Skocz do zawartości

czołgi nadciagają


okejos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 562
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A ja mam pytanie - czy układ wydechowy to wersja ostateczna czy (rozwojowa)? w późnej wersji Pantery A jedna z rur wydechowych była zmodyfikowana i rozgałęziona na 3 rury- natomiast taki układ jaki widzimy obecnie występował we wczesnym modelu A -od razu wykluczam nawiązanie do wczesnego modelu ponieważ (wczesny model A różnił się również jarzmem Mg na przednim pancerzu (dopiero w późnym modelu A wprowadzono Kulowe miał tez inny wcześniejszy celownik w wieży (zamiast 1 otworu na optykę były 2)
i druga sprawa włazy dla kierowcy i strzelca radiowca są z zawiasami jak w modelu G produkowanym później -te z modeli D i A nieco różniły się sposobem otwierania (płyta włazu unosiła się hydraulicznie równolegle i płasko do górnego pancerza i była przekręcana do tyłu a następnie mocowana w specjalnym zatrzasku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jasne zgaduje ,że wieża jest z kolei (od modelu A późnego) tez po lekkiej naprawie (bo na górnym pancerzu wierzy brakuje obrotowego wyrzutnika świec dymnych) ewentualnie od modelu A wczesnego z zaspawanymi dodatkowymi 3 otworami strzelniczymi przez które załoga mogła bronic się przed piechota wroga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę oczywiście wyjść na Jasia Czepialskiego ale po takich nakładach pracy warto by chyba było dodać chociaż te wydechy i obrotowy wyrzutnik granatów dymnych na wieży żeby ostatecznie był to model A późny (z włazami jest już dużo więcej zabawy)ale w póżnym modelu a włacy od modelu G faktycznie w ramach naprawy mogły się pojawić- Naprawdę szkoda tylu miesięcy pracy żeby powstał totalny składak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgląd zdjęć na forum tylko
dla zalogowanych użytkowników.

Tutaj to co prawda model ale ładnie widać szczegóły
http://lwmhobby.com/pantherA214.htm
na ósmym zdjęciu widać umiejscowienie wyrzutnika granatów dymnych na górnym pancerzu wieży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie