Skocz do zawartości

INKA 1946- nie przegapcie!


esus

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny oglądałem ten znakomity spektakl. I po raz kolejny zadawałem sobie pytania:
- dlaczego tacy zbrodniarze jak Bierut leżą wciąż na Powązkach w Al. Zasłużonych ???
- dlaczego sąd II instancji uniewinnił Wacława Krzyżanowskiego prokuratora wojskowego oskarżającego Inke ???
- dlaczego dziennikarze nie dotarli do tych sędziow i nie podali ich nazwisk ???
- dlaczego w głównych miastach Polski, a zwłaszcza Wybrzeża nie ma szkół imienia np Inki ???
- dlaczego np. TVP Historia nie powtarza takich spektakli o Ince, rotm. Pileckim, filmów o gen Nilu, Przesłuchania itp ???
- dlaczego... dlaczego... dlaczego????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kolego Irke w necie przeczytałem jedno mądre zdanie ,które jest jedna ale główną i skrótową odpowiedzią na Twe pytanie.

W redakcjach gazet, w telewizji, na salonach brylują dzieci i wnuki UB-ków, NKWDzistów, kominternowców, KPPowców, stalinowskich sedziów i prokuratorów.

Pouczają nas, drwią z nas, dają (lub nie dają)? certyfikaty przyzwoitości, postępu i europejskości.

Inka dzieci nie miała szansy urodzić....."

A po drugie w sądach dalej siedzą czerwoni lub dzieci,wnukowie tych którzy skazywali i zabijali Polaków.To jak mogą swoich skazywać ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wina PiS :D Trzeba tym w Afryce powiedzieć, że jak znów nawiedzi ich susza, to mają strzelać z łuków do portretów Jarka, bo to wszystko jego wina :))

Rajtekzks, Ty przebrzydły katofaszysto! Przecież taki Kraśko na pewno dostał posadę w TVP ze względu na swoje wybitne kompetencje, a jego rodzinne koneksje nie miały tu nic do rzeczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inka1946- zwróćcie uwagę, kiedy to powstało. Obawiam się że teraz taki spektakl czy film już raczej nie powstanie ( z wiadomych przyczyn)zobaczcie, z resztą, co się stało z filmem o ROJU", poza tym,że zacytuję jednego mądralę, Polskość to nienormalność" więc wybierzmy przyszłość" i bądźmy fajni a nie ciągle narzekamy i spieramy się o byle co...
I tak dziwie się ,że nadali to w tv...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dzisiaj o godz. 20.25 na TVP1 ponownie spektakl Inka 1946".
Choć mam DVD, oglądałem już kilka razy wcześniej w tv to ponownie usiądę przez telewizorkiem razem z synami by zobaczyli kim była bohaterska dziewczyna i kim byli oprawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie