Skocz do zawartości

Audycja w PR 3"-niemiecki pomnik na Cytadeli w P-niu


YARD

Rekomendowane odpowiedzi

Tablica informacyjna o tym co się stało - jak najbardziej powinna stanąc i to nie tylko w tym mieście i tym miejscu i nie tylko dla Niemców /bez wzgledu na narodowośc poległych żołnierzy/. Historii nie należy się wymazywac czy też upiększac dla potrzeb bieżącej potrzeby , chocby dla przestrogi dla następnych pokoleń. Dobry pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci znowu swoje to może też zadziałacie w drugą stronę? Piękne tablice mi się mażą np. Dnia ..09.1939r. żołnierze ... dywizji niemieckiej, pod dowództwem XXXX, dokonali rzezi .... bezbronnych jeńców wojennych CZEŚĆ ICH PAMIĘCI
fundator Mniejszość N.
i tym podobne, ładnie by było? a może te parę lat różnicy powoduje że już nie warto pamiętać? a może istotna jest narodowość ofiar i oprawców.

Naprawdę zamilczcie bo już starczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że gdyby Niemcy od początku wojny a i jeszcze wcześniej
nie dokonywali zbrodni może nie byli by traktowani z równą wzajemnością...
powstanie warszawskie-bombardowane szpitale,wrzucane przez okienka płytki zapalające i granaty,masowe mordy(wola)
Bydgoszcz
Gdańsk
Wszystkie polskie miasta i wsie,kolumny cywili ostrzeliwane przez samoloty z czarnymi krzyżami..
to samo robili na wschodzie i w ZSRR
Więc niech się nie dziwią że potem ruscy wiązali ich w grupki drutem kolczastym,polewali benzyną i palili żywcem.
Przynajmniej nim umarli w katuszach to mieli przebłysk świadomości co czynili.
http://www.pawel.andrejew.com/german_plane_attacking_polish_refugees_september_1939.jpg
http://www.pawel.andrejew.com/13_september_1939_young_woman_killed_by_a_german_pilot.jpg
http://www.pawel.andrejew.com/13_09_1939_warszawa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak,zapomniałem że to nie byli Niemcy tylko Hitlerowcy,taka odrębna grupka ludzi działająca tylko od lat 20ych do końca45roku,potem wsiedli na swój statek kosmiczny i odlecieli zostawiając tych biednych,bogu ducha winnych kucharzy i zaopatrzeniowców...
Przecież mieli klamry z pewnym napisem że na pewno byli głęboko wierzący i przestrzegali przykazań....
kij wbity w kopczyk na tym hałer,nic więcej im się nie należy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda małych kroczków.
Dziś pozwolimy na tablicę , jutro na pomnik , pojutrze w ramach odszkodowania oddamy Śląsk.
Już zaczynają się dwujęzyczne napisy i zwroty majątku ( casus Trawny ).
A później bedziemy ciężko zdziwieni , że nikt nie chce umierać za Gdańsk....
Dobrze , że Poznań się wypiął na tę pseudo miłość bliźniego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hebda
Władze Poznania nie zgodziły się na tablicę upamiętniającą poległych w obronie miasta żołnierzy niemieckich ( ups...żołnierzy niemieckich z czasów II W.Ś.-bo taka miała być mniej więcej treść )
W związku z tym oparły się na szczęście wszechobecnej polityce miłości i braterstwa w stosunku do '' rycerskiego '' Wehrmachtu i poległych na terenie Polski przedstawicieli narodu panów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Może jednak pierwej niech okażą dobrą wolę ze swej strony odtajniając miejsce Pochówku
Naszego Majora Hubala ?
Płaczą za spalenie Swoich Pobratymców ?

Przeczytałem gdzieś kiedyś w internecie o spalonych Naszych Polskich Obrońcach bodajże Twierdzy Modlin; także miotaczami płomieni.
Za krótką pamięć mają, czy co ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsuci do cna barbarzyńskie hordy ze wschodu zabijały jeńców ? Przecież cywilizowane narody tego nie robiły.
Z tego co pamiętam i czytałem, we fosie nie ma masowych grobów, mogą być pojedyńcze mogiły. Wiem, że była jakaś audycja ( bodajże w radio Merkury" ) i jakiś naoczny swiadek opowiadał że to co było, zostało wywiezione na cmentarz. A było wiele zwłok spalonych. Czytałem wspomnienia jednego z ycerzy" który wspominał właśnie o tym ze SS-mani ukrywali się wśród jeńców lub przebierali się w mundury rannych lub zabitych.
Bedzie tak, że rudy nakaze Włodarzom Poznania uczczenia jakąś tablicą i szlus. Żeby Angela była zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach , dokładnie niedaleko mostu koło Annopola jest tablica , którą ufundowała córka upamiętniając swojego ojca Niemca który tam zginął broniąc lini Wisły przed ruskimi. Wcale ona mi nie przeszkadza ani innym skoro do tej pory jest.My też chyba coś mamy na Litwie i Ukrainie i chcemy jeszcze upamiętniać i zawsze mnie denerwował sprzeciw niektórych środowisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu żołnierzowi należy się upamiętnienie jego śmierci.Nie ważne po której stronie walczył.Nasi wielcy wybawcy ze wschodu też wypowiedzieli nam wojnę.Wywieźli dużo osób na wchód skąd już nie wrócili.Jak parli na zachód od 44 to kradli,zabijali,gwałcili.A po wojnie wyłapali i wytłukli wszystkich żołnierzy walczących o wolną Polskę.
Za co mają do tej pory mają wielkie pomniki żołnierzy radzieckich walczących za wolność.
Jak dla mnie tablicach upamiętniająca Niemców może być .Wszak teraz i tak jesteśmy sąsiadami oraz należymy do Unii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie