Skocz do zawartości

GDZIE są romantyczni poszukiwacze??


kudi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 167
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
aż się miło robi,że nie jest siędinozaurem" i inni są z podobnej epoki. Jak dotąd głównie czytam na forum. Pan Samochodzik to książki jak już ktoś tu napisał, mnie równiż w jakiś sposób ukształtowały. W dobry sposób. Pamiętam jak po emplariuszach" (najpierw książce a potem film) snułem plany na wakacje, jak to wykopię sieć korytarzy dziadkowi pod stodołą z tajemnym wejściem. Oczywiście skończyło sie jak zwykle na konstrukcji drewniano foliowej z masą gwoździ, którą dziadek musiał jak co roku rozebrać po wakacjach.
...zanim trafiłem na ten wątek, dzień wcześniej zacząłem po raz kolejny dla odstresowania" Niesamowity Dwór.
Co do ekranizacji niektórych saochodzików przyłączam się zdania, że ktoś powinien twórców poddać...
Pomysł przygody pod żaglami podoba mi się i nieśmiało chętnie bym się przyłączył. Patent posiadam. Również motorowodniaka". Z tym że chęci czasem nie idą w parze z realiami życia. Ale jak się ułoży pisałbym się na przygodę Jacek Szatkowski iszatko@op.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc
2 dni bylem wyjety"...
z tego co wiem wehikul filmowy jest w zbiorach braci Keszyckich

wiec jest juz na 10.. niezle...

Lewy... poczta dziala.. na polboxie mam tylko 2 MB..
ewentualny mail: r.kudelski@acn.waw.pl

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,drogi Hrabio, serdeczne pozdrowienia i podziękowania. Odżyłem. Myślałem, że romantyzm i odrobina fantazji zgineły pod nawałem żelastwa, fantów (patrz - kasy ; mamony; ) i zwykłego wandalizmu. Luuuuuudzie, nie jestem wariatem a może nie tylko ja. Jeżeli poważnie traktujecie swoje deklaracje to mam fantastyczny temat do ozpracowania". Oczywiście związany nie z jakimiś skarbami materialnymi (garniec złota, kosztowności SS) a z historią techniki militarnej. Na razie zbieram materiały na potwierdzenie pewnej tezy lokalizacyjnej.... pewnego obiektu ..... opuszczonego w 1945r. i do dzisiaj nie zlokalizowanego. Jeżeli wiedza którą posiadam potwierdzi się z niezależnego źródła to kto wie, może latem.........
Zapisuję te posty" i będę pamiętał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter
przylacz sie do naszej paczki.wymieniamy juz korespondencje namawiajac sie na wiosenno-letnie wyprawy. omowimy tematy, wylonimy te najciekawsze i ruszymy cala paczka. juz jest nas kilkunastu.

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kudi,
ci romantycy o ktorych wspominasz nadal zyja, tyle tylko ze porozrzucani po calym swiecie ukryci w cieniu prozy zycia". Gdyby tylko warunki na to pozwolily, juz jutro spakowalbym plecak i ruszyl z Toba oraz Innymi w nieznane w poszukiwaniu tajemnic. Niestety na dzien dzisiejszy pozostaje mi jedynie internet, nasze forum i marzenia...

Pozdrowienia dla wszystkich powyzej

Haunebu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanebu ale akcja ma nie tylko sluzyc temu by zebrala sie grupa ludzi ktora sie zbierze lub zjedzie mercedesami, zje kielbaski i popije piwem. Mysle ze chodzi o to by ludzie o wspolnych idealach mogli sie poznac i pomoc jesli potrzeba.
Proza zycia dopada wszystkich. Zime lubia dzieci a A.Malysz. Zmeczenie i zniechecenie to codziennosc.
Chodzi o to zeby plusy nie przeslonily nam minusow" czyli zebysmy wyrwali sie z blednego kregu otaczajacego nas swiata, codziennosci, problemow, braku kasy.
Marzenia rodza checi, te prowadza do determinacji, a ta zawsze daje efekt.
Hanebu przylacz sie jesli chcesz. Byc moze Twoj problem bedzie mozna wspolnie przeskoczyc?

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się was czyta to się łza w oku kręci i zastanawiam się czy nie chodziliśmy do jednego przedszkola. jak coć konkretnie wymyslicie na spotkanie to napiszcie. taka moja sugestia może cos w centralnej Polsce bo ja mieszkam na południu i trochę będzie daleko (ale jak nie to się dostosuję).
a te seriale to ja do dzisiaj oglądam i się zastanawiam czy to nie czas na wizytę u lekarza.
pozdrawiam jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kilkanaście dni temu wieczorem w Radiu Olsztyn była rozmowa z jakimś pisarzem z Olsztyna, który na zlecenie wydawnictwa pisze dalsze części przygód Pana Samochodzika.Okazuje się że KILKU (!) pisarzy tworzy nadal, jeśli się nie mylę to po smierci Zbigniewa Nienackiego powstało ponad 30 nowych książek z tej serii. Jest zapotrzebowanie na tego typu literaturę więc ją wydają. Nie wiem, nie czytałem nowych przygód Pana Samochodzika, znam tylko te oryginalne", wychowałem sie na nich i wiem że to one obudziły we mnie chęć poszukiwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barrakuda
stworzylismy mala grupe pasjonatow idei o ktorej pisalismy. jesli chcesz sie przylaczyc to podaj maila lub napisz do mnie.
jest juz nasze wewnetrzne forum na ktorym bedziemy ustalac miejsce i terminy wypraw.

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułbym się zaszczycony mogąc znaleźć się w Waszym gronie. Podobnie jak Wy często żyję w świecie marzeń, nieśmiało staram się część z nich realizować. Trudno jest znaleźć ludzi, którzy nie wstydziliby się swoich marzeń, potrafili o nich mówić i starali się je spełniać. A tacy jesteście. Dlatego duszą i ciałem jestem z Wami. Mój adres: dariusz_kwiecien1@op.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Choć raczej marne szanse abym mógł się dołączyć do wyprawy (choć nigdy nie widomo co się stać może), to będe wdzięczny jak będziecie mnie informować co się dzieje

pozdrawiam, Pietrucha


pietrucha2000@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam posty z tego watku od jakiego czasu i... ech, łza się w oku kręci...
Cykl ksiazek Pan Samochodzik i..." rowniez i moje zainteresowania ukierunkowal na cale zycie w strone historii, zabytkow i ich tajemnic.
Wspominaliscie takze ksiazki Niziurskiego. Gwoli uporzadkowania: Klub Wloczykijow" to historia poszukiwania kasy oddzialu powstanczego z 1863, a Naprzod Wspaniali" to znow odnalezienie w starym browarze skrytki z partyzancka brania (byl tam i Vis - ale zazdroscilem wtedy bohaterom powiesci). Obie ksiazki napisane przedni stylem charakterystycznym dla Niziurskiego.
A tak w ogole to Panowie jestem dusza z Wami!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
czesc

odgrzeje" tego posta bo czas planowac wiosne i lato na wyprawy. wszystkich zainteresowanych nasz idea spedzenia kilku dni z Przygoda zapraszam na: http://samochodzik.poszukiwania.pl/

zalogowani czlonkowie beda mieli wieksze mozliwosci koszystania z forum i poczytania o planowanej wyprawie.

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie