Skocz do zawartości

rekonstrukcyjne dziwadła


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak trochę OT - choć nie rekonstrukcyjne, to DZIWADŁO napewno. Screen pochodzi z bardzo dziwnego filmu wojennego pod tytułem Straight into darkness", który dane mi było obejrzeć wczoraj. A Wy się czepialiście Tygrysa w Szeregowcu" błehehehe :) Podobne dziwadła jeździły w Kanale" Wajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 612
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Brawo Panowie!!!!! znależliście fałszywy kadr" i gratuluje! Tylko co z tego? wstrzymujemy wszelkie inscenizacje z mundurami i sprzętem troche nie takim jak trzeba czy..... właśnie o co wam chodzi??? Pokarzcie siebie jak wy wyglądacie na inscenizacjach zlotach...bierzecie w nich udział czy tylko przy kompie?oczywiście macie racje tylko czy robić co się da czy olać wszystko i siedzieć przed telewizorem....????? ...a dzieci na inscenizacji 39roku pytają czemu Niemcy wygrywają przecierz Polacy wygrali wojnę....... POZDRAWIAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Stadler jak byś był łaskaw przygotować dwa Tygrysy jedną Pantere i sdkfz251 szt dwie... będziemy potrzebowaki na następną inscenizację wszak jak coś robić to dobrze... albo morze zaczniemy od czegoś prostrzego potrzebujemy armatę Pak40 też napewno masz?Pozdro dla wszystkich czepialskich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standr racja czemu czepiać się kogoś za to że nie ma umundurowania czy koszuki czy że tygrys jest zrobiony z t-34 najważniejsze że taki tygrys robi za tygrysa i ma znaki niemieckie .na palcach moge policzyć tych co na inscenizacji mają wierne kopie umundurowania i wyposarzenia 1939 r tak po stronie Polskiej jak i Niemieckiej WIEC ZAMIAST STAWIAĆ TAKIE GŁUPIE POSTY ZRÓBMY COŚ WRESZCIE RAZEM połaczmy siły i srodki i zróbmy od podstaw jakieś 2 armatki boforsa ,czy fiata 621L do przewozu piechoty a moze to za trudne to może zrubmy zlot wszystkich grup rekonstrukcji w jednym miejscu powtarzam WSZYSTKICH i zaprośmy tych co mają nam coś do powiedzenia na temat naszych reko mundurów i sprzetu i wtedy razem ziś wymyslimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tasiemiec i bicie piany na maxa. Nie znasz srodowiska poszukiwaczy? Kto w nim zechce polaczyc sily? Chyba jedynie male grupki przyjaciol.
Po drugie:rekonstrukcja. Przypomnijcie swoje pierwsze kroki. Czy teraz macie juz extra realne umundurowanie i wyposarzenie? Zaloze sie, ze wiekszosc to przerobki i slabe repro, bo malo kogo stac na wywalenie 2000-3000 zl na sprzet idealny", ktory bedzie zawsze tylko reprem, zreszta nikt nie bedzie ciachal oryginalow. Pewnie nie jedna osoba z forum jest na zdjeciach pokazanych powyzej, ale na innych najezdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Kiler, chciałbym przypomnieć, że rekonstrukcja to odtwarzanie, czyli jak najwierniejsze oddanie realiów... 2000-3000 zł. to niewiele na dobry sprzęt, ale przeróbki i słabe repro" to sprzęt dobry do ASG, a nie reenactingu.
Nie wiem, gdzie Kolega bywa, ale ludzie, których ja znam, raczej szmelcu nie noszą. Inną sprawą są pojazdy, z tym trzeba sobie poradzić, tak jak i z mośkami" na reko. Mamy to co mamy, i trudno... Cieszmy się z tego, bo może za rok ktoś zabroni.....

Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE KAZDY MOŻE SOBIE KUPIC OD RAZU PANCERKĘ czy mundury 4 armii ja pracuje mam rodzinę i jakoś kombinuje żeby kupic to co mnie interesuje czy składam by pojechać na inscenizacje a chłopak co jest studentrm czy nie pracuje jest na garnuszku rodziców chce jeździć oddawac sie swojej pasji a nie może bo jakiś gość sie czepi jego umundurowania czy wyposarzenia o pojazdach nie wspomnę

nara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony znam wielu studentów i uczniów z niezamożnych rodzin, którzy dążą do perfekcji w umundurowaniu, czyli chcieć to móc. Jeśli się podchodzi z sercem do rekonstrukcji to się odkłada przez rok , dwa na porządny mundur. Ja się mundurowałem dwa lata i wcale nie uważam że skończyłem, choć zewnątrz wyglądam w mirę OK. Wszystko zależy od podejści, czy szybko byle było, czy powoli ale po bożemu. Dotyczy się to i polskiej i niemieckiej rekonstrukcji. W moim rodzimym stowarzyszeniu ludzie czekają nawet rok na to żeby wejść umundurowani i wyposarzeni (choc mogą przystąpić nan rekruta bez niczego). Ja sznuję takie podejście ludzi, jak masz coś robić,zrób z porządnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to zależy tylko od podejścia. Albo się zapierdziela całe wakacje żeby mieć na mundur, albo się siedzi na forum i płacze nad brakiem kasy. I pod tym względem uczniowie/studenci mają lepiej (wiem, bo sam jedne całe wakacje spędziłem zarabiając na wymarzonego EOSa - gdybym teraz to zarobił, miałbym za to w miare kompletne wyposażenie WP39)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem słowami Yody: Don' try - do it, or do not".
Rekonstrukcja dlatego tak się nazywa, że ma na celu odtwarzanie historycznych i współczesnych (w naszym przypadku) jednostek wojskowych. Zatem nie może tam być miejsca na kolesia w dwa-trzy numery za dużej bluzie od munduru feldgrau i portkach BDU w kamuflaż mniej-więcej przypominający niemiecki, dlatego bo on nie ma kasy, a chce se polatać z karabinem w łapie. Albo coś robisz dobrze - na początku skromnie, ale DOBRZE, albo nie rób tego wcale, ewentualnie do momentu, kiedy będziesz miał na tyle, że nie narobisz obciachu grupie.
Większość naszych i zagranicznych grup ma levele" wtajemniczenia, uwarunkowane zasobami posiadanego sprzętu - od tego uzależniają awanse" czy też uczestniczenie w imprezach. Jeżeli nie spełniasz wymogów na najniższy poziom - sorry, ale nie jesteś w grupie, proste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! potrzeba czasu i chęci a można załatwić wszystko. W sumie, to chyba należy się większy szacunek dla tych, co ciułali przez kilka lat na dobre sorty, niż kupili sobie od ręki. Z kolei mówienie, że jak kogoś nie stać, to niech sobie odpuści, jest trochę dziwne, bo najważniejsze są (chyba) chęci i wiedza... Po co komu Lancier, jak nie widzi różnicy między nim, a przeróbką KBW ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie