Skocz do zawartości

Opel Maultier / Sd.Kfz. 3


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Oszazon a tu oś do kółka podtrzymującego gąskę. oś miała zamontowaną chyba z przodu smarowniczkę bo przez środek przechodzi kanał z wyjściami na punkty smarne. Znalazłem rozsmarowane po lesie szczątki muła, ale blachy cienkie więc rdza większość elementów zeżarła do imentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Koło podtrzymujące nie na żadnych otworów na smarowniczki (w przeciwieństwie do jezdnych i napinających) pewnie miejsca brakowało. Nie mam żadnej takiej ośki by to potwierdzić, ale musiało tak to działać. Jak byś mógł Kolego jakieś wymiary tej ośki podesłać to bym był wdzięczny. Chyba,że nie jesteś sentymentalnie związany z ta częścią to się dogadamy:-)
Jakieś inne elementy do muła znalazłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu na tym zdjęciu jest ta oś. Widać tam założoną wewnątrz albo śrubę albo smarowniczkę. Nie upieram się że musi być smarowniczka tylko po co ta oś jest wewnątrz pusta i ma dwa otwory po bokach na środku osi które wchodzą do wnętrza do pustej przestrzeni ?? .Wydawało by się logiczne że jest tam smarowniczka przykręcana bo wewnątrz od strony widocznej na zdjęciu jest gwint. Jeżeli była by to smarowniczka to poprzez oś smar pod ciśnieniem wychodził by do wnętrza kółka podtrzymującego między dwa łożyska. pisz na priva : Zosia19555@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik bez gaźnika i nie dysponuję zdjęciem jak wyglądał oryginał. Na chwilę obecną też nie mam wiedzy do jakiego pojazdu pasuje ten Solex? Napisałem do allegrowicza by podał wymiary uchwytu do kolektora. Porównam z kolektorem ssącym i trochę się powinno wyjaśnić. Landszaft dzięki za wiadomość!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Witam!
Projekt Opla Maultiera posuwa się do przodu. Jeśli by ktoś posiadał części od tego pojazdu, proszę o wiadomość na maila przez forum odkrywcy. Jest szansa, że część pokryje się z tymi co już posiadam, ale jest i szansa, że będzie to ta która nadal mi brakuje.
Za wszelaki odzew z góry dziękuję!
Pozdrawiam/Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 8 months later...

A to coś z podwozia typu Opel-Maultier. Moje dzisiejsze trafienie. I się zdziwiłem bo jest niejako jeszcze w smarze a do tego miałby resztki farby. Jakiejś stalowoniebieskiej. Swoją drogą jestem ciekaw jak tam odbudowa pojazdu?
Pozdr,
makul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie