Skocz do zawartości

adrenalina dla ksenofobów...


Rekomendowane odpowiedzi

no stołypin też - niczego sobie...
Piotr Stołypin (Piotr Arkadiewicz Stołypin, ros. Пётр Аркадьевич Столыпин; 14 kwietnia 1862 - 18 września 1911), polityk rosyjski, 1906-1911 premier i minister spraw wewnętrznych w okresie rządów Mikołaja II Aleksandrowicza (1894-1917).

Urodził się 14 kwietnia 1862 (2 kwietnia wg kalendarza juliańskiego) w Baden-Baden. Od kwietnia 1906 minister spraw wewnętrznych od lipca jednocześnie premier.

Stosował terror w walce z ruchem rewolucyjnym, okres jego władzy określany jest jako reakcja stołypinowska. W 1907 rozwiązał Dumę, zmienił ordynację wyborczą i znacznie ograniczył uprawnienia parlamentu sprowadzając go do instytucji fasadowej.

Jednocześnie Stołypin dążył do modernizacji państwa. Wspólnie ze swoimi współpracownikami takimi jak Aleksandr Kriwoszein i Andrzej Andrzejewicz Køfød, przeprowadził zakrojoną na szeroką skalę reformę rolną. Zdania historyków na temat działań Stołypina są bardzo różne.

Stołypin został śmiertelnie raniony w zamachu 14 września 1911 (1 września wg kalendarza juliańskiego ) przez eserowca mającego powiązania z carską tajną policją Ochrana Dymitra Bogrowa w Kijowie i zmarł 18 (5) września.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...
Bułhakow Miasto-Kijów...
... В Киеве не было только греков. Не попали они в Киев случайно, потому что умное начальство их спешно увело из Одессы. Последнее их слово было русское слово:

- Вата!

Я их искренно поздравляю, что они не пришли в Киев. Там бы их ожидала еще худшая вата. Нет никаких сомнений, что их выкинули бы вон. Достаточно припомнить: немцы, железные немцы в тазах на головах, явились в Киев с фельдмаршалом Эйхгорном и великолепными, туго завязанными обозными фурами. Уехали они без фельдмаршала и без фур, и даже без пулеметов. Все отняли у них разъяренные крестьяне.

Рекорд побил знаменитый бухгалтер, впоследствии служащий союза городов СеменВасильич Петлюра. Четыре раза он являлся в Киев, и четыре раза его выгоняли. Самыми последними, под занавес, приехали зачем-то польские паны ( явление ХIV-ое) с французскими дальнобойными пушками.

Полтора месяца они гуляли по Киеву. Искушенные опытом киевляне, посмотрев на толстые пушки и малиновые выпушки, уверенно сказали:

- Большевики опять будут скоро.

И все сбылось как по писаному. На переломе второго месяца среди совершенно безоблачного неба советская конница грубо и буденно заехала куда-то, куда не нужно, и паны в течение нескольких часов оставили заколдованный город. Но тут следует сделать маленькую оговорку. Все, кто раньше делали визит в Киев, уходили из него по-хорошему, ограничиваясь относительно безвредной шестидюймовой стрельбой по Киеву со святошинских позиций. Наши же европеизированные кузены вздумали щегольнуть своими подрывными средствами(...francuska artyleria...) и разбили три моста через Днепр, причем Цепной - вдребезги

И по сей час из воды вместо великолепного сооружения - гордости Киева, торчат только серые унылые быки. А, поляки, поляки... Ай, яй, яй!..

Спасибо сердечное скажет вам русский народ.

Не унывайте, милые киевские граждане! Когда-нибудь поляки перестанут на нас сердиться и отстроят нам новый мост, еще лучше прежнего. И при этом на свой счет.

Будьте уверены. Только терпение.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 3 months later...
TAAAAKI kwiatek...

Krakow ist der Name von Orten:
in Deutschland:
die Stadt Krakow am See (am Krakower See) im Landkreis Güstrow in Mecklenburg-Vorpommern

ein Ortsteil der Gemeinde Drechow im Landkreis Nordvorpommern in Mecklenburg-Vorpommern

ein Ortsteil der Gemeinde Klein Bünzow im Landkreis Ostvorpommern in Mecklenburg-Vorpommern


in Polen:
die Stadt Kraków (Krakau) in der Woiwodschaft Kleinpolen

Stary Kraków in der Woiwodschaft Westpommern (Alt Krakow, Kreis Schlawe/Pommern)

________________________________
3:2 dla Niemiec...
a nawet 4:1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętać trzeba, że Wincenty tylko spisywał to co inni gadali od wieków..No może odrobinę od siebie dodając i upiększając;) Ostatni można powiedzieć, że okazało się, że biblijne przekazy np o Noe mogą mieć podstawy w prawdziwych wydarzeniach. Kr... u nas też są takie zbitki samogłosek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Kadłubek pisał prawdę. Przecież wśród ludów indoeuropejskich istniała długa tradycja ustnego przekazywania dziejów poszczególnych narodów. Tak było np. u Celtów.
W Irlandii w VI i następnych wiekach spisano takie relacje, które choć w kształcie bajecznym opisują wydarzenia, które miały miejsce przed wiekami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
И СНОВА ПОЛЬША...«СТРАННАЯ ВОЙНА ПОЛЬСКИХ ИСТОРИКОВ»

«Польские самолеты бомбят Берлин», «Польские войска в наступлении!» — сообщала 17 сентября 1939 г. газета Ilustrowany Goniec Wieczorny. Реальность была несколько иной: немецкая армия еще 8 сентября прорвалась к Варшаве, и польские журналисты, мягко говоря, вводили своих читателей в заблуждение. Об этом эпизоде Второй мировой войны меня заставила вспомнить новая книга «It All Began in Poland... 1939— 1989».

В подготовке и издании этого сборника участвовали Институт национальной памяти Польши (ИНП) и другие авторитетные организации и учреждения этой страны — министерство культуры и национального наследия, Европейский центр солидарности, а также Национальный центр культуры. Книга переведена на английский, и ее распространением занимаются польские диппредставительства в разных странах. В частности, в редакцию «2000» эту книгу передало посольство Республики Польша в Киеве, за что мы выражаем его сотрудникам искреннюю благодарность.

«It All Began in Poland...» — издание юбилейное, приуроченное к 70-летию начала Второй мировой и 20-й годовщине падения социалистического режима в Польше. В книге, как нетрудно догадаться, речь идет о новейшей истории Речи Посполитой...
http://gorod.tomsk.ru/index-1295831476.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Panowie gdybym mógł to bym Was przytulił i pogłaskał po główkach.
Cierpicie na syndrom młodszego brata,który pozostaje w cieniu swojego większego i piękniejszego oraz mądrzejszego członka/tfu/rodziny.
Pomyślcie spokojnie-wszędzie są ludzie którzy żyją z tzw /Żydów/czyli osób które czemuś są winne.
Tylko nie oni.
Ten margines jest wszędzie u nas też a na tym forum jak najbardziej.
Ich sposób postępowania jest też taki jak tych z Rosji.
To jest zwycięstwo Dr Goebbelsa.
Irracjonalna nienawiść i obciążanie dzisiejszych Rosjan za tzw mord Katyński.Tak naprawdę nie służy rozpamiętywaniu tych ofiar.
Te ofiary są ofiarami nagonki politycznej określonych partii które się tytułują jako chrześcijańskie.
Z tego Co mnie wiadomo Kościół już dawno przestał używać hasła że Żydzi zamordowali Chrystusa/który też był Żydem/
A oni swoje.
Panowie gdybyście Tam stracili kogoś z własnej rodziny nigdy byście takich bredni nie pisali.
Po prostu byście wybaczyli.Tak jak wybaczyła moja Św Pamięci Babka.
Która tam straciła swojego rodzonego brata.
Ponieważ Ona wybaczyła to i ja wybaczyłem.
I Was proszę oto samo.
A tym nikczemnym ludziom wykorzystującym prochy zabitych do celów politycznych,pokażcie gest Churchilla tylko odwrotnie.
Niech spadają na drzewa małpy straszyć.
Bo tam jest ich miejsce.
Pozdrawiam Jacek Borcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błłłyskotliwy jacek'u'1962,

Nie pomyliłeś tematu? Może jesteś trollem cyfrowym i pomyliły Ci się wątki?

Błagam po raz który?,
najpierw czytaj - potem pisz !

Co siedzi w Twojej główce, że masz taką satysfakcję z obsrywania Polski.

A merytorycznej dyskusji nie chcesz podjąć, nie odpowiadasz na pytania, pomijasz argumenty, meandrujesz obok sedna i trolujesz, trolujesz.



Błogosławieni w swojej wyrozumiałej, świętej cierpliwości Moderatorzy tego Forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że masz na imię Franek.
Czytaj Franek ,to co ja piszę to jest moja indywidualna sprawa.
Tobie sie mój pogląd nie podoba i masz do tego pełne prawo.
Natomiast ja Ciebie serdecznie proszę nie wzywaj Moderatorów jako autorytetów.
Bo to mi śmierdzi cenzurą.
A te czasy ja przerabiałem, Ty pewnie nie.Pisałem Wam wielokrotnie jeśli gdzieś żle piszę/ czyli nieprawdę/to napiszcie gdzie a ja się odniosę/a uczestnicy forum ocenią bo o to w tej zabawie chodzi.
W odróżnieniu od Ciebie ja używam mojego imienia i nazwiska dawałem tu także dokumenty na których były moje dane osobowe.
To co piszę jest moją prawdą wyniesioną z życia.
Kiedyś miałem inne poglądy dziś mam inne a być może kiedyś będę miał jeszcze inne.
Bo tylko wół nie zmienia poglądów,bo ich po prostu nie ma.
Teraz do młodszych Kolegów.
Koledzy zbliżają się Wybory więc i tu na Forum będzie przybywało tematów politycznych lub tworzących politykę.
Będą : zbrodnie komuny,okupacja sowiecka,zdrajcy Polski,no i oczywiście bohaterowie/oczywiście właściwi/
Czytajac te wątki powinniście wziąść to pod uwagę.
Po co?
Abyście kiedyś nie wstydzili się za to ,coście tu napisali.
Bo jak mówi pewna stara maksyma,,Słowa wylatują wróblem a wracają wołem.,,
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...
kindzal był bliżej - ze względu na zielone ludziki"
Nowo-Rosja - wiadomo, dysocjacja z Ukrainy wschodniej.

- noworosjanin - to fura, skóra i komóra" podniesiona do wymiarów bizantyńskich
czyli Ci dotknięci embargiem na francuskie/włoskie sery, zmuszeni do zwiększenia spożycia astrachańskiego kawioru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie