Skocz do zawartości

czołgi nadciagają


okejos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 562
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
taki pomysł został podany. była by to jedna z nielicznych okazja pokazania czołgu w polskim oznakowaniu i z polską załogą. narazie bez echa.
ale wiemy ze pantery uzywali maczkowcy oraz wp na wschodzie.
jest zdjęcie z defilady gdziej jedzie pantera z napisem na przodzie bij wroga jego własną bronią"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Naprawdę robi wrażenie.
Mam dwa pytanka:
-czy lufa będzie jeszcze przerabiana- na zdjęciach widać jak lufa pczechodzi przez chamulec wylotowy mimo, że w orginale chamulec jest zamontowany na jej końcu (o ile się nie mylę)?
-czy będą dodne boczne osłony z płyt metalowych pokryte zimmeritem?
Jeszcze raz GRATULUJĘ ]:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego macvsog, czołgi typu Panther" rzadko, jeśli wogóle, miały malowany kamuflażowo układ jezdny. Wystarczy zerknąć na kilka zdjęć z epoki lub też plansz barwnych opartych na tychże. Wydaje się to logiczne, biorąc pod uwagę fakt, iż w większości przypadków i tak był on zachlapany błotem bądź solidnie ukurzony.
A co do odtworzonego pojazdu to ładna zabawka i fajnie, że wciąż przybywa polskiej rekonstrukcji historycznej sprzętu mechanicznego. Tak trzymać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojego dziadka Niemcy zwykle nie malowali kół w swoich pojazdach w kamuflaż jeśli już to każde kolo było malowane na jeden kolor. Wydaje się to logiczne gdyż takie pstrokate poruszające się kolo łatwo by demaskowało pojazd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakt to jest z tym kamuflażem na kołach- na okładce tej publikcji: Niemieckie czołgi 1939-1945 w kolorach- M. & G. Green" Pantera ma nim pokryte koła. Na wielu zdjęciach koła wydają się być pokrywane na przenian podstawowymi barwami kauflażu, na innych tylko w jednej barwie, czyli reguły żelaznej nie było. A jakie są plany malowanie aszej" repliki? Czy koledzy mają jóż jakieś plany, i czy będą zamontowane te boczne osłony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie rewelacja!! Wiedziałem że pokażecie klasę Panowie, tak z ciekawości jestem pewien że na tej panterce sie nie skończy co macie Panowie w dalszym planie????

pozdrawiam i gratuluje!!! mam nadzieje ze kiedyś będę miał przyjemność się tym przejechać;] Myślę że moglibyście takie pantery robić już skalę masową, na zachodzie pewnie chętni sie znajdą;] (oczywiście bez żadnych podtekstów z tym eksportem na zachód ) DOBRA ROBOTA!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się dopytania kolegi o nicku macvsog w kwestii hamulca" (koledze może o coś innego chodziło...) wylotowego na lufie. W obecnym stanie wygląda to nieprofesjonalnie i psuje cały efekt kunsztownie wykonanej repliki pojazdu.Mam tez sugestię dotyczącą lepszego dopracowania wizualizacji kół pseudo-napędowych (duży dekiel na piaście koła w oryginale) oraz nośnych (szereg śrub mocujących tarczę koła). Notabene efekt całości imponujący. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie