Skocz do zawartości

Wojna na Bliskim Wschodzie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 243
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Vilkaloki

Kiedyś też mówili, że Mosze Dajan /wódz wojsk Izraela w wojnie sześciodniowej/ to Otto Skorzeny po operacji plastycznej.

Terroryzm jest zawsze głosem rozpaczy"

Bardzo wygodne stwierdzenie i wrzucenie wszystkiego do jednego worka - efekty działalności Bin Ladena i World Trade Center to też były głosy rozpaczy ???

Zamachy w hotelach w Arabii Saudyjskiej /czyli u pobratymców, jednakiej wiary/ to też głosy rozpaczy ??

Coś to nie bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer

Bin Ladena i mudżahedinów stworzyło USA. A WTC było czymś na kształt zemsty za odwrócenie się od nich...

Może nie wiesz ale w pewnych środowiskach arabskich Arabia Saudyjska jest postrzegana jako kolaborant ponieważ USA uznają ją za sojusznika w regionie. A przecież jak Arab może być sojusznikiem kogoś kto popiera Izrael? Ot Kolaborant.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konflikt na Bliskim Wschodzie przez ogół postrzegany jest jako walka demokratycznego kraju pragnacego żyć w pokoju na biblijnej ziemi Izraela ofiarowanego ocalałym Żydom przez ONZ i wywalczonego w ciężkich bojach z Arabami a różnej maści terrorystami wspieranymi przez nieodpowiedzialne dyktatorskie i fanatyczne rządy arabskie.
Oczywiście jest to daleko posuniete uproszczenie wielokrotnie powtarzane przez swiatowe media / powtarzane kłamstwo staje sie prawda, powiedział kiedyś spec od propagandy/ a czyje sa światowe media? Kto chce wiedzieć ten wie. Powtarza sie wiele mitów jednym z nich jest utopienie wszystkich Żydow w M Środziemnym. Świat arabski jest niezmiernie podzielony i rozbity, część krajów arabskich ma stosunki z Izraelem inni sa gotowi to zrobic po zakonczeniu konfliktu. Arabów jest ponad 100 milionow a terrorystów niewielka grupa zdesperowanych głownie Palestynczyków wypedzonych ze swojej ziemii, zyjacych tymczasowo w innych państwach bez obywatelstwa tych państw lub żyjacych na okupowanych ziemiach. Chca walczyć o swoj kraj ale nie maja czym i jak wiec stosuja terroryzm, i nie poto zeby zabić kilku Żydow, tylko po to by Izrael i cały Świat nie zapomniał o nich i święcie wierza że i oni beda mieli dzień zwyciestwa.Rozumiem i popieram ich dażenia ale nie metody ale jak nie te to jakie, skoro Izrael nie zgadza sie wbrew zezolucjom ONZ na powrót uchodzców, a to przeciez Izrael powstał dzięki ONZ. Kiedy stałem na Górze Oliwnej i patrzyłem na Jerozolime podszedl do mnie stary Arab i spytal co widze przed murami starego miasta, odparłem że jeden duży żydowski cmentarz, Arab odparł przed 1967 była to duża palestyńska dzielnica. Gdy wieczorem spytałem znajowego Żyda co było wcześniej na miejscu cmentarza, odparł Arabowie trzymali tam kozy i mieszkali w slamsach, a teraz uciekli ale nie wiem gdzie.Dwie prawdy ale czy mogą być dwie prawdy w jednej sprawie? Ciekawe dlaczego nie cytuje sie prasy arabskiej i arabskich agencji prasowych? Czuję że niektorzy wyrażaja paniczny lęk przed Arabami w Europie, dlatego popieraja ostrzał Libanu przez lotnictwo i arylerie Izraela. Jest to krotkowzroczność ktora doprowadzi tylko do dalszej eskalacji konfliktu i w czasie a pewnie i przestrzennie. Kazdy dalszy krwawy dzień tylko utrwala konflikt i strony okopuja sie na swoich pozycjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie ,że wtrące swoje pięć groszy w ciekawą dyskusję którą tutaj prowadzicie.Oglądałem wczoraj na TVP 3 taki dokument pt Punkt Kontrolny" czyli sfilmowane sytuacje na checkpointach pomiędzy terytoriami Palestyńskimi a Izraelem.Sytuacje przedstawiały jakby dwie grupy zołnierzy jednych spełniajacych swój obowiazek sumiennie i zachowujacych jeszcze przyzwoitośc w róznych sytuacjach ,druga grupa butnych w sobie i uwazjących się za mocnych i posiadających władzę.Dodatkowo w tej drugiej grupe pojawiali się ludzi uwazający się za nadludzi / chyba już kiedyś tez tacy byli? / przykładem tego niech będzię stwierdzenie jednego z nich,że tam za płotem są zwierzęta - małpy itp i że tam nie ma cywilizacji - cywilizacja w/g niego była tylko po ich stronie tzn w Izraelu.Odnosiłem wrażenie ,że niektórym z nich sprawiało wielką przyjemńośc i satysfakcje w uprzykrzaniu zycia Palestyńczykom -chyba ,że to tylko ja to tak odczułem.Szkoda ,że film ten został wyemitowany o tak poznej porze.
pozdro fakker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka z ostrzału miejscowości Kfar Giladi z 6 sierpnia. Libańska rakieta zabiła 10 izrealeskich żołnierzy i 16 raniła.
Na fotce widać jak się ci rezerwisci chowają pod ostrzałem.

Takie pytanko - co za broń ma ten leżący po prawej. Wyglądame mocno przypomina jakaś wersje Kałacha" ... jakieś pomysły ? Trochę się zdzwiłem, bo do tej pory widać głównie amerykańskie karabiny(-ki) w roli broni indywidualnej izraelskich żołnierzy.

Swoją drogą to od początku konfilktu zastanawiam się czemu libańska armia ponoć zmobilizowana i gotowa, nadal siedzi spokojnie (może wedle rozkazu) i przygląda się bezczynnie demolowaniu ich kraju przez Izrael ? Jacy slabi by nie byli to cieżko siedzieć chyba w czołgu, z działem wycelowanym i załadowanym i nie strzelać patrząc na to co się dzieje z ojczystym krajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało znany fakt ale Izrael od ponad 30 lat okupuje fragmenty libańskiego terytorium.
Aby unieszkodliwić jednego członka Hezbollahu przy okazji i przez pomyłkę ginie kilkudziesięciu cywili. Jeżeli Izrael chce zlikwidować cały Hezbollach a twierdzi że tak to powinien niechcacy wybic milion libańczyków a bezludne obszary przyłączyć do ziemii obiecanej.
W Powstaniu Warszawskim na 1 zabitego powstańca przypadało ok 10 zabitych cywili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooopss ... późna pora i mózg gorzej działa ;)

W załączniku kolejna bardzo ciekawa fotka - mam nadzieję, że nie dostanę za nią kolejnego medalu.

Na focie komuś udało się uchwycić moment odpalania katiuszy" - strzela jakaś bateria rakiet, z przedmieść Tyru w Izreal. Niesamowite ujęcie.

Tyr, 6 sierpnia ok. godz. 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - konflikt zbrojny i potęga Photoshopa.

Fałszywe zdjęcia Reutersa z ataków na Liban
Kinga Kenig, Współpraca: Bartosz Węglarczyk08-08-2006,

Reuters, jedna z najstarszych i największych agencji prasowych na świecie, padł ofiarą oszusta, który na komputerze podrabiał zdjęcia z bombardowanego Bejrutu


W XIX w. fotografowie dodawali rumieńców portretowanym osobom. Za Stalina cenzorzy doklejali lub wycinali ze zdjęć ludzi i przedmioty. W XXI w., gdy narzędziem fotografa prasowego jest aparat cyfrowy, proces obróbki zdjęcia jest błyskawiczny i prosty. A to stwarza pokusę manipulacji. Coraz częściej dopuszcza się jej sam fotograf. Agencje i redakcje coraz częściej dają się nabrać.

Nawet doświadczony Reuters dał się oszukać libańskiemu fotografowi, Adnanowi Hajjowi. Agencja przyznała, że co najmniej dwa jego zdjęcia zostały zmanipulowane.

Panorama płonącego Bejrutu, jaką zarejestrował Hajj, wydała mu się zbyt mało dramatyczna. Własnoręcznie dodał więc zdjęciu dymu i grozy, przerabiając je w komputerze za pomocą popularnego programu graficznego Photoshop. W udramatyzowanej wersji fotografia ukazała się w wielu gazetach i serwisach internetowych. Fałsz rozszyfrowali autorzy amerykańskich blogów politycznych i oskarżyli Reutersa o stronniczość w konflikcie libańskim.

Zdjęcie izraelskiego samolotu zrzucającego rakiety na libańską wioskę" okazało się sfałszowane i na dodatek kłamliwie podpisane. Samolot w rzeczywistości wyrzucał flary mające go chronić przed ogniem przeciwlotniczym. Hajj użył też Photoshopa, tworząc trzy smugi z jednej.

Amerykańscy i europejscy bloggersi tropią kolejne podejrzane obrazy z wojny. Na zdjęciach dwóch innych libańskich fotografów agencji Reuters i AP znaleźli np. pewną kobietę, która równie sugestywnie opłakuje swój dom zniszczony przez izraelskie bomby. Tyle że w dwóch różnych miejscach Bejrutu i w odstępie dwóch tygodni.

Gdy dziesięć lat temu zaczęto używać komputera do obróbki zdjęć, obowiązywała zasada: dopuszczalne jest wszystko, co można uzyskać w ciemni za pomocą tradycyjnych metod, np. podwyższania kontrastu czy drobnego retuszu. Tak powinno być nadal.

Hajj został już zwolniony z pracy. Dla pracującego w Reutersie od dziesięciu lat fotografa to profesjonalna śmierć. Prawdopodobnie żadna poważna agencja fotograficzna nie odważy się go już zatrudnić. A Reuters na wszelki wypadek skasował już ze swego archiwum 920 wykonanych przez niego zdjęć.

Źródło: http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34174,3537265.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne tylko że info wyszło z organu prasowego ambasady Izraela w Polsce czyli z Gazety Wyborczej która w szczytowym momencie ziania jadem potrafiła zmieszać z błotem Zbigniewa Herberta. Jakby mogli to by napisali że wojny wogule nie ma ale już trochę za późno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne media donoszące o tym, np:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/5254838.stm

http://www.cnn.com/2006/WORLD/meast/08/07/reuters.photog.reut/

http://today.reuters.com/news/articleinvesting.aspx?view=CN&storyID=2006-08-07T143833Z_01_N07348592_RTRIDST_0_MIDEAST-REUTERS.XML&rpc=66&type=qcna

BBC, Reuters, CNN (no CNN może być nieobiektywne bo jak to ktoś wcześniej sugerował USA to prowincja Izraela).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki obciach dla Reutersa jak w ogóle przyjeli tak tragicznie spreparowane foto. Nie trzeba być grafikiem ani fotografem, żeby pierwszym rzutem oka rozpoznać manipulacje. Taki fotomontaż to poziom 12 latka, który ma pół roku komputer i od tygodnia siedzi w Photoshopie. Kilka razy użył opcji stemplowania i tyle ... cienizna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowoz ,troche naiwne pytanie i naiwna odpowiedz :
Sugerują,w ten sposob ,Zydom ,aby opuscili tę część świata .Zwyczajnie są świadomi,ze w otwartej walce nie mają znimi żadnych szans ...


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pik78 19:05 09-08-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie