A jak trafiały się oryginały to zaraz prawdziwi profesjonaliści" głosili, że natychmiast należy ich się pozbyć [wiadomo gdzie], a teraz nic tylko atrapy w modzie. Dziwne to wszystko dla mnie jest, ale inna sprawa, że Polska to dziwny kraj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jednak byłoby zespolić siły i środki aby wyrwać coś oryginalnego poniemieckiego do remontu, niż budować wielkim wysiłkiem coś, co tylko pozostanie zawsze ATRAPĄ prawdziwego pojazdu?"
--------------

A przepraszam bardzo,... a skąd to wyrwać? Jestem zainteresowany............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietajcie ze te wszystkie pojazdy maja słuzyc w szeroko pojetej rekonstrukcji filmach itp.
a pokazcie mi takiego gieroja który pozwoli aby orginał cały dzien zapylał po polach podczas reko ....
nawet orginały na chodzie w w angli wyjeżdzają na pokaz robią kółko i wracaja i to bardzo delikatnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Akagi napisał cyt. A przepraszam bardzo,... a skąd to wyrwać?"

Gdybym był złośliwy, to bym pewnie odpisał, że oryginalne podwozie + coś tam jeszcze [pochodzące z Polski], to do wyrwania jest z za oceanu... Swoja drogą to gdzie są teraz ci, którzy głosili na tym forum, że bardzo dobrze się stało, że doszło do eksportu tej Pantery, bo u nas by się tylko zmarnowała. No gdzie jesteście orły, sokoły?

Ale ponieważ nie jestem złośliwy to chciałem jedynie zauważyć, ze stosunkowo niedawno na tym forum Dyrektor MOB stwierdził, że ma namiary [jeżeli mnie pamięć nie myli] na 20 miejscówek, tylko co z tego, skoro jego muzeum nie ma środków na ich konserwację po wydobyciu [jakoś tak to było]. O paru innych m.in. o panzerze gdzieś na północy Polski na terenie rezerwatu też była gadka, że zbyt dużo drzew byłoby do usunięcia itd, itd....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całym świecie używa się replik.Oryginały są naprawdę zbyt cenne.Przecież są tylko dwa sprawne Tygrysy-królewski w Samur i Tiger I w Bovington.Oba wypełzają tylko od wielkiego święta i robią max.kilkaset metrów.
Na zdjęciu zabawkaraci Rosjan"-podobne są w Wielkiej Brytanii i USA.
pozdrawiam
kruszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ balans
Jako jeden z piszacych wtedy, ze dobrze" sie stalo, ze kot wyjechal zglaszam sie i podpisuje pod tym co powiedzialem. Oczywiscie szkoda, ale nie widze w PL nikogo kto sfinansowalby remon.... eee... rekonstrukcje tego czolgu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze "dobrze sie stalo, ze kot wyjechal zglaszam sie i podpisuje pod tym co powiedzialem. Oczywiscie szkoda"

To była jedna z największych poniesionych szkód (przynajmniej tych o których wiadomo) a strata dalej jest niepowetowana. Takie pomysły eksportu" powinny być natychmiast likwidowane w zarodku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demagogia i puste słowa

Jak się na siłę nie będzie chciało niczego znaleźć to się nie znajdzie, taką pokrętną logiką to można pozbyć się wszystkiego co mamy i powiedzieć i tak nie ma kasy"

Dosyć tego, już się skończyło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akagi, acer - proszę o powrót do tematu albo przeniesienie się do wątku o Panterze z Nidy, ciąg dalszy dyskusji nie na temat wytnę i wlepie karteczki

posty nie na temat wycinam dzisiaj wieczorem jak sobie wszyscy już poczytają .


PATRON - moderator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że są jacyś pasjonaci, którzy za własne pieniądze chcą tworzyć takie repliki - przydatne na przykład na różnych rekonstrukcjach, czy w filmach i oby im się udało i oby możliwie najbardziej przypominał oryginał.

Moja wypowiedź, co teraz sam przyznaję, była zbyt krytyczna i emocjonalna. Ale ja chciałem jedynie podkreślić, że tam na zachodzie to oryginały mają w muzeach, a repliki używają do filmów. I ja bardzo bym chciał aby taka sytuacja była i u nas. A nie żeby u nas to TYLKO same repliki były, bo faszystowskiego ścierwa" koniecznie należy się natychmiast pozbyć! A takich głosów i na tym forum nie brakuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie a'proposSzarików"między innymi T-70 z Poznania i ich dostępności.
Na zdjęciu Rosja,kraj w którym jest największa liczba czołgów na świecie.A panowie rekonstruktorzy budują od podstaw replikę.Nie łatwiej wyciągnąć z jakiegoś błota czy zapomnianego magazynu oryginał i jego używać do pokazów i inscenizacji?Nie!
A dlatego że oryginał jest zbyt cenny i mimo wszystko mniej dostępny.A poza tym wiadomo że i mundury i oporządzenie i wszyskie inneszpeja"kolekcjonuje się,huha i dmucha aby nie uszkodzić,a na potyczki,inscenizacje i rekonstrukcje zabiera się i tłucze w większości kopie.
Natomiast muzea to oczywiście powinny być sprzęty z epoki,oryginalne i w jak największy sposób doprowadzone do stanu pełnej sprawności i w stanie takim utrzymywane.Ale tutaj to jest tylko jeden problem-kasa,kasa,kasa...
pozdrawiam
kruszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejżałem tą rosyjską stronkę, i muszę przyznać, ze repliki budowane u nas są, moim zdaniem, na dużo wyższym poziomie. Tamte wyglądają trochę jak wydobyte z pomroków sowieckiej kinematografii. Szczególnie Tiger i Puma. No i T-34/76 na podwoziu T-55, czyżby u wielkiego brata wyczerpał się zapas powojennych 34"?

Tutaj kilka innych replik niemieckich pojazdów
http://the.shadock.free.fr/Repros.pdf

Zdrów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz z innej beczki.Tak w Kanadzie zrobiono Stug-a.Miłego oglądania,a jest co,mnie osobiście najbardziej podoba się fałszywe złączegrubych"płyt pancernych.Widać inną dbałość o szczegóły niż w poprzednich przykładach.
Oto linka:http://www.willysacres.com/StuG3.htm
pozdrawiam
kruszyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie