Skocz do zawartości

Stug IV Grzegorzewo FINAŁ!!!


stuwras4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 498
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
O właśnie mi się coś nasunęło. Przy rekonstrukcji zabytków archeologicznych jest zasadą że dorobione fragmenty zabytku (np części dzbana) różnią się kolorem od części oryginalnych.
Oczywiście takowy pojazd , zwłaszcza przywrócony do stanu jezdnego , będzie się lepiej prezentował , pomalowany w barwy z epoki" , z drugiej strony jakowaś tablica informacyjna z zaznaczeniem- to znalezione w Grzegorzewie , to orginał pozyskany w ... a to dorobione.. dodała by eksponatowi naukowego sznytu.Przy okazji można by uhonorować darczyńców takową wzmianką.
Oczywiście pomysł nie na dziś a na pojutrze ;) ale warto o takowe info zadbać na etapie sporządzania dokumentacji remontu gdyż pamięć ulotna jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No dobra . Przestajemy ścieniać z tym urlopem. Prace przebiegają systematycznie i wielotorowo.
Podwozie: całość została wypiaskowana i wymalowana. Zdemontowaliśmy wszystko co było można. Pomału zaczynamy montować poszczególne podzespoły. Zaczynamy myśleć o dorabianiu brakujących elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik. Jest remontowany w starej poznańskiej firmie. Właściciel na razie nie życzył sobie byśmy informowali gdzie. Ilość warsztatowej patyny" na ścianach i podłodze jest adekwatna do wiedzy i umiejętności właściciela.
Stan zachowania został oceniony na 3+. Uszkodzeniu uległo parę elementów. Konieczna była ingerencja spawacza w głowicy i bloku. Korbowody,łozyska korbowodowe,tłoki,tuleje cylindrowe ,gniazda zaworowe z tym nie było problemów. Do wymiany panewki w korbowodach , pierścienie w tłokch, trzy zawory. Pozostaje problem dorobienia pokryw zaworowych ale juz wiem jak to zrobić oraz dorobienia kół zębatych rozrządu.
Pompa wody juz działa, pompy paliwa sa w regeneracji, rozrusznik elektryczny jest w regeneracji, pradnica jeszcze leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie w zwiazku z prosba kolegi @jc1234@. czy probowaliscie kontaktowac sie ze zrodlem?? chodzi mi o niemcow?? konkretnie o muzea u nich?? wiem ze Munster ma pare pojazdow na podwoziu panzerIV. jesli nie, moglbym (jesli oczywiscie jest taka potrzeba) w tym kierunku cos sprobowac zrobic
zdrow panzerfahrer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie je już macie, ale są schematy elektryki (osobny na wannę, osobny do wieży) i sprzętu łączności, do Panzera IV H.
Nie mam pojęcia czy w Stugu była kładziona całkowicie nowa wiązka czy modyfikowana z Panzera IV.
Niestety ilość informacji i publikacji o Stugu IV jest dramatycznie niska, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Dajcie znak, jeżeli nie znaleźliście tych schematów, a będą potrzebne.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie