Jump to content

bosniak

Forum members
 • Content Count

  408
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Krój kurtki prezentowanej wyraźnie różni się od innych.W tej kurtce wykonane są tkz.skrzela,dzięki którym noszenie ubioru staje się bardziej komfortowe.Nie mamy zablokowanych,ograniczonych ruchów jak w standardowej kurtce. Skóra z jakiej wykonana jest kurtka jest wyraźnie cieńsza od kurtek jakie do tej pory spotykałem,lecz nie różni się wizualnie niczym innym. Całość to 100% oryginał bez żadnych przeróbek itp. Mnie najbardziej interesuje to,co to może być za model wz.kurtki. Z góry dziękuję za pomoc.
 2. Pagony są wykonane z czarnego sukna.Dla porównania pagony kurtek do tej pory spotykanych wykonane są ze skóry takiej samej jak kurtka.
 3. Kołnierz prezentowanego egzemplarza jest wyraźnie bardziej zaokrąglony.
 4. W kurtkach które do tej pory widziałem,zawsze spotykałem się z dolnym zapięciem na metalową klamrę.W kurtce którą prezentuję zapięcie jest wykonane na guzik.
 5. Witam serdecznie.Jestem w posiadaniu takiej kurtki skórzanej.Proszę i zapraszam do wypowiedzi na temat tego konkretnego egzemplarza.Na zdjęciach zaprezentuje różnice w wykonaniu jakie zachodzą między tą a klasycznymi kurtkami jakie spotkałem,widziałem oglądałem.Oczywiście mowa o skórzanym uniformie LWP z lat 60-80.
 6. Porozmawiam z gościem jeszcze raz jak tylko sie spotkamy.Ale cos chyba wspominał ze to był okres gdy gazik juz był mocno wyparty przez następce uaza wiec może i faktycznie cos jest na rzeczy.
 7. Witam serdecznie.Czy w gazikach występujących w Wojsku Polskim były montowane silniki s21 żuk?? Chodzi Mi w szczegulnosci o taką rzecz gdy orginalny m20 został zajechany" a jako zamiennik warsztaty remontowe wstawiały silniki żukowskie jakie miały na stanie magazynowym. Informacje taka dostałem od osoby która twierdzi ze miała na stanie gazika w armii z takim silnikiem.
 8. witam czy ktos z was posiada w orginale jakis egz.roweru który był w WP? czy istnieje mozliwosc zrekonstruowania roweru na potrzeby reko.?? robił ktos juz to??
×
×
 • Create New...

Important Information