Skocz do zawartości

Wojna na Bliskim Wschodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Zacznie się? Hezbollah i Palestyńczycy robią wszystko żeby ją wywołać co NIKOMU z nimi na czele na dobre nie wyjdzie. Z drugiej strony Izraelowi ciężko chyba będzie walczyć na kilka frontów - z Liban i siedzibami Hezbollahu na jego terenie oraz z jego sponsorami Iranem i Syrią - jeżeli się zdecydują na otwarty konflikt.

Liczę na normalną dyskusję i jeżeli ktoś chce tu urządzać antysemickie wycieczki to nie tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 243
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
To widzę, że każde źródło dodaje trochę od siebie :) Ja wyczytałem, że porwali dwóch żołnierzy z pięcioosobowego patrolu jadącego wzdłuż granicy (pozostałych 3 zabili), a czołg wjechał na minę po przekroczeniu granicy Libanu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dect: to co piszesz to miało miejsce teraz. A ja pisalem o porwaniu tego pierwszego żołnierza sprzed paru dni. Wg info z GW (chyba poniedzialkowej), kilku arabów podkradło sie z RPG i wywaliło ten czołg. a tego jednego rannego zabrali za soba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wulfgar: racja. Widziałeś ten podkop jakim się przedostali żeby go porwać? Uważam, że takimi akcjami sami się dopraszają...

Iran... No tak, szczególnie, że chwali się końcowym stadium budowy broni A - albo nawet już ją ma. Chociaż nie sądzę, żeby odważyli się jej użyć bo wtedy mogą być to jedne z ostatnich postów tutaj... i w ogóle gdziekolwiek.
Co do konwencjonalnych sił to nie wiem jakie i jak wyposażone mają, ale liczebnie to pewnie jest ich więcej.

A skąd wiadomo, że to jedna z najlepszych armii? Sądzę, że mając państwo TAK położone muszą być najlepsi w regionie, a poza tym pomoc USA i własna inwencja w dziedzinie uzbrojenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie najlepszy pomysł. Gdzieś przeczytałem, że broń A to najlepszy straszak - ale jak już się komuś palec omsknie to grzyby wyrosną jak po deszczu, że tak metaforycznie powiem. Nawet Korea Pn. pomimo, że ponoć ją posiada i jest największym awanturnikiem na świecie nie odważyła się jej użyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w izraelskich nalotach na cele w południowym Libanie zginęło 42 ludzi, w tym 15 dzieci.

Tymczasem po południu libański minister ds. informacji Ghazi Aridi powiedział, że żądaniem Libanu jest obecnie wszechstronne zawieszenie broni i zakończenie tej otwartej agresji.

Z kolei Izrael twierdzi, że liczy się z długotrwałą ofensywą w Libanie przeciwko bojówkom Hezbollahu i do końca konfliktu będzie prowadził blokadę morską i powietrzną tego kraju - powiedział generał Amir Eszel, zastępca dowódcy izraelskich sił powietrznych.

i kto tu jest terrorysta? majac USA za plecami mozna sobie robic wszystko i nikt nie osmieli sie przeciwstawic!!! to chore!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zapomniałeś o tym że porwali obywatela a teraz innych obywateli innego państwa, pomimo względnego spokoju.
Za obywatelami kraju wyznania handlowego nie przepadam specjalnie,ale hasełka zepchnięcia do morza od powstania Izraela istnieją.

Armia Izraelska faktycznie to jedna z lepszych formacji jak na tamte warunki, podobnie jej sprzęt.
Jeżeli chodzi o zwalczanie terroryzmu to kraj wyznania handlowego ma chyba największe doświadczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie powiemn tyle, cieszmy się że jednak dostali jakiś kawałek ziemi i niech go sobie mają byle dalej pazernych łap nie pchali(a pchają), bo moze teraz my byśmy biegali po lasach z wyrzutniami bo w Polsce nie byłoby dla nas miejsca.
hmm zepchnięcia do morza?kiedyś oficjalnie mówiło się o Madagaskarze...

a co do Armii to gdyby nie Stany(żydowskie zresztą)z Izraela kamień na kamieniu by nie został!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mauser zachowaj swoje rasistowsko antysemickie uwagi dla siebie. Czytałeś co napisałeś? yle dalej pazernych łap nie pchali(a pchają), bo moze teraz my byśmy biegali po lasach z wyrzutniami bo w Polsce nie byłoby dla nas miejsca." Co to za brednie?

Widzę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem - mój pierwszy post, ostatnie zdanie.

Znasz OSOBIŚCIE jakiegokolwiek Żyda? Masz jakieś kompleksy? Dzięki takim jak Ty z niewyparzonym językiem mamy w Europie taką opinię jaką mamy - i pomyśleć, że kiedyś byliśmy uznawani za najbardziej tolerancyjny kraj na Świecie

Proszę admina o moderację wypowiedzi mausera bo zaraz będzie jatka i post stanie się śmietnikiem - a zakładając go nie o to mi chodziło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dect byliśmy najbardziej tolerancyjnym krajem bo ogromny procent naszego kraju stanowili Żydzi i mieli dość dużą władzę. Osobiście znam niezbyt ortodoksyjnego i raczej nie przyznającego się do tego.

oczywiście należy stanąc teraz w obronie Izraela, on może strzelac do niewinnych i to nie jest terroryzm?

ja pytam dlaczego Żydom wszystko wolno, dlaczego im się wszystko należy. dlaczego ne można ich traktować jak normalny naród???Ciągle trzeba ich za wszystko przepraszać wszystko oddawać i wraz ciągłe pretensje!!
wybaczcie ale jak zobaczyłem wywiad Szewaha Weissa(tak się to chyba pisze-ambasadora Izraela w Polsce) dzień po 11 września w którym dobitnie stwierdził że za atak odpowiada również Polska i ze my jesteśmy też temu winni, ponieważ nie stanelismy tak jak USA w ich obronie(i za tą pomoc im teraz USA cierpi) TO MNIE KREW ZALAłA!!!!i o czym tu mówić!
oczywiście potem przypomniał II wojnę i to że my mordowaliśmy żydów!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna w tym rejonie trwa już trzecie pokolenie i końca nie widać. To, że porwano żolnierza ,uszkodzono lotnisko , zabito przez pomyłke arabska rodzine na plaży, sa to suche fakty, ktore przestały na swiecie robic wrażenie.Tutaj wszystcy sa winnymi i pokrzywdzonymi i każda ze stron ma stosy argumentow świadczacych o ich racji. I co ciekawe racje te są rozumiane i aprobowane przez społeczność miedzynarodowa. Uważam że ta wojna jest nie do wygrania przez żadna ze stron. Z jednej strony najnowszy sprzet, duże pieniadze, broń atomowa,bardzo wysoki poziom życia, z drugiej lekkie przestarzale uzbrojenie, bomby domowej produkcji, ogolna bieda, ograniczenia prawne we wszystkich dziedzinach życia, odpowiedzialność zbiorowa/skąd to znamy/ nie może i nie doprowadzi do trwalego pokoju, najwyżej do czsowego rozejmu. Klęska jednej ze stron bylaby klęska poteżnego protektora jakim sa USA i świat arabski a scislej muzulmanski. Do wojny tej pasuja wszystkie kryteria jest ona wojna domowa, religijna, kulturowa, narodowa, społeczna, terytorialna, obronna , agresywna, zaborcza i kazda inną.
A może za tym wszystkim stoi duch Hitlera, podobno rzeczywistego tworcy Izraela.
,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pik78 po prostu jestem za równymi szansami dla wszystkich a nie faworyzowanie jednych bo mają protektora, propagandę potrafią ladnie wszsytko rozgłośnić , zamanipulować. za Arabami nie przepadam ale jeśli miałbym wybierać to jednak pewnie to drugie.

Dlaczego tak faworyzuje się wszędzie żydów?????????
przecież to już prawie świętość na którą nawet nie tyle powiedzieć złego słowa nie można, dowcipu ale nawet krzywo spojrzeć bo to już antysemityzm, rasizm i pewnie niedługo za dowcip o żydzie będzie więzienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie