Skocz do zawartości

adrenalina dla ksenofobów...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
->woytas- ale jak ktoś ma fotek Ruskiego jak wiesza flagę w Berlinie tylko tę nie retuszowaną z pięcioma zegarkami na ręku to mógłby im ją tam na forum podesłać z życzeniami od nas -pozdro

myślę, że byłoby oskarżenie o fotomontaż - o w oryginale było sześć"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-))))))))))

Fiodor, z tematem tego wątku nie ma to wiele wspólnego, ale muszę przyznać, że rozbawiłeś mnie setnie!

„…uświadomić, że Polacy cholernie lubią uogólniać…”

Bez urazy, ale to jak klasyczne ćwiczenie z erystyki: wykazać i przedstawić jako zarzut, że jakaś grupa narodowa, co siłą rzeczy jest uogólnieniem, ma skłonność do uogólniania……
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merytorycznie, mówisz...
film o wypędzeniu Polaków z Kremla, inspirowany, sponsorowany przez władze...
film o walkach z polskimi bandami...
dodaj sobie politykę...
dodaj sobie ostatnie wydarzenia gospodarcze na styku...

miałem tego nie pisać:
ale - moim zdaniem następuje próba utworzenia jednolitego państwa, scalającego narody, wokół historycznie zakorzenionego wroga...
metody tych działań i ich natężenie, sprawiają wrażenie planowych...
P.S.
Litwinienko - same znaki zapytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem wynika z uznawanych norm...
do niedawna normy relacji były inne, nastąpiły przemiany, My chcemy zmienić normy i spotykamy się z reakcją - albo My wdrażamy normy a ktoś nas przywołuje do porządku", poczucie straty wpływów, próby dyskredytacji partnerstwa.
----------
Kommiersant": Polska dzieli Rosję i UE
PAP
2006-11-24, ostatnia aktualizacja 2006-11-24 09:20
Polska nie dopuściła do zbliżenia Rosji i Unii Europejskiej - ocenia w piątek dziennik Kommiersant", informując o zablokowaniu przez Warszawę unijnego mandatu, niezbędnego do rozpoczęcia negocjacji w sprawie nowego porozumienia Rosji z UE.
Gazeta przewiduje, że piątkowy szczyt Rosja-UE w Helsinkach może okazać się najbardziej nieudanym w historii stosunków między Rosją i Europą". Strony liczyły, że w stolicy Finlandii poinformują o rozpoczęciu negocjacji nowej umowy o partnerstwie i współpracy" - wyjaśnia.

Według dziennika, a Kremlu z dokumentem tym wiązano ogromne nadzieje i nawet proponowano nazwać go porozumieniem o strategicznym partnerstwie".

Jednak Polska nałożyła weto na rozpoczęcie rozmów i mimo nacisków z obu stron odmówiła jego wycofania. W odpowiedzi Rosja zagroziła wszystkim krajom UE sankcjami, podobnymi do tych, które zastosowała wobec Polski" - pisze Kommiersant".

W efekcie szczyt, który do niedawna był planowany jako demonstracja sukcesów rosyjskiej dyplomacji, może przekształcić się w kłótnię obejmującą szeroki krąg problemów" - dodaje.

Kreml jest skrajnie zirytowany polskim wetem" - ocenia dziennik. W tym roku kierunek europejski był najważniejszy w rosyjskiej polityce zagranicznej. Moskwa pokłóciła się z Waszyngtonem i doszła do wniosku, że to Europa jest jej najbardziej perspektywicznym partnerem" - tłumaczy.

Szczyt w Helsinkach (...) miał być największym osiągnięciem rosyjskiej dyplomacji na arenie międzynarodowej w 2006 r. Oczekiwania były tak duże, że przeszkoda w postaci Polski okazała się dla Moskwy wyjątkowo przykra" - konstatuje Kommiersant".
__________


co do dyplomacji: powyższy ruch pokazuje umiejętność użycia dostępnych narzędzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał to czytać to można się podeprzeć donbrym translatorem http://www.freetranslation.com/ - radzi sobie całkiem nieźle, ale oczywiście nie jest bezbłędny. Niemniej jednak ja po przetłumaczeniu rosyjskiego na angielski, z moją bierną i słabą znajomością rosyjskiego spokojnie rozumiem tekst.

-----------------------------------------------------------
Przykład: Akapit z książki Muchina \\Antirossijskaja podlosć\\" (z tego co można pobrać na http://www.patriotica.ru/history/muhin_antiros.html)



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 23:07 12-12-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
odzyskanie niepodległości i wojna 20 r. w świetle polityki(porozumień) niemiecko radzieckiej...

a są to tzw. źródła do tematu wątku

«Поляки намереваются захватить верхнесилезские рудники», — писала тогда «Правда» в статье «Вторжение поляков в Силезию».

:)
i nie ja to pisałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie