Skocz do zawartości

Najwyższy francuski order dla Polaka !


Rekomendowane odpowiedzi

Nie nazywaj mnie chłopem" bo ja cię tak czy podobnie nigdzie nie nazwałem, ja tylko skomentowałem to co tu głosisz publicznie na forum - czyli twoje poglądy. No i ojca to mi zostaw w spokoju bo już dawno nie żyje, matki też nie będę pouczał bo pochodzę z rodziny gdzie obowiązywał szacunek dla starszych. Nie interesuje mnie też kto cię poucza.
Resztę pozostawiam bez komentarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol balans tak w ramach testu proponuję zaprzestać.. pouczania się ... i poszukać w książkach np dotyczących 1920 roku nazwisk żydowskich... ja idę spać ale jak coś to przejżę Szlakiem bojowym Legionów.. wydanie z 1915 roku...
Tam ozmaitych Mohenbaumów ( pierwsze nazwisko jakie mi w oko wpadło) jest sporo ...W latach DWS sytuacja była silnie asymetryczna więc trudniej o przyklady..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slapek - jak sam słusznie zauważyłeś, ten powrót żołnierza do domu był 3.10.1939 jak to napisałeś bodajże.
I co? I na WTEDY mieli ostatnią pościel na bandaże.

A jak tu konspiracyjnie dojechać do 1945??
Albo do 1947?
Albo być już naprawdę żołnierzem wyklętym i wałęsać się po lasach do lat 50tych?!!

Bądźmy poważni - zrzuty zasobników, a do tego jeszcze z pieniędzmi to było coś takiego jak tęcza na niebie. Ile razy w roku widzisz tęcze?? :>

A kury, a kaczki" - równie dobrze mogli wykupować za zrabowane marki, zesłane złoto, jak i szabrować pod bronią jak już brakło wszystkiego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpiszę ci, może coś zrozumiesz.
Otóż nie zabolało tylko poirytowało bo się czepiasz moich rodziców. Zabolałoby gdybyś mi udowodnił, że ja jakieś ostatnie głupoty tu wypisuję, ale nic takiego mi nie udowodniłeś. Nie moją intencją było też pouczanie ciebie, ja tylko stwierdziłem, że lecisz tu na forum antysemickimi tekstami - więc się nie dziw później, że nas na świecie uważają za antysemitów. Dodam jedynie, że są na tym świecie różne lobby", które faktycznie są nam nieprzychylne i takie teksty to pożywka właśnie dla nich. Nie możemy też wiecznie zganiać wszystkiego co nam się tu w kraju nie udaje na żydów czy masonów, bo my wcale tacy idealni to nie jesteśmy. Dodam jeszcze i to, że ja nie jestem zwolennikiem poprawności politycznej i zamiatania trudnych spraw pod dywan, ja staram się jedynie widzieć dwie strony medalu", bo nic na tym świecie nie jest wg. mnie tak do końca czarno-białe". No i ja nie postrzegam świata jako jeden wielki spisek przeciwko Polsce, którą zewsząd otaczają sami wrogowie i nic innego nie robią, tylko kombinują jak nam tu zaszkodzić. Ja nie mam po prostu syndromu oblężonej twierdzy"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie bardzo dobrze ze bojownicy powstania w gettcie dostaja takie medale. Im wiecej tym lepiej, byla to sluszna a zarazem straszna walka, i wiadomo bylo od poczatku ze oddzialy hitleowskich niemiec ta walke wygraja.
Jedyne kwestjia w tym wszystkim to motywacja Francji. Sami mieli rzad ktory kolaborowal z nazistami i wysylali wlasna ludnosc zydowska do gazu, a teraz rozdawaja polskim zyda co przezyli najwyzsze ordery.
Moze im sie wreszcie zrobilo glupio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam kolegów ordery i oznaczenia to nie wszystko, wszystko zależy czy dany ustrój polityczny uznaje takie świecidełka.
Dla wielu bohaterów kawałek takiej blaszki to uwieńczenie trudu wojennego lub życiowego, Dla innych to tylko kawałek blachy i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie