Skocz do zawartości

Kolejny poszkodowany Niemiec"...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie rozumiem problemu, bo nie wiem, co ma Polska do tego, ze ktos czuje sie Niemcem??? Swoboda wyboru przynaleznosci narodowosciowej nie podlega na ogol reglamentacji, przyklad 1:
- I ty zostaniesz Indianinem!
Tylko raz spotkalem sie z przypadkiem reglamentacji przynaleznosci narodowej, przyklad 2:
- Pewien osobnik ze Slaska ukradl kiedys setki milionow zlotych i cmychnal do Izraela, gdzie chcial uzyskac izraelskie obywatelstwo, ktore chroniloby go przed ekstradycja. Ale Izrael odmowil i wydal go Polsce. Tak wiec, ocena aspiracji petenta nie nalezy do Polski, lecz do Niemiec, ktore wiedza lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem na Planete film dokumentalny, Alzatczyk pokazywał zdjęcie swojego ojca, młodego, śmiejącego się wszystkimi zębami, w niemieckim mundurze z mocno wyeksponowaną opaską z hakenkreuzem. Był tym zawstydzony, nie potrafił tego racjonalnie wytłumaczyć. Tak bywa w Alzacji, bo u mnie... taka fotografia to nie jest powód do wstydu, to bonus...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Grba świetnie to podsumował; nic dodać nic ująć... A to Polska właśnie.
P.S. wyrażnie było powiedziane że dziadek tego pana zapisał się na volkslistę i był członkiem NSDAP - rozumiem jeszcze że na Śląsku czy Pomorzu, to nagle w 1939 roku przypomniał sobie swoje niemieckie korzenie" ale w Kieleckim ? Ironizując, to może taki prawy Niemiec jak kielecki konfident Franz Wittek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale o co chodzi? Nad czym sie tak wytrzasacie? Ma prawna mozliwosc to korzysta

@ Der Panzerfahrer

dlaczego wszyscy ktorzy wyjechali, staraja sie wyjechac albo poprostu maja dwa obywatelswa musza miec dziadkow w ss?? czy ktos mi to moze wyjasnic?? jak dla mnie to troche zagadkowy tor myslenia..."

Ja juz dawno odpuscilem sobie proby zrozumienia tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie każdy w naszym kraju musi być Polakiem !- a jak się jeszcze nie chce ? Dziadek lubił tego w ząbek czesanego to i we wnuku obudził się duch patriotyzmu –ma do tego prawo –po lini miecza :):) -pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to mojej drugiej połowy dziadek służył w WH byli Polakami ale nosili nazwisko na Pomorzu brzmiące Klaman i nie mieli nic do gadania –przyszli do nich z listą i dostali propozycje nie do odrzucenia –rożnie to się toczyły ludzkie losy – jej dziadek przeżył wojnę ale wiecznie zmieniali miejsce zamieszkania –bał się że ktoś go sprzeda mimo że nie miał nic na sumieniu -ale to już inny temat pozdor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o tym mowie, moj dziadek skolei zaraz po kampanii wrzesniowej (w ktorej sluzyl jako porucznik WP) dostal powolanie do WH... jako leutlant der WH... i co?? musial isc, rodzina na karku i potworny strach przed tym co bedzie. poszedl i na cale szczescie wrocil. ach i jeszcze jedno, nie powiedzial nic o tym co widzial i przezyl... umarl trzy lata temu zabierajac z soba to co mu zgotowano...
zdrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet mieszkał przez całe swoje życie w Polsce i nagle zachciało się jemu być Niemcem. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Wydaje mi się, że poświadczenia o swoich niemieckich korzeniach potrzebuje do tego, aby uzyskać w Niemczech jakieś przywileje, np zasiłek dla bezrobotnych. Zwyczajny kosmopolita: tam moja ojczyzna gdzie mi dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Gustlik z Czterech pancernych też pochodził ze Śłązka zdaje się, że z Ustronia i też był wcielony do WH ale nawiał z tamtąd, mało tego zarypał jeszcze szkopą czołg. Wstapił do LWP i u boku naszych towarzyszy gonił okupanta aż do samiutkiego Berlina.

pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nasz młody hitlersyn (bo tak można chyba nazwać potomka członka NSDAP chcącego otrzymać obywatelstwo na podstawie volkslisty (tfuuu) )ma rację. Nasz urząd nie musi potwierdzać obywatelstwa przyjętego w czasie II WŚ zwłaszcza jeżeli tak stanowi prawo RP, ale nie rozumiem dlaczego nie chcą poświadczyć kopii ksero??? Przecież to nie jest poświadczenie pochodzenia tylko faktu legalności kserówki...
Jakiś zawzięty urzędas typu ie bo nie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie