Skocz do zawartości

Wojna na Bliskim Wschodzie


Rekomendowane odpowiedzi

danieloff - Bóg jest po stronie silniejszych batalionów, to stara zasada. I był we wrześniu 1939 w Polsce i w getcie warszawskim w 1943.
Gwarantem stabilności w Europie Wschodniej był też i Zwiazek Sowiecki.
Seb Blatter - czy napisałem nie prawdę?
Przypominam,że Izrael jest państwem fundamentalizmu religijnego wspieranego i utrzymywanego przez finansierę żydowską z całego świata ,rownież i z Polski choćby Baksik i Gasiorowski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 243
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nic niezwykłego w tych zdjęciach. Po prostu wojna."

Acer nie wiem jak Ty, ale ja jakoś nie przywykłem do wojny i naprawdę rzadko widuję takie zdjęcia. Mimo że jestem pasjonatem fotografii i na bieżąco ślędze zdjęcia z wszelkich obecnych i historycznych konfliktów to zdjęcia dziewczynek wypisujących with love from Israel" na pociskach 155 mm na chwilę przed ich odpaleniem jest dla mnie naprawdę niesamowitym materiałem fotograficznym.

Taki kadr to unikat - bardzo, bardzo rzadko przedstawia się na fotkach coś takiego jak uśmiechnięte dziecko (dziewczynkę !) w pozie praktycznie jakby naciskała spust pistoletu przystwionego do czyjejś głowy ... a tu to właśnie jest. Moim zdaniem niesamowicie symboliczne -
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, są narodowości, których członkowie wspierają się nawzajem. Polacy do nich nie należą - wystarczy zobaczyć na tzw. obozy pracy" dla Polskich pracowników sezonowych we Włoszech, to rodacy rodakom sprawili takie piekło. Izrael korzysta ze wsparcia Żydów z całego świata, to prawda, ma silne lobby i dba o swoją pozycję, co w tym złego? A ta wojna to przedłużenie ich polityki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli Izrael jest państwem fundamentalistycznym, to jeśli nie jesteś Żydem, to masz większe prawa niż np. w Iranie. W Iranie, jeśli kobieta (nieważne, czy cudzoziemka,, czy krajanka (ale to brzmi :P)) zdejmie chustę, to może zostać zatrzymana przez obyczajówkę. Jest mnóstwo zasad koranicznych, które trzeba przestrzegać.

P.S Od biedy Polskę też się da uznać za państwo fundamentalistyczne, wspierane przez rząd USA (pomoc" wojskowa) :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie prawa w Iranie - za nieprawomyślność i odstępstwo od ichnich zasad - kamieniowanie, zakopywanie żywcem, wieszanie publicznie na dźwigu.....
Prezydent Iranu na specjalistycznych wykładach dla przyszłych inżynierów robił niezapowiedziane kartkówki z wiedzy na temat Koranu i meczenników.....

O czym mowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie tak dawno na forum ktoś umieścił link do 2000 fotografii zrobionych w 1941 roku na froncie wschodnim.
Nigdy chyba nie publikowanych. Tam dopiero są szokujące zdjęcia i najprawdziwsze obrazy wojny. Same unikaty, przy których te z Izraela to pikuś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcopolis - Twój post został napisany w sposób bardzo tendencyjny (stronniczy) i, jeśli już, nie zawiera on całej prawdy. Zawsze istnieje druga strona medalu.

Danieloff - znowu popieram.

Bolas i Woytas - mi nie przeszkadza tekst w języku angielskim i wolę jeśli jest w takowym niż w ogóle miałoby go nie być. Zdjęcia może nie szokujące, ale napewno ciekawe.

Acer - jeśli dałoby radę, naprowadź mnie na tego linka do tych fotek z 1941. Chociaż podaj podforum, to sam poszukam. Umknęło mi.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wcześniejszego zniesmaczenia" kolegi Bolasa , zdjęciem dziewczynki wypisującej hasełko na pocisku .Polacy w swojej historii też mają , zdjęcia o podobnym wydżwięku , konkretnie zdjęcia małoletnich żonierzy Powstania Warszawskiego . Arabskie dzieci są od małego obfotografowane z karabinami na tle swoich Tatusiów i wujaszków " , którzy łaskawi byli wysadzić się w powietrze Ku chwale Ojczyzny" w jakimś zatłoczonym miejscu w Izraelu.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satron ... cieżko porównywać sytuacje małego głodującego dzieciaka walczącego w odciętej stolicy z przeważającymi Niemcami bez szans na zwycięstwo do zadowolonych i napasionych czyściutkich dziewczynek w Izraelu. Izraelu, który ma absolutną, miażdzącą przewagę militarną nad wszystkimi w regionie. Poza tym patrząc na tą fotkę nie czuje zniesmaczenia a raczej zdziwienie.

Obok: poranna modlitwa żołnierzy izraelskich ... w tle bateria wali salwą w Hezbollah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości to pokaż autobus cywilny w Izraelu rozpieprzony uwiązanym do pasa ładunkiem przez jakiegoś kretyna, który myśli że wyzwoli ojczyznę i trafi do raju.

Terrrystom jest bardzo wygodne że są ofiary wśród cywili libanu. Terror Izraela.

Rozwalać cywili w autobusach czy kawiarniach wspaniała walka.
Nie jestem szczególnie zauroczony Izraelem ale terroryzmu nie cierpię.
Jedyne czego życzę tym Hezbollachom i tym podobnym to ognia i kuli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to wcale nie terroryzm, żydzi tylko się bronią-oni celowali w terrorystów. a ten wynik zniszczenia to pewnie dlatego ze trafili w składy Hezbollahu-

i jeszcze chcą by swiat ich uwazał za pokrzywdzonych. jaki ten Izrael i wszyscy żydzi są biedni.
ale mają pełne poparcie USA bo walczą z terrorystami i moga swobodnie strzelać do cywilów.
farsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Madagaskar. Wtedy wszyscy byliby happy i nie byłoby wojny."

chyba nie do końca-tak cudownie by nie było, ale nie będę polemizował bo za dużo baum-ów jest na forum i znowu się na mnie wszyscy rzucą że jak śmiem wspominać o żydach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie