Skocz do zawartości

Nowe zdjęcia z września 39


Gość Bodziu

Rekomendowane odpowiedzi

Na ebay (bardzo ciekawe, szczególnie te dwa ostatnie):
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3258229555&category=15504
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3258229642&category=15504
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3258230544&category=15504
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3258230672&category=15504
Pzdr
Bodziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to z armatą. Chyba stało się to podczas walki. No i napis: Polnischer kuebel, to mnie śmieszy. Co oznacza to słowo?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem co to znaczy kuebel i też mnie to śmieszy :-) Domyslam sie, że chodzi o to samo znaczenie, co w przypadku kuebelwagena, bo przecież ten fiat to też taki łazik czy inna terenówka ;-)
Jakby jeszcze ktoś potrafił wyjasnić co to jest ten Orhöft, to już w ogóle byłbym szczęśliwy :-)

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze laziki WH nie posiadaly stalych drzwi bocznych,przed wysypaniem pasazerow podczas zakretow itd. chronily specjalnie wyprofilowane siedzenia,nazywane przez zolnierzy Kübelsitz(Kübel=wiadro,kubel;sitz=siedzenie).I tak sie w WH przyjelo lazik=Kübelwagen. Nazwe te uzywano rowniez w odniesieniu do VW Typ 82,ktory nie mial nic wspolnego z Kübelwagenami(stale drzwi,niewyprofilowane siedzenia).

Pzdr.
sten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niemal na 100% Oksywie. Bo jeżeli Oxhoeft" zapisane jest czcionką gotycką, to takie x" jest bardzo łatwo pomylić z ". Ja kiedyś się głowiłem nad miejscowością Erin". Dopiero z kontekstu odgadłem, że chodzi o Exin" - Kcynię. Jak widać, we współczesnych Niemczech umiejętność czytania tej czcionki już zanika :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER ZDJĘCIA !!!
No i mój plan ograniczenia czasu przy kompie na aukcjach wziął w łep. Zkochałe się w zdjeciu Łazika :)
Rozbita armta to 105 mm armata dalekonośna wz. 29. Takie armaty produkowano w Polsce na licencji. Dwie sztuki zachowały się w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Ciągnik gąsienicowy to Citroen-Kegresse równirz urzywany w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej :) ta droga na zdjęciu z łazikiem jest mi znana. to chyba stara droga pomiędzy Suchym Dworem a Dębogórzem.Tylko na tej dordze jest bruk którego nie widzę na zdjęciu.( moze pomyliłem ? ) Drzewa na zdjęciu mają ok. 10 15 lat. w tej chwili stojące tam drzewa mają ok. 70- 80 lat.I to by się zgadzało. Zrobię sobie wydruk zdjęcia i spróbuję poszukać w terenie tego miejsca. Jedno drzewo jest przestrzelone, więc do dziś będzie blizna. Może ktoś inny z okolic ma inne skojarzenia ? A moze kotoś poznaje gatunek drzewa ?
pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu były zdjecia FT17 i jako zywo przypominało to drogę Łuków Międzyrzec. Ale to mogła być tylko sugestia. Kto wie czy nie jest i tak tym razem. Ale swoją droga kiedyś w necie trafiłem na zdjęcia w parach, wojna i dzisiaj. Zajebiste. Coś jak moje czasem przemyślenia, co tu było w '39, albo jak oni atakowali to tak to wygladało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt: szanse na odnalezienie tego miejsca masz bardzo małe. Drzewa w tym wieku wszystkie będą miały już jakieś uszkodzenia także naturalne. Żadnych punktów charakterystycznych na tym zdjęciu nie ma. Może gdybyś miał oryginał udało by się w tle dojrzeć jakąs wieżę kościelną, ale też sie raczej na to nie zanosi. Ale doceniam Twój entuzjazm. Za to dość łatwo powinno się dać zidentyfikować to zdjęcie z Citroenem Kegresse, bo budynek jest bardzo charakterystyczny (zakładając, że jeszcze stoi).

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjecia, zwłaszcza C-K. Ja tylko czekam, aż wypłynie jakieś zdjęcie Smoka kaszubskiego" ;-)

Citroeny-Kegresse rzeczywiscie używane byly w Morskim Dywizjonie Artylerii - zresztą, skombinowane" od holowania reflektorów plot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie