Skocz do zawartości

Nowy Rutus


sanchez18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 378
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Chodzę z solarisem wycina powiedzmy większe kawałki żelastwa, ale i tak te bardziej ciekawe zostają.Podam przykład:chodzac z koleszko po poletku {on z whitesem},przy dyskryminacji ustawionej na ok 70% wyjałem dwa granaty artyleryjskie{z okresu wojen napoleońskich} na głębokości ok 1m , whites ma lepszą dyskryiację i niestety nie widział ich.Myslę że solarka jest bardzo uniwersalnym sprzętem i mam nadzieje,że PROxima będzie jeszcze lepszy {czyli głębszy}.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku widzę wielu posiadaczy Solarisów, wiec może ktoś mi odpowie, czy można sie pozbyć wskazań kamieni magnetycznych???
na innym forum widzialem wypowiedz:
DYNAMIK: Grunt na MAX, Czułość MAX i kamieni nie ma!?"

z doświadczenia wiem,że chodzenie na Max czułosci może być nieco uciążliwe, a z tym Gr na Max hmmmm czy to nie wpłynie ujemnie na zasieg sprzetu?
Na Dynamice producent zaleca ustawienie neutralne (w praktyce - lekko na plus).

Ogolnie mowiąc zależy mi na tym żeby zminimalizować maksymalnie dzwieki od KAMIENI, ponieważ z racji braku czasu dość czesto chodze ze sprzetem w nocy.
Nie mogę niestety poruszać sie swobodnie bez świecenia na wyświetlacz przy każdym stabilnym sygnale, ponieważ id dzwiekowa nie daje mi pewności że nie mam kamienia pod cewka ;(
to mnie denerwuje w tym sprzecie, że nie można mu wierzyć tylko na słuch!
Czy ktoś może pomoc w tym temacie i czy wogole można coś poradzić w tym temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzisz na solarce nocą na dynamiku i złapiesz kamień pod cewke to masz sygnał dźwiękowy.Wciskasz środkowy przycisk(namierzanie) czyli statyka i po kłopocie.Jeżeli to kamień to statyka go nie zobaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubin
wiem, że na statyku problemu nie ma
...ale,
wlaczenie namierzania nad głebokim sygnałem i namierzanie na NIEKTORYCH kamieniach daje ten sam efekt!
minimalnie zawsze słysze podniesiony ton dzwieku przy namierzaniu niepewnego sygnału, wiec to problemu nie załatwia.
W dzien nie ma problemu, bo najczesciej na ostatniej kresce wyswietlacza widzę co jest pod cewka (czasami skacze ostatnia/przed ostatnia) jednak w nocy klopot jednak troche jest ;/

olssen
czy probowałeś chodzić kiedyś przy starej drodze wyłożonej kamieniami (kocie łby) na Dynamice? Wdg mnie z solarkiem to totalna masakra. Gruntem nie probowałem kombinować, ale troche sceptycznie to widze.
Sprawdzę to niebawem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sądziłem że napisno i powiedziano już wszystko o Solarisie i Ultrze.Przez te lata nazbierało sie tysiące pytań i odpowiedzi,na różnych forach.Tymczasem ciągle te same pytania i te same błędy.Historie o ustawianiu Gruntu na maxa świadczą że ten wykrywacz jest Czarną Magią i tak już pewnie zostanie.Dlaczego nie ma tylu pytań o HS-a czy inne zachodnie wykrywki.Czyżby było mniej użytkowników a może to są mniej skomplikowane sprzety.Myśle że bierze się to z tego,że Rutusy poza tym że są dobre, mają dużo wad.W następcy te wady powinne być usunięte i było by po kłopocie.Tymczasem Proxima jak się domyślam, to zupełnie inny wykrywacz.Istnieje więc duża możliwośc że przez kolejne kilka lat bedziemy dyskutować o ustawieniach gruntu na maxa i tym podobnych rzeczach.Obym się mylił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Raz a porządnie :

- sygnały od kamieni magnetycznych w solarisie można wyeliminować pokrętłem grunt. Opisywałem to na forum PS" już kilka lat temu. Robi się to w ten sposób ,że kręci gruntem w prawo aż sygnały od kamieni nie występują. NIE USTAWIAĆ na maxa - ale tylko tyle ile potrzeba.
- w PROximie nie ma tego problemu - i nie będzie kilkuletnich wątków na ten temat - bo nie ma żadnego pokrętła grunt" - jest tylko przycisk. Robi się to w ten sposób : podnosi się sondę do góry, przyciska przycisk grunt" , odczekuje aż na wyświetlaczu pojawi się napis SONDA DO GRUNTU" , przystawia sondę do gruntu , puszcza przycisk. Takie czynności jest chyba w stanie wykonać każdy po JEDNORAZOWYM przeczytaniu instrukcji.Wykrywacz nie reaguje na kamienie magnetyczne bez względu na to jakie parametry gruntu przyjmie sobie do pracy.

PS' a jak ktoś jest leniwy to może nawet nie stroić PROximy do gruntu - wystarczy po włączeniu wykrywacza podnieść sondę , nacisnąć grunt" i puścić - wykrywacz przejdzie do pracy w parametrach gruntu ustawionych fabrycznie. Wyprzedzam pytanie - grunt fabryczny to -87,0 stopni.
pozdrawiam RUTUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki NIKT

sorry,niestety nie każdy miał kilka lat temu już net, jak rownież teraz nie wyczytałem jasnych odpowiedzi jak sie pozbyć wskazań kamieni w Solarku (bo we wczesniejszych wykrywkach ktore mialem nie miałem z tym problemów = statyki), wiec sie nie czytało, nie szukało...

w każdym razie dzieki za rzeczową odpowiedz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszkieterka- wyroby Rutusa możesz nabyć u każdego regionalnego dystrybutora w Łodzi ,Poznaniu ,Warszawie itd.
Na stronie producenta był wykaz autoryzowanych dystrybutorów.
Cena zawsze powinna być jak u producenta.
Mogą natomiast występować okresowe braki w zaopatrzeniu (niestety często producent się po prostu nie wyrabia z produkcją)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy producent zamieścił do Solarisa instrukcję obsługi na swojej stronie? Jeśli tak - czy będzie podobnie z Proximą? Jeśli nie - jak można zapoznać się z jej instrukcją?

Wykrywacz wydaje się bardzo rozbudowany (skomplikowany?) w ustawieniach i dobrze byłoby poznać instrukcję przed jego obejrzeniem/przetestowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można - mam pytanie do producenta: czy przy pomocy PROximy będzie można szukać meteorytów (czy nie będą one wycinane przez dyskryminację jak kamienie magnetyczne)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pachnie Whites'em XLT :)
Nawet cewka ;) Box jest w pionie co z pewnością będzie ułatwiało machanie bo się obijał po bokach nie będzie :D
No cóż jak kopiować to dobre sprzęty ;)
Ciekawe czy jest zdejmowana osłona z cewki...
Szczerze mówiąc te białe dodatki nie są praktyczne-brudzić się będą a i z daleka będzie raziło po oczach :)
Jeszcze tylko osiągi poznamy i budiet haraszo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie