Skocz do zawartości

Dzielna armia izraelska


musamman2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Są siebie warci.Ale mnie dziwi jedno,kiedyś czytałem reportaż z miejsca stacjonowania tam polskich żołnierzy z misjii ONZ,żołnierz oprowadzający dziennikarza pokazując izraelskie pozycje powiedział: am są izraelczycy,stoimy tu chwilę a na pewno już zdążyli zrobić panu zdjęcia"..przy ich technice i inwigilacji tego rejonu naprawdę nie wiedzą do czego strzelają ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liha- piszesz, że Żydzi nie wywoływali wojen, ale pozwolę sobie przypomnieć choćby o wojnie polsko-bolszewickiej, wywołanej przez bolszewików (Lenin, Trocki und zoł wajta byli ŻYDAMI), zapewne Michnik pisze, że to Piłsudski wywołał tę wojnę, ale olać Oberguru, prawda jest jedna. AKMS, żaden terrorysta nie jest moim idolem, ani arabski, ani żydowski, a fotkę zamieściłem, bo jakoś te żydowskie masakry przechodzą bokiem w Jewropie, podczas gdy po każdym zamachu palestyńskim przez parę dni panuje w eurokołchozie żałoba, zresztą słusznie. Szkoda tylko, że nie upamiętnia się ofiar drugiej strony, mam pytanie- czy któryś z polskich polityków wyraził kiedykolwiek gest współczucia wobec arabskich ofiar konfliktu? Wręcz przeciwnie, magister Kwaśniewski pojechał był kiedyś do Izraela i spotkał się z władzami żydowskimi, a Palestyńczyków olał całkowicie, o czym pisała arabska prasa(Al Hayat, Al Quds al Arabi, Asz Szark al Awsat), ale oczywiście Wybiórcza życzliwie tego nie zauważyła. Dlatego uważam, że należy w Polsce zwracać uwagę również na palestyńskie cierpienie, bo o żydowskim słyszymy przez cały czas. AKMS- fotki ofiar zamachów palestyńskich znajdziesz w prasie żydowskiej, powszechnie dostępnej w Polsce. Emes- nie powtarzaj mitu, Arabowie nie zgodzili się na plan ONZ, bo mają jeszcze trochę rozumu. Wszystkie plany podziału Palestyny są tworzone na korzyść Żydów, nie zakładają powrotu uchodźców palestyńskich (podobno nie ma dla nich miejsca, ale przecież Izrael przyjął ostatnio milion żydów rosyjskojęzycznych i jakoś miejsce było), ale przede wszystkim Żydzi nie godzą się na podział Jerozolimy, co dla Arabów jest nie do przyjęcia. Wszelkie pertraktacje Żydów z Palestyńczykami są bezcelowe, bowiem Żydzi ani myślą oddać Arabom pół Jerozolimy- konstytucja Izraela mówi wprost, że stolicą jest wielka, NIEPODZIELNA Jerozolima". Pusty śmiech mnie bierze, kiedy różne europejsy, trockiści tacy jak Barroso czy Siwiec bredzą coś o rozwiązaniu konfliktu palestyńsko-żydowskiego, ci osobnicy najwyraźniej nigdy nie czytali konstytucji Izraela!!! żydzi w czasie negocjacji często godzą się na podział Jerozolimy (patrz- plan drogowy i poprawki Clintona), ale należy to oczywiście traktować jako swoisty żarcik, bowiem konstytucja Izraela nie pozwala dzielić Jerozolimy, dlatego Arabowie nie godzą się na takie ustalenia, bo znają tę konstytucję, w przeciwieństwie do Szanownych Panów Europejczyków, udzielających się na forum. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie europejczycy, tutaj się szerzy nienawiść rasową, konkretnie to antyarabizm (jest takie coś? może lepiej mówić arabofobia, skoro europejscy toleraści wymyślili homofobię, to ja wymyślam arabofobię). Niech ktoś spróbuje opowiedzieć kawał o żydach, to zaraz etatowi postępowcy (pomsee, parowóz, Erih etc.) okrzykną go antysemitą i zażądają usunięcia ksenofobicznego postu" (sic!). A tak w ogóle to sobie żartuję, kawał jest dobry, chociaż stary :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liha- piszesz, że Żydzi nie wywoływali wojen, ale pozwolę sobie przypomnieć choćby o wojnie polsko-bolszewickiej, wywołanej przez bolszewików (Lenin, Trocki und zoł wajta byli ŻYDAMI),"
Przecieram oczy i dalej nie wierzę.
Co za twórcze podejscie do historii! Jakie odkrywcze stwierdzenia. Toż to wstęp do poważnej rewizji historii swiata od zarania jego istnienia!
Okazuje się, że według tez osobnika musamman2 o tym jaki kraj prowadzi wojnę z drugim nie zależy od przynależnosci państwowej (lub ideologicznej) walcząych armii ale od pochodzenia etnicznego (nawet dalekiego) przywódców.
Wobec tej zaprawdę rewolucyjnej tezy w powstaniu warszawskim Polacy walczyli z Polakami!!!
Jak bowiem wiadomo dowodzący walkom przeciw powstańcom warszawskim gen. Eryk Juliusz Eberhard von Żelewski był pochodzenia polskiego!!!
Poprawka:
Powstańcy warszawski walczyli jednak chyba z Kaszubami takie bowiem jednak pochodzenie mial w/w generał.
Osobniku musamman2 czekamy dalej na twoje odkrywcze tezy :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze konflikt w Palestynie dla mnie jest obrzydliwy, a okupacja zachodniego wybrzeza i gazy i ataki wojsk izraelskich na cywili, nekania cywili, ograniczanie ruchu cywili, wyburzanie domow itp. jest dla mnie porownywalne z metodami uzwanymi przez zaborcze wojska niemieckie na ludnosci cywilniej w Polsce lub rosji podczas 2WS. Z drugiej strony mam taka sama i porownywalna niechec do wszystkich bojowek muzulmanskich i ich codziennego ostrzeliwania rakietami cywili, lub terrorystyczych napadow na cywili na terenach dzisiejszego izraela.

To powiedziawszy patrze na to co musamman2 napisal i nie wiem czy smiac sie czy plakac. Uzywa on nazw, pseudo faktow i pol prawd tylko dla niego wygodnych, mowi o zydach (grupy wyznaniowej), i o arabach (grupy etnicznej przynaleznej do danego grona genaologicznego, lub ligwistycznego), i o semitach czy anty-semitach (a przeciez semici to hebrajczycy - dzis izraelici i arabowie). Wszystko to laczy, dzieli i miesza jak mu tylko wygodnie. A co ma on do powiedzenia o arabskich Chrescijanach albo Druzach ktorzy maja swoich braci z Hamasu tam gdzie prorok Muhamed mowi dobranoc? Albo o tym ze oficjalny jezyk w w panstwie izrael to hebrajski i arabski? Albo o tym ze w na zachodnim wybrzezu jest kilkanascie frakcji glownej partji rzadzacej Palestyne, a i sam hamas ma pare odlamow ktore nie koniecznie ze soba wspolpracuja? I ze poza tymi wszystkimi bardzo nawzajem kochajacymi sie arabsko-muzulmanskimi bojowkami to jeszcze sa mocne grupy przestepczne ktorym konflikt Izrael-Palestyna odpowiada bo zarabiaja na przemycie?

A przy okazji podoba mi sie teoria ze w wojnie Polsko-sowieckiej zydzi byli wszystkiemu winni (a najlepsze ze w jednym zdaniu musamman2 podaje Lenina, Trockiego i Michnika:). Tak samo pewnie we wrzesniu 1939 roku kiedy rosja komunistyczna zatakowala Polske winni byli Gruzini, no bo przeciez Josif Dzugaszwili to Gruzin, a i byl w zmowie z Adolfem, przekletym Austryjakiem, gdziew w obydwu wypadkach babki tych paranoikow czosnek starozakonnym sprzedawaly wiec tak naprawde uzwajac logiki musamman2-a to tez zydzi druga wojne rozpoczeli. A to wszystko dla tego ze ich pijani ojcowie bili ich jak byli malymi chlopczykami. Dobre, podoba mi sie, a moze Kopernik to tez zyd, i herezje nam wciskal ze ziemia nie jest srodkiem wszechswiata? Pozdrawiam!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kolego, Owszem, Żydzi i Arabowie należą do ludów chamitosemickich i ich języki są spokrewnione, bo należą do semickiej gałęzi rodziny języków chamitosemickich. I co z tego? Nie rozumiesz znaczenia słowa \\antysemityzm\\"? Pytasz co mam do powiedzenia na temat arabskich chrześcijan, druzów itp? Otóż dużo, bo się na tym po prostu dobrze znam, ale nie bardzo wiem, do czego zmierzasz. Chcesz, bym na tym forum udzielił Ci wykładu na temat druzów, maronitów, alawitów i jazydów? Człowieku, sięgnij po literaturę!


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 01:41 22-04-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie