Skocz do zawartości

Nowy Rutus


sanchez18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 378
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Longwood, Centauri rzeczywiscie uprawia ostre science fiction ;)

Nie czepiam sie Twojego podejscia, masz prawo do wlasnych przyzwyczajen itp. Rozsadek i troche trzezwosci napewno sie przyda, ale posty zawierajace calkowita calosc a mnie wcale" to zwykle zasmiecanie tematu.

Zreszta za kilka dni jak juz pisalem sie okaze, czy to dobry sprzet. Chociaz jak znam zycie, zdania i tak beda podzielone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem szczesliwym posiadaczem nowego Rutusa :) Calkiem ladna budowa i dorbze lezy w reku, mimo ze jest troszeczke ciezszy do Tejona (dobre wywazenie).

Dzisiaj na godzinke przed robota wyskocze w teren.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki szrapnelowe nie są ołowiane, lecz ze stopu cyny, być może z ołowiem a nawet cynkiem. Mogłaby to określić chemiczna analiza jakościowa. Są rejestrowane przez każdy wykrywacz w dolnej strefie środkowej i nie pokazują jednorodnych odczytów. Tak samo będzie z Proximą, bo prawa fizyki są jednakowe dla wszystkich wykrywaczy, niezależnie od tego jakiej firmy. Wycinając zakres w który wpadają kulki szrapnelowe przez dyskryminację wybiórczą, odrzucimy wiele dobrych celów wchodzących w ten sam zakres.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych 2-3 godzinach moge wam przekazac nastepujace spostrzezenia.

Testy byly przeprowadzone na w miare zasmieconej plazy.

-mimo, ze jest troche ciezszy od Tejona, to nie meczy reki, bo jest dobrze wywazony
-strojenie do gruntu jest naprawde banalne i ekspresowe
-dyskryminacja radzi sobie calkiem niezle, na zwyklej podkrecanej na poziomie 0 odpadalo wiekszosc kapsli piwnych, wybiorczej nie testowalem, tak samo nie robilem testu typu rozrzucam gwozdzie i chowam miedzy nimi kolorek, ale wydawalo mi sie, ze dziala calkiem przyzwoicie
-w trybie dynamicznym wzrosla dokladnosc w namierzaniu celu w stosunku do Solarisa, nie jest to co prawda niedoscignione przez wszystkich Tesoro, ale pin pointa nie musialem uzywac w ogole! Chociaz jak ktos lubi to mozna go wlaczyc bardzo szybko - uruchamia sie go spustem
-identyfikacja numeryczna jest w miare dokladna, w polaczeniu z trybem 5 tonow po 2 godzinach moglem juz z prawdopodobienstwem powyzej 50%% ocenic czy cos jest moneta, czy pull tabem (kopalem wszystko, pull tab moneta nie okazal sie nigdy, za to moneta pull tabem czasem), jesli sie naucze, zaoszczedzi mi to sporo kopania, to glowna zaleta na plaze moim zdaniem
-wykrywacz sklada sie z 3 czesc, co juz wiecie. Po rozlozeniu wchodzi do plecaka, wiec nie trzeba kombinowac jakichs mega-wielkich pokrowcow

Tyle udalo mi sie zauwazyc zanim nie scagneli mnie do roboty :)

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Chciałem się konkretnie, zapytać o zasięgi na monetę 1 gr, 2 zł, 5 zł , puszka 0,5l po piwku , hełm (może być radziecki )
Czy różnią się zasięgi od Solarisa ? gdyż wykrywacz ten posiadam jak i wiele innych. Nie interesują mnie gadżety cyfrowe interesuje mnie konkretnie zasięg.
Proszę nie pisać o dyskryminacji wybiórczej i że odrzuca kapsle bo odrzucając kapsle odrzuca też monety!
Proszę Pana Arkadiusza o odpowiedź gdyż zastanawiam się poważnie nad zakupem.
Ludziom nie wnoszącym nic do sprawy z góry dziękuje. Czekam na konkretną odpowiedź!
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dziki! Skoro już Jesteś szczęśliwym posiadaczem tego cudeńka - mam kilka pytań: czy PROximę Kupiłeś bezpośrednio u producenta, czy u jakiegoś dystrybutora? Jak długo Czekałeś od zamówienia (bo mnie powiedzieli, że trzeba czekać ok. 2 tyg.)? Jakie są wymiary po rozłożeniu, bo że wchodzi do plecaka" to pewne, ale do jakiego? :) Czy Porównujesz PROximę z Tejonem dlatego, że wcześniej Miałeś Tejona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dziki za pierwszą relację.
Szkoda tylko, że nie zrobiłeś tego testu z rozrzucanymi gwoździami, bo - w temacie dyskryminacja - mnie akurat najbardziej interesują własności separacji. Może kto inny się pokusi?

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plutonowy76 -> Mylisz się. Odrzucając sporą część kapsli piwnych PROxima dalej wykrywała pełen zestaw używanych w Polsce złociszy i groszaków. Nie pomijała żadnej z tych monet. Wyraźnie zaznaczyłem iż poszukiwania były prowadzone na plaży. Na polu może być inaczej, ale wtedy specyfika poszukiwań jest inna.

Guziec ---> PROximę kupiłem bezpośrednio u producenta, zamówiłem jak jeszcze nie była gotowa i wcale nie żałuję. Upchnięty wejdzie do plecaka nie wiem, takiego dużego szkolnego :D Nie wiem jak to inaczej określić. Tak, porównuje PROximę z Tejonem, bo wcześniej miałem (i dalej mam) Tejona.

Byłem dzisiaj na kolejnych testach, tym razem w terenie zalesionym. Na dyskryminacji 0 (przypominam, da sie ustawić w zakresie od -90 do +30) kopiąc folię alu nie kopałem praktycznie małogabarytowego żelastwa. Oczywiście można podkręcić dyskryminacje by wykrywka nie widziała także folii, ale to kwestia już indywidualnych upodobań. A jak komuś żal klamerek stalowych to może dyskryminację odpowiednio zmniejszyć.

Tony i identyfikacja numeryczna pomaga wyłapać przedmioty inne od rozsypanej pepeszy.

Zasięgi w praktyce takie, że oduczyłem się trzymać sondę blisko butów, bo aluminiowe kółka od przewlekania sznurowadeł piszczały.

To chyba tyle :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgi w praktyce takie, że oduczyłem się trzymać sondę blisko butów, bo aluminiowe kółka od przewlekania sznurowadeł piszczały.


W taki razie będę musiał zrezygnować z glanów z metalowymi szpicami.... :P
Do końca wakacji skombinuję PROximę, ni ma bata ;)

Rozumiem, że do plecaka typu kostka wejdzie?

Można prosić o jakieś testy w powietrzu/ziemii?? Chociaż takie plus/minus

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kostki raczej będą wystawać patyki".

Zasięgi w powietrzu były już podawane, mój egzemplarz ma takie same.

Jakie testy konkretnie? Jutro mam wolne, więc o ile nie wyskoczę znowu w krzaki to będę mógł pokombinować trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nic nie zastąpi doświadczenia i osłuchania się z nowym sprzętem, ale z myślą o początkujących detektorystach dla których PRoxima będzie pierwszym sprzetem poszukiwawczym, może dobrze by było gdyby jej posiadacze zaczęli tworzyć coś na wzór bazy danych, dokumentując różne znaleziska (zarówno te wartościowe jak i śmieci"), głębokość na jakiej je znaleźli oraz na jakich ustawieniach (np. zdjęcie ekranu tel. komórkowym). Na podstawie analizy tych danych można by było np. dodać do instrukcji obsługi sugerowane optymalne nastawy dyskryminacji, czułości etc. (na monety i inne drobne kolorki, na militarkę itd.) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie