Skocz do zawartości

rekonstrukcyjne dziwadła


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 612
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Heh, no cóż...
Tak swoją drogą ta bluza na ostatnim zamieszczeonym foto, to oryginalna czeska bluza czy tyko badziewie zrobione z materiału w czeskim Sumpfmuster, może ktoś wie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pozostałe zdjęcia i zaniemówłem. Tyle drobiazgów i szczegółów, że nie waiadomo na czym się skupić. Nie ma co - MOCARZE REKONSTRUKCJI!!!! :-))))))))) Ciekawe kto z nimi występował razem na jakmś reko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jestem członkiem GRH SGO Narew z Łomży.Panowie te fotki z których sie tak naśmiewacie to już przeszłość, wtej chwili nasze umundurowanie w wiekszosci to Sturm i Lansier również i wyposażenie,poza naprawdę drobnymi wyjątkami.
na jednej z zamieszczonych fotek jest żołnierz służby zasadniczej ktory robił tło akustyczne na Rekonstrukcji i dlatego góre ma KBW a dół plamiak,jego na reko nie było widac siedział w krzaczorach.
a to fotki jak najbardziej aktualne Naszej grupy plus gościnnie Koledzy z 5ppleg z Sokółki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robo01 uważaj jakie foty zamieszczasz! zaraz ktoś ci napisze że ten GAZ51 nie pasuje do reszty i niewarzne że tylko chłopy koło niego stali.....:-) Panowie Wygraliście ja się poddałem i wam radze zrobic to samo! jak coś robic to tylko Perfekcyjnie" więc sprzedałem mojego BTRa nie będzie już robił za sdkfz251. Zamiast AK47 polecam głośno krzyczec TRATATATATA....miłej zabawy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę chciał to i z maczugą wystąpię zamiast mausera... grunt, żebym ja się dobrze bawił:) A i czapkę napoleońską założę tylko i wyłącznie po to, żeby wątek szybko nie umarł.

sura GRH SGO Narew"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tak dorabiac zawsze ideologie do swoich brakow i toczyć piane, panowie - dobrze ze sie rozwijacie ale macie dosc słabe sylwetki na swojej stronie (wiekszosc bynajmniej) i stad ta krytyka ; o Bo bródka w takim stylu to wielka pomyłka (jak kogos boli to ze musi zgolic zarost to niech sie nie łapie rekonstrukcji) nie mówiac o czeskim camo - po co je zakładac? lepiej nie kupowac takiego nic nie majacego ze stanem faktycznym wpólnego syfu i zbierac na cos lepszego, ale co tam bede gadał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzają się moje przypuszczenia od pewnego czasu - środowisko rekonstrukcyjne wyraźnie się rozwarstwia (bo jest już na tyle rozwinięte, jak każda społeczność)na różne frakcje:

- purystów
- amatorów dobrego reko"
- ekstremistów
- łowców imprez"
- mieszańców ww. maści...

itd. itd. Tego się chyba nie da uniknąć, o ile nie ma jednej odgónej instytucji certyfikującej (i zresztą bardzo dobrze, że jej nie ma, bo największa frajda to chyba jednak starać się mimo, iż nikt nas nie rozlicza, prawda?)

To trochę tak jak z modelarstwem. Dziesiątki lat temu modelarz redukcyjny, (jeśli nazwa coś komuś jeszcze mówi) to był remiecha, co i toczył w drewnie i w metalu, spawał lutował, szył, jak było potrzeba, odlewał i kuł. Pewnie by się jeszcze dużo powymieniało.

A odkąd się pojawiły plastikowe, skądinąd urocze modele do sklejania, modelarstwo stało się rozrywką dla amatorów - kupi sobie trzecioklasista meserszmita" abbo efszesnaście" w Tesco, walnie farbką w grochy, przylepi kalkomanie, powiesi toto na żyłce przy kinkiecie i jest modelarz.

Chyba z rekonstrukcją zaczyna być podobnie po prostu, odkąd hobby się umasowiło. Faktycznie trzeba chyba spasować z przejmowaniem sie czyimś dyletanctwem, bo tylko się robi niektórym satysfakcję. Bo w końcu wychodzi na to, że ci, którzy najmniej dbają o szczegóły, są zawsze w centrum uwagi i najwięcej się o nich mówi, roztrząsa. No, zawsze to sława. Niektórych to pewnie kręci.

Minie trochę czasu i sytuacja się poprawi. Rekonstruktorów będzie tylu, że nie będzie problemu, żeby wystawić każdą inscenizację bez ratowania się pół-rekonstruktorami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ober_schutze sylwetki są słabe to wiem ale wstawiane były dość dawno temu,obecnie każdy z nas wygląda znacznie lepiej i fotki napewno bedą zmienione.

A krytyka jak najbardziej jest potrzebna nie przeczę ale krytykę,jesli mogę tak nazwać Horsta rechot/ahhahaahahahahahhhahahaahhahaha/mam głęboko w d..ie.
Taki znawca jak już wielu to zauważyło z Ciebie/Horst/ to daj fotkę swojej sylwetki i link do GRH do której należysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam z tobą dyskutować, bo mnie naciągnęłeś na kasę. Zamówiłem to, co chciałeś a ty mnie zrobiłeś w jajo bo kupiłeś u kogoś innego.

I niech twoja grupa rekonstrukcji histErycznej nauczy się nosić furażerki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahahahahah i co zupę sobie z nich ugotowałeś?
Najlepiej zaatakować niż podjąć dyskusję,a od naszych furażerek to sie.....

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=248045#248059
chyba dalej aktualne:):):)

to mój ostatni post na ten temat i nie zamierzam więcej zniżać się do twojego poziomu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chłopczyk po lewej rok temu w czerwcu podszedł do mnie i mówi, że mam nieprzerobiony i źle skrojony mundur. Nie zauważył biedny, że to niestety (lub stety :) ) STURM :) Co najciekawsze przyczłapał w swoim nieprzerobionym szwajcarze z tymi wielkimi srebrnymi guzikami i twardo sie upierał przy swoim :) Dla świętego spokoju przyznałem mu racje, bo uwierzcie, nie szło mu tego wyperswadować :)

Z tego morał - sprzedawajcie swoje Sturmy i z powrotem w szwajcarie wskakujmy :P

Berg Heil und Horrido!!!

Pozdrawiam - Yuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no panowie, nie róbmy z g... jogurtu doktora Oetkera.

Gdyby każdy obszczymur musiał wyrażać zgodę na publikację swojego zdjęcia, jeśli pojawi się w kadrze reportera, to wszystkie gazety były skazane na sam tekst.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam że ten dział jest potrzebny, ale jednocześnie groźny.

Póki co jest git, bo wyłapujemy amatorów dobrego reko", ale gorzej gdyby do tego tematu zaczęły wpadać zdjęcia ludzi całkiem nieźle umundurowanych, ale z powiedzmy złym odcieniem farby na hełmie.

Póki wyłapujemy prawdziwe rekonstrukcyjne dziwadła jest fajnie, natomiast nie bawmy się ekstremistów.

Mam nadzieję że każdy dobrze odczytał intencje mojego postu.

Horrido
Gohan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie