Skocz do zawartości

Namiar na patrol saperski


QB@

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, poszukuje nr. tel. do patrolu saperskiego którego obszar działań znajduje sie na północ od Jarosławia (ok 20 km). Warto w razie znalezienia niewybuchu powiadamiać te służby czy lepiej dzwonić na policje ? z Góry dziękuje

Pozdrawiam QB@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypadku znalezienia niewypalu lub niewybuchu najlepie powiadomic najblizszy posterunek policji, wskazujac miejsce znaleziska. Policjanci zabezpiecza teren i powiadomia saperów, którzy zajma sia znaleziskiem.Wiem ,ze dal niektorych to jest smieszne , ale lepiej fakt zglosic - niz zostawic i narazac pozniej czyjes zycie ...

Bocian- masz racje , jak tylko wroce do pracy-poszukam numerow telefonow-moze sie komus przydadza .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nic strasznego by sie nie stało jakbym w pierwszej kolejnosci wykonal tel. do saperów ;> ? Słyszałem już historie jak obywatele czekali dłuzej niz 72 godziny a ze strony policji nie otrzymali jakiejkolwiek pomocy, chodzi tu o wykopanie bomby lotniczej na podwórku.

Bocian, świetny pomysł, myśle ze wiele osób skorzysta ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Brzeska Brygada Saperów im. Tadeusza KOŚCIUSZKI
49-300 BRZEG, ul. Sikorskiego 6
tel. 0-77 411-72-00, faks 0-77 411-78-77

2. Mazowiecka Brygada Saperów
05-152 CZOSNÓW, KAZUŃ NOWY
tel. 0-22 686-10-10, faks 0-22 686-10-15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O uszy mi się obiło, że saperzy nie reagują na telefony prywatnych osób ze względu na częste głupie żarty.
Nie zapominajcie także że oprócz policji można się zgłosić do żandarmerii. Oni też takie rzeczy załatwiają, pewnie nawet skuteczniej niż policja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Panowie....
jeżeli policja to kłopoty ;-) to możecie do nas zgłaszać przez min.: Sołtysa danej wioski, leśników, Urząd Miasta lub Gminy, Straż Pożarną....i inne instytucje państwowe....
Jeżeli znajdują poszukiwacze to nie ukrywajmy...nikt raczej żartu nie zrobi, a wiecie sami często lepiej niż my co znaleźliście i czy stwarza to zagrożenie czy nie. Jeżeli stwarza, a nie powiadomicie patrolu, to pomijając aspekty prawa, stwarzacie zagrożenie dla przypadkowych przechodniów...często dzieci. A widok okaleczonych dzieci nie jest przyjemny.....

Interesują mnie informacje na temat nasycenia niewybuchami rejonu południowej części województwa kujawsko-pomorskiego ( od Torunia, Rypina na południe)

Jeżeli chcecie zasięgnąć bliższych informacji bezpośrednio w patrolu na tym terenie to podaję mój telefon: 601638120

Pozdrawiam
D-ca patrolu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Jak kiedyś byłem na polowaniu, jedziemy sobie, patrzymy a Policja sobie stoi. Podjeżdżamy i okazało się że znaleźli pocisk 150mm. Saperzy przyjechali chyba na następny dzień, zdaje mi się że była to jednostka z Rzeszowa (może się mylę).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiadom jakie kolwiek służby policje straż pożarną saperów
a z saperami bywa róznie ogólnie jeżdzą od poniedziałku do piatku a jak znajdziesz coś w sobote to i tak albo policja albo straż pożarna tego pilnuje do poniedziałku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyspa Wolin,niemiecki 3kg ładunek saperski leżał sobie 3dni(2noce)po zgłoszeniu telefonicznym na policje,oddzwaniali kilka razy w celu potwierdzenia zgłoszenia ale nie przyjechali(policja)po 3dniach wpadły 2honkery patrolu i zabrali fant(bez zapalników,stan bdb)więc czasem żałuje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi w to uwierzyć. Wolin to chyba rejon działania patrolu z 2 stargardzkiego batalionu saperów. A tam służą porządni kolesie. Znam ich i wiem jak ciężką pracę wykonują. Z tego co pamiętam to rejon odpowiedzialności mają przeogromny a miejsce wysadzania ładunków jedno. Trzeba ich też zrozumieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heniek1978! Wydaje mi się, że reagują zawsze. Jeżeli są jakieś opóźnienia to zapewniam Cię, że wynikają one z przyczyn obiektywnych. A te mogą być różne: awaria auta (jeden samochód przystosowany do przewozu patrolu, drugi do przewozu niewybuchów i MW - nie można ich podmienić bez przystosowania), wypadki losowe (zawsze w akcji musi brać d-ca patrolu lub jego etatowy pomocnik), rozminowanie w różnych rejonach strefy odpowiedzialności (MW do zniszczenia zawsze jest pobierany bezpośrednio ze składu). Może trochę emocjonalnie podszedłem do tematu ale patrol ze Stargardu znam osobiście. To saperzy z zamiłowania i fachowcy pełną gębą".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie