Jump to content

Gdzie są zwłoki Hitlera? Rosjanie ujawniają prawdę


Swiety82

Recommended Posts

W sumie to jednak są pewne wątpliwości co do tego, czy w tym leju po bombie nie leżały zwłoki sobowtóra Hitlera. Bo miał takiego, o czym Rosjanie mogli nie wiedzieć. Po wyciągnięciu tych zwłok z leju poddano je oględzinom. Zauważono wtedy, że ta osoba miała założone cerowane skarpetki. Jakoś Rosjanom nie przyszło do głowy to,że głowa państwa i osoba z jakimś tam majątkiem, może takie skarpetki nosić.
Link to comment
Share on other sites

Ruskie zawsze i ze wszystkiego robili tajemnicę...

Np. Elektrownia w Czernobylu...... powiedzieli prawdę, dopiero jak się wydało...

Zatonięcie Kurska... jak nie mogli sobie poradzić, dopiero powiadomili świat, tylko bezsensowna strata załogi...

A o ilu nie wiemy?????
Link to comment
Share on other sites

Rosjanie szukali zwłok Hitlera w ogrodzie Kancelarii Rzeszy przez dwa dni, od 2 do 4 maja. W końcu silnie zwęglone szczątki dwóch osób znaleziono w jednym z lejów po bombach, przysypane ziemią. Celem przeprowadzenia ekspertyz identyfikacyjnych zwłoki dostarczono do ekspozytury kontrwywiadu SMIERSZ przy sztabie 3. armii uderzeniowej.

Po ustaleniu, że chodzi o szczątki Hitlera i Ewy Braun, zakopano je w okolicach miasteczka Buch, gdzie kwaterował sztab. Tutaj oddajmy głos jednemu z dokumentów. Jest to protokół z pierwszej ekshumacji Hitlera.

Ściśle tajne. Sporządzono w jednym egzemplarzu.

W związku z redyslokacją ekspozytury kontrwywiadu armii zwłoki ekshumowano i przewieziono początkowo w rejon miasta Finow, a następnie, 3 czerwca 1945 r., w rejon miasta Ratenow, gdzie zakopano je ostatecznie. Zwłoki znajdują się w drewnianych skrzyniach, w dole o głębokości 1,7 metra. W zachodniej części dołu umieszczono również kosz ze zwłokami dwóch psów, należących do Hitlera i Braun Ewy. Dół zasypano i wyrównano, a na powierzchni posadzono drzewa.


Zwłoki Hitlera spoczywały tam przez 25 lat. 20 marca 1970 roku Jurij Andropow, ówczesny szef KGB, wystąpił na forum Biura Politycznego z propozycją ostatecznej likwidacji sprawy zwłok Hitlera. Plan ten zatwierdzono pod kryptonimem Archiwum".

Ściśle tajną operację przeprowadziło na początku kwietnia sześciu funkcjonariuszy KGB. Ekshumowane szczątki dostarczono do radzieckiej jednostki wojskowej nr 92626 w Magdeburgu, gdzie dowodzący akcją pułkownik Kowalenko sporządził z niej raport - trzy kartki odręcznego pisma z nagłówkiem Protokół z otwarcia grobu zbrodniarzy wojennych".

Ściśle tajne. Sporządzono w jednym egzemplarzu.

Po wyjęciu z ziemi szczątki złożono do skrzynki. Operację przeprowadzono nocą i wczesnym rankiem 4 kwietnia 1970 roku. Skrzynka ze szczątkami znajdowała się pod strażą do rana 5 kwietnia, kiedy to dokonano fizycznego unicestwienia.


Jak się to odbyło, mówi kolejny protokół, liczący dwie kartki i noszący datę 5 kwietnia. Ten również napisano odręcznie.

Ściśle tajne. Sporządzono w jednym egzemplarzu.

Szczątki spalono w okolicach miasta Schenbeck, około 11 kilometrów od Magdeburga. Popiół wraz z pozostałościami użytego drewna wrzucono do rzeki.
Link to comment
Share on other sites

Prasa odgrzewa stare kotlety.
W 1970r.ukazała się w Polsce ksiązka Lwa Bezymienskiego Strzał którego nie było",w której opisano poszukiwania szczątków m.in.Hitlera i Ewy Braun,zamieszczono protokół sekcji szczątków Hitlera,przesłuchania dentystki i inne dokumenty SMIERSZ-a.
Zmarły w połowie ub.roku w wieku 86 lat Lew Bezymieński był radzieckim/rosyjskim pisarzem,dziennikarzem i wykładowcą,pod koniec wojny tłumaczem z j.niemieckiego w sztabie Żukowa.W 1995 zamieścił w miesięczniku rosyjskim Stosunki międzynarodowe" bogato udokumentowany artykuł Operacja MIF czyli ile razy grzebano Hitlera" /wyliczył że 8 razy/.W artykule protokoły oględzin i kilka nieznaych wcześnie dokumentów.
Artykuł dostępny w całości tutaaj:
http://miltera.lib.ru/research/bezymensky2/title.html
Gratka dla znających j.rosyjski.Polecam!
Link to comment
Share on other sites

Nie ma ciała hitlera. Odrazu po bitwie o Berlin ciało zabrali Rosjanie i zakopali na jednym ze swoich poligonów. Zrobili to specjalnie dlatego żeby ludzie mogli podejrzewać , że uciekł na zachód.
Po pewnym czasie Stalin nakazał wykopać szczątki Hitlera.
To co z niego zostało wrzucono do moskiewskich kanałów. Dzisiaj przetrwała tylko szczęka i kawałek czaszki , która spoczywa w Nkwódowskich archiwach gdzies w Rosji.
Natomiast w Berlinie tam gdzie gdzie zostało znalezione ciało hitlera stoi do tej pory anonimowy słupek. Nie wiem co on oznacza.
Jeżeli chcielibyście mieć coś po Adolfie H..u to możecie zacząć poszukiwania w kanałach ściekowych pod Moskwą.
Życzę powodzenia. Pozdrawiam thomson :D
Link to comment
Share on other sites

Szczątki Hitlera zostały odnalezione jak wiecie 5 maja. Sam Stalin kazał zachować to w ogromnej tajemnicy i własnie w ten sposób chciał rozbudzic w świecie podejrzenia, ze Hitler żyje i schronił się gdzieś tam daleko. Jak wiadomo o odnalezieniu ciała Adolfa nie wiedział nawet sam Żukow, a całą prawdę poznał dopiero w 1956 roku. Breżniew w 1970 roku podjął decyzję o likwidacji szczątków Hitlera, które zakopane zostały na radzieckich terenach wojskowych w Magdeburgu. Szczątki wykopano i spalono a prochy zostały wrzucone do kanalizacji. Szczęka i czaszka Hitlera znajdują się do dziś w archiwach moskiewskich.
Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się, jaki sens był w tym ukryciu zwłok, aby ludzie myśleli że Adolf uciekł... Bardziej na rękę Rosjanom byłby chyba fakt, że odnaleźli ciało i zatryumfowali"?

No chyba że chcieli fakt odnalezienia zwłok zachować tylko dla siebie, a co za tym idzie wszelkie badania i sekcje zwłok także należałyby do nich.
Link to comment
Share on other sites

Też zastanawiam się nad tym ukrywaniem zwłok. A może nie na rękę im było odnalezienie zwłok, może liczyli na to, że sam Hitler, oczywiście żywy odda się w ich rece, a oni wtedy triumfalnie ogłoszą, ze mają żywego Hitlera. No a później pokazowy proces itd.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information