Skocz do zawartości

Nowy Rutus


sanchez18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 378
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
hmmmmm, ciężko mówić o zasięgach w glebie tym bardziej na plaży gdzie piasek się osuwa i niewiadomo czy była moneta na danej głębokości czy się osunęła z wykopanym piaskiem. Wiem jedno Proxima ma problem z monetami na sztorc, wykrywa je na bardzo płytko nawet do 5-8 cm na 1 zł. Mogę przyznać, że jednogroszówki wyciągałem tak ok. 20 cm (pewnie leżały na płask). W powietrzu to tak jak Rutus określił w postach wyżej.
Dynamik jest głębszy od Solarisa da się zauważyć np na puszkach od piwa - ok. 40 cm i spokojnie daje znać tak do 45cm. Bardzo krótkie sygnały podczas wykrycia metalu daje w porównaniu z Solariem, na plus dla proximy to duża różnica w tonach wykrycia metalu.



pozdr
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.
No nadal nie ma tych zasięgów ...no trudnoo widzę że Rutus chcę to przemilczeć, piękne cyfrowe cacko ale zasięgi zostały gdzieś w tyle. A jako sprzęt na monety, no nie wiem jak da się to sprzedać jeżeli można kupić fishera F4 o lepszych zasięgach lub Armanda (Dominatora) który bije Proxime o łeb.. .
Pan Ryszard nie ukrywa zasięgów swojego nowego wykrywacza... zarówno dostępne są testy jak i wpis na stronie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Moderator... gdzie jest mój post? czyżby cenzura? wolnym demokratycznym Państwie ? Ja się grzecznie pytam o zasięgi i oczekuje aby Pan wstawił too... nikogo nie obraziłem w tamtej odpowiedzi ...Jeżeli posty nie będą się ukazywać, to będę pisał że panuje cenzura, że można rozmawiać o wykrywaczach ale nie o Rutusie! Tu na tym forum nie ma okupantów że blokują wolność słowa? Czy może się mylę ? Temat ciągnie się od przeszło roku a zero konkretów!
Oczekuję że Panie Bocian poprawisz się! Nie panuje teraz komunizm ani hitleryzm wiec wolne są media tym bardziej forum... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plutonowy 76
asięgi są takie ,że naprawdę więcej nie trzeba.
W dynamice 5gr. to około 33 do 35 cm
łuska mauser około 42 cm
klamra carska około 60 cm.
w statyce : hełm około 110."
To cytat z wypowiedzi producenta. Czyli około 10% więcej niż solaris i to cała matematyka. Myślę, że jest sporo innych ważniejszych parametrów o których każdy by chciał wiedzieć przed zakupem chociażby ten o którym pisze Spiderski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Ciapek ma rację w 100% - w zasadzie żaden szanujacy się zachodni producent nie reklamuje się publikowaniem testów powietrznych. Wykrywacze to nie samoloty;) Widziałem wiele wykrywaczy, które miały super zasięgi na lewitujące monety a w średnim gruncie traciły niemal wszystko. Z drugiej strony są sprzęty (niektóre Minelaby) które będą miały śmieszny zasięg w powietrzu, albo w ogóle nie da rady zrobic testu, ale jak tylko zacznie się nimi szukać pokażą swoją klasę. Jest mnóstwo czynników które wpływają na efektywną pracę sprzętu i jego realny zasięg. Kupowanie wykrywacza głównie na podstawie testów powietrznych to tak jakby kupować rower górski na podstawie maksymalnej prędkości jaką osiąga. Z Proximą trzeba po prostu poczekać na autentyczne opinie użytkowników z terenu.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wykrywacz jest bardziej rozbudowany i można go ustawić na wiele sposobów, tym trudniej jest z całą pewnością podać jego maksymalny zasięg. Przykłady takich wykrywaczy to np. F75, T2, Explorer SE, X-Terra 70, DFX i wiele innych. Ponadto maksymalne zasięgi podaje się przy bardzo wyśrubowanych parametrach, a na takich ustawieniach nie da się praktycznie chodzić w terenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, akurat na Rutusy producent podaje zasięgi przy ustawieniach na których można chodzić w terenie. Grunt w połowie, dyskryminacja odrzucająca żelastwo. Na Tesoro rzeczywiście podaje Pan zasięgi przy ustawieniach niemożliwych do pracy w tereenie tj. dyskrymiacja i grunt na minimum.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plutonowy 76 : jako , że masz mało postów wpierw muszę zaakceptować Twoje wypowiedzi , dlatego jak narazie będą się ukazywać z pewnym opóżnieniem . :)
Hugo 1 : w tym dziale nie umieszczamy hurtem swoich znalezisk . :)
Pozdrawiam
Martin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość przetestowania wykrywacza przed zakupem? Jedna z firm oferujących wykrywacza ma tę możliwość w ofercie, dzięki czemu wielu znajomych w ten sposób się skusiło na zakup nowego sprzętu.
Mógłbym zostawić kaucję (cenę PROximy w gotówce), w zamian chciałbym przez kilka godzin potestować sprzęt w terenie, po czym zgodnie z umową albo kupuję albo zwracam (wtedy kaucja wraca do mnie).
Czy Rutus posiada takie egzemplarze testowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podanie w przybliżeniu testów Proximy.
VanWorden - masz rację trzeba poczekać na testy z terenu, czekamy. Testował Pan może Minelaba S2 np na hełm , bo ten który ja posiadam sięga tylko ok. 1m. Nie wiem czy jest uszkodzony, na drobiazgi zdaje sie ok.
Rozumie Martin, miałem troszkę inne pojęcia na ten temat, a mianowicie że Panuje cenzura. Trzyma Pan rygor i przynajmniej Panuje porządek na tym forum.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Najlepiej żeby był zasięg tak ze 2,5 - 3 metry.
To jest to. No luxus.

Panie Arku, w następnym modelu podkręcamy zasięgi do 5 metrów i w zestawie z wykrywaczem sprzedajemy gąsiennicówkę Waryński".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Widzę że wszyscy nadal żądni wiedzy na temat proximy.
Powiem tak przed proximą chodziłem z paroma modelami armandów oraz solarisem.
1. Budowa
W porównaniu do solarisa jest wyważony o wiele lepiej, co do mocowanie tuż przy chwycie jest ono moim zdaniem za słabe i nie gwarantuje super stabilności , przez co zmieniłem je na standardowe mocowanie na śrubę, montuje się może ciut dłużej ale za to chodzi się stabilniej. Co do wyświetlacza to wszystko ładnie ale membrana okrywająca wyświetlacz jest według mnie trochę za słaba gdyż bardzo jest podatna na ugięcia. ( przez co trzeba uważać żeby nią o coś ostrego nie zachaczyć). Co do reszty moim zdaniem wszystko jest w porządku , może poza jednym, proxima jest składana na 3 części w przeciwieństwie do solarisa ale nie nie zwiększyło to jej poręczności gdyż dalej muszę brać ze sobą wielki plecak gdyż rurka odchodząca jest nadal długa, więc małe plecaki typu kostka odpadają.
( z góry mówię że są to spostrzeżenia z prazy w trybie dynamicznym gdyż takiego z reguły tylko używam)
2.Poszukiwania
Na pierwszy bój wybrałem się z Proximą na monetkowe pole na które wcześniej już uczęszczałem z solarisem. Od razu widać różnice jeśli chodzi o identyfikacje znaleziska, mianowice w solarisie mieliśmy 12 kwadracików, tutaj zakres identyfikacji jest o wiele większy, jeśli ktoś chce wybierac gurbe monety miedziane bądź srebrne to praktycznie niczego innego może nie kopać, wszystkie sygnały od 70 wzwyż to coś z naprawdę dobrego metalu ( takie są moje spostrzeżenia ) , można omijać polmosy które dają sygnał około +50 , szrapnelówki również dają sygnał mniejszy od 50, wiadomo tym sposobem tez trochę omijamy gdyż np moneta taka jak aluminiowe 10 groszy z PRL czy 2 grosze z II RP da sygnał w okolicy 40 i tutaj z identyfikacją nie jest aż tak różowo, ale wsyzstkie miedziane medaliki, kopiejki, grosze z zaborów
( to co akurat ja wykopałem na pierwszym wypadzie) z guzkiem włącznie daje czysty klarowny sygnał w okolicy +70 lub więcej.
Co do stabilności wykrywacza, to chodziłem na maksymalnej czułości , teren był miejscami podmokły lecz wykrywacz czy na mokrej glebie czy trawie się nie wzbudzał (nie wiem jak u innych użytkowników ale mój egzemplarz nie).
Co do zasięgów to tak jak pisano wcześniej trochę lepsze od solarki.
Co do testów na militaria to ciężko mi się wypowiadać gdyż na razie byłem tylko na kolorze, ale jak pójdzie z militarką też napiszę.
Z testów ogrodowych wynika że odłamki można oczywiście wyrzucić dyskryminacją i szukać jak to producent pisze bagnetów i hełmów , ale po odrzuceniu odłamków gubimy części od np, zamka od mausera, i w tym przypadku odróżnienie czy to duży odłamek czy zamek od mausera jest ciężkie, aczkolwiek robiąc testy odłamki wielkości zamka od mausera dawały sygnał w dolnym zakresie fazy sygnału niższy , więc może to jest jakiś sposób. Ale jezeli nastawiamy się na hełmy , bagnety ,klamry , itp. nie bacząc na mniejsze pierdoły żelazne" to dyskryminacja działa jak należy.

3. Sygnalizacja
Co do monet to jest to konkretny sprecyzowany sygnał bez rozpiętości fazowej sygnału, zaś do przedmiotów takich jak puszka pokazuje się rozpiętość fazową sygnału oraz średnia wartość takowego sygnału. Np robiąc testy na bagnecie pruskim m71 , widać iż składa się on z dwóch metali z kolorowej rękojeści która daje wysoki sygnał na plusie oraz ze stalowego ostrza które daje sygnał ujemny, jest to zawsze podpowiedź ze jedna warto kopać.

To tyle z moich spostrzeżeń z pierwszego wypadu.
Pozdrawiam
tomekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka z tworzywa sztucznego łącząca sondę z pozostałą częścią wysięgnika musi mieć odpowiednią długość, tak aby metalowe części nie były w zasięgu wykrywacza. Wykrywacza z całym metalowym wysięgnikiem lub ze zbyt krótką częścią kompozytową nie dałoby się optymalnie dostroić do gruntu. Tym dłuższa rurka musi być zastosowana, im większy wykrywacz ma zasięg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest Centauri, ale gdy pierwszy ras miał kupować rutusa solarisa, to najpierw pokazał mi go kolega z forum Dziki, i miał on tak sprytnie podzielone te rurki że solaris wchodził w mały plecak, i z tego co pamiętam nie miał problemów ze strojeniem. Mi ta długa rurka akurat nie przeszkadza gdyż i tak zawsze biorę duży plecak na wyprawy (bergen 120L), ale miłośnikom małych plecaków wielkości kostki to już przysparza kłopot, chyba że nie obchodzi ich iż rurki wystają z plecaka.
Pozdrawiam
tomekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomekk ---> ja wszystko rozumiem, ale no nie przesadzajmy. To nie sa jakies wielkie gabaryty - wchodza do sredniej wielkosci plecaka. Ironizujac - wykrywacz do kabli w scianach nie wejdzie do malej saszetki ;)

Kostka jest plecakiem malym, do ktorego wejdzie niewiele wykrywek ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeżdżę maluchem (ace) i zamierzam przesiąść się na Mercedesa. Zastanawiam się tylko czy Proxima to Mercedes czy tylko Polonez ;) Ale te bajery (poduszki powietrzne, ABS, wspomaganie...) robią wrażenie ;) Co poradzicie? Warto? Daj małpie brzytwę to się pochlasta co? he,he :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie