Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

leszek01

Maskowanie zimowe w Wojsku Polskim

Recommended Posts

Na Eboy trafiłem na fotkę opisaną Polnische MG".CKM to wz.30 lecz nie jestem pewien czy faktycznie są to Polacy. Wiem, że w latach 30 prowadzono prace nad maskowaniem zimowym". Może ktoś wie więcej na ten temat?

Na pierwszym zdjęciu mogą być Finowie, a ci narciarze holowani przez TKS to pewnie Niemcy w Norwegii, zdjęcie chyba było już na Forum w wątku o TKS-ach.

balans, a kto to wymyslil taka brednie, ze za TKS-em podrożują jacyś Niemcy po Norwegii?
A dla okrasy watku iegry i kabardincy" za Sokołem 1000...

Istotnie, są zdjęcia TKS-ów w zimowej scenerii Skandynawii, ale akurat powyższe z pewnością do nich nie należy :D

Balans nie masz racji ;-)
Te dwa zdjęcia koleś holowany za sokołem i za tks-em sa to fotki z bodajże 1938 roku z prób które miały na celu zwiększenia mobilności oddziałów narciarzy. Zwróć uwagę na mocowania karabinów sa zamocowane na dodatkowe paski aby kbk był w położeniu centralnym. Niemcy o ile wiem takiego patentu nie używali.
Gebhard bardzo łądne skany zamiscił kiedyś tych pasków.

Schrek

Na Allegro pojawiła sie seria zdjęć zatytułowana MANEWRY ZIMOWE . Według sprzedającego odbitki wykonane są z przedwojennych, negatywów. Wklejam wszystkie.

Bardzo ładne zdjęcie tego naszego TKS-a w zimowym kamuflażu. Człowiek jednak ma sklerozę, bo widziałem to zdjęcie wcześniej, a wyjechałem z Norwegią... Sorry.
Swoją drogą to ciekawe jak zachowywały się te tankietki na śniegu - chyba nieźle, bo na lodzie raczej kiepsko. Rozmawiałem przed wielu laty z byłym kierowcą TK-3, który twierdził, że na oblodzonej szosie należało bardzo uważać, aby nie wylądować w rowie...

balans

Witam

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę udostępnić warunki techniczne kilku zimowych elementów ubioru maskującego np kurtki, pokrowca na rogatywkę itp. Zainteresowanych proszę o podanie maili.

Wowwww!!!
Kurtka i pokrowiec?
Michale, JA, JA, Jaaaaaaaa :)
Mój mail – 1legion@op.pl
Pozdrawiam, Mariusz

witam serdecznie mozna sie jeszcze na to załapac??bardzo bym prosił.
wachmistrz1@wp.pl

• Create New...

Important Information