Skocz do zawartości

RUTUS PROXIMA - ocena


mzbyszek61

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 237
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Paweł biegaliśmy przez 2 tyg urlopu na dwie Proxy ze zmienioną częstotliwością bo się gryzły. Ilość fantów prawie taka sama wręcz ilościowo więcej miał ten który zmienił częstotliwość i zbił czułość do 36 (jednak więcej nie zawsze znaczy lepiej :) ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Witam.
Co sądzicie na temat tych pokrowców?Posiada ktoś taki?
http://www.allegro.pl/item470196271_rutus_proxima_oslona_wyswietlacza_i_elektroniki.html
http://www.allegro.pl/item517393463_rutus_proxima_oslona_wyswietlacza_i_elektroniki.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam PROximę jakieś 3 miesiące, nie mam problemu z łączeniami, nic mi nie lata i nic nie muszę przerabiać. Nie miałem też problemów ze stabilnością a chodziłem na różnych terenach.
Faktycznie ten wyświetlacz na słońcu jest trochę nie bardzo ale da się przeżyć, ogólnie za te pieniądze uważam że jest naprawdę ok.
Chyba trzeba będzie sobie zamówić tę osłonę, torebki foliowe faktycznie mogą być używane na otwartym terenie a w lesie... wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...
Czekam i czekam aż ktoś odpowie na post Terenowca dotyczący spostrzeżeń na temat trybu statycznego w Proximie i jakoś się nie mogę doczekać... Zapewne obaj będziemy szczęśliwi jeśli ktoś będzie łaskaw nakreślić kilka słów o statyku w tym sprzecie...
Ja jestem dodatkowo ciekawy czy ktoś już wie coś na temat większej cewki do Proximy, czy termin pojawienia się na rynku jest już znany, choć w przybliżeniu?
Pozdrawiam
Maniutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,włączając sam statyk proxima zaczyna ciągnąć niestety gwozdziki też.
Osobiście w tym trybie machnąłem nad moim autem-nie mierzyłem ale mogło być ok.1.5m.
Na wiosnę sprawdzę sygnał pod pewnym pniakiem bo w ostatniej wyprawie nie miałem siekierki i szpadelka,ale sygnał na torze statycznym proxima zbierała już z ok.40 cm nad pniakiem-pytanie czy jeszcze głębiej coś zalega czy to już tyle to dopiero po mrozach.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam!!

Może dziwne pytanko, ale gnębi mnie trochę , zamieniłem Solarisa na Proxime i jestem pozytywnie zaskoczony. Ale przeglądając zdjecia zauważyłem że wszystkie wykrywki mają na cewkach napis Rutus Proxima" , umnie jest tylko Rutus". Czy możliwe ze cewka została zamieniona????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zakładać nowego wątku mam pytanko do Kolegów

Wczoraj poszedłem sobie pokopać w średnio zaśmiecony lasek, kilka polmosów wyszło, jakiś moniak PRL, później sygnał z trybu dynamicznego, namierzyłem pinpointem i kopałem dokładnie w dół w miejscu które pinpoint wskazał i co?
wykopałem dołek 70cm głęboki i 50cm szeroki a tam nic
Wyszedłem z dziury, sprawdzam pinpointem - dokładnie w tym samym miejscu nad dołkiem mam sygnał jak wtedy, a gdy włożyłem cewkę do dołka sygnał uciekł i przemieścił się w miejsce 20cm od ściany dołka. Brak chęci + pogoda i wróciłem do domu
Co się stało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

said2 - dyskryminacja jest rewelacyjna, jak porównywałem swoja niedawno nabytą proximę z innymi wykrywkami (hs3 na przykład) to dyskryma super
A mixa jeszcze nie testowałem na dłuższą metę - póki co mogę powiedzieć, że działa tak jak powinien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

said2, trochę mało wygodne ale idzie się przyzwyczaić, za to masz funkcję VCO która jest bardzo wygodna. Jeśli chodzi o te lukanie na wyświetlacz to można używać właśnie trybu jednoczesnego, ustawić dyskryminację na dowolnym poziomie i jeśli zidentyfikuje określony przedmiot to usłyszysz dwa dźwięki, z jednego i drugiego trybu. Jeśli identyfikacja odrzuci przedmiot to usłyszysz tylko tor statyczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem posiadaczem tego polskiego wyrobu firmy rutus mam nadzieje że najbliższa eksploracja terenów Kujaw i Pomorza przyniesie pozytywne skutki. Pozdrawiam wszystkich :forumowiczów: gdyż to dzięki waszym opiniom nabyłem ten wykrywacz . A teraz zobaczymy co w trawie piszczy:) Wolf 25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam proxime od września zeszłego roku i jak narazie jestem bardzo zadowolony. Początki były trudne ale z szukaniem drobnicy sobie radzę. W lesie chodzę na dynamiku też nieźle sobie radzi. Na statyce nie chodzę za dużo śmieci i brak umiejętności. Ale zobaczymy może i statyk kiedyś opanuje teraz czekam na większą sondę. Dodam że jest to mój pierwszy wykrywacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam,
nie chce zakładać nowego wątku dlatego pozwolę sobie zadać kilka pytań tutaj:
1.jak oceniacie proxime na kolorek-monetki itp drobnica;
2.a jak na militarke i głębokie poszukiwania;

-zamierzam w przeciągu miesiąca przesiąść się z ace250 na proxime i chciałbym zebrać tu esencję wiadomości,doświadczeń i Waszych spostrzeżeń na jej temat.Dodam,że nie jestem ukierunkowany na poszukiwanie tylko koloru lub militarki-lubię obydwa tematy-ze wskazaniem na kolorki (70% do 30%) i każde opinie będą dla mnie drogocenne.
Może uprzedzę pytanie które może się pojawić:
-dlaczego proxima?
bo po przeczytaniu niezliczonej ilości postów o różnych sprzętach na tym forum proxima wydaję się być najlepsza w tym przedziale cenowym,a galopująca złotówka w dół powoduje, że ceny zachodnich wykrywaczy po prostu przerastają mnie (marzył się suweren gt i na początku zbierania plnów kosztował 2200 a teraz.... 2900 i to w przeciągu 3-4 miesięcy taki skok).Ale nie o tym miało być :)

Także poproszę o treściwe i bezstronne informacje.

Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie