Skocz do zawartości

Wojna na Bliskim Wschodzie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 243
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie drwię z Islamu, ale z metod stosowanych.

Co daje wysadzenie się w powietrze w autobusie, na targu, itp. Nie tylko w Izraelu.
Nic nie daje - tylko nienawiść strony przeciwnej.
Czy terrorysta wyznaje Koran czy Biblie - dalej jestem zdania że należy odpowiadać ogniem i kulą.

Co za polaryzacja : jak nie potępiasz Izraela to jesteś żyd, biedny Liban w którym w niektórych miejscach rządzą się bojówki atakując tuż przez granicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment z teoria o potępianiu jest trochę inaczej.
tutaj panuje zdanie że jeżeli nie uwielbiasz(kochasz, ubustwiasz) żydów to jesteś rasista i tzreba cię ukamienować.
Ktos powiedział żyd-dać mu bana. chore

a co doCo daje wysadzenie się w powietrze w autobusie, na targu, itp. Nie tylko w Izraelu. "

w dzisiejszych czasach to chyba już nic, stało się to porzadkiem dziennym na które media i ludzie nie zwracają wielkiej uwagi, no chyba ze w Anglii, Hiszpanii -tak to wielka tragedia, rozpamiętywana przez wiele miesięcy a w innych krajach norma, że nawet szkoda wspominać.
a jak widać w Hiszpanii dało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nikt nie da głowy, że mimo wycofania Hiszpanii z Iraku nigdy nie wybuchną tam już bomby ekstremistów i fanatyków al-kaidy.
Kiedyś przywołałem temat zamachu na Cafe Club w 1942 roku i prawie zostałem wyklęty na forum, jaka można przywołać jako walkę z okupantem zamach terrorystyczny. Co on dał.
Nic, ślepą furię, krwawy odwet, straty społeczeństwa.
Historia pokazała.

Czy ja rzuciłem w tym wątku do kogoś hasłem rasista ???

To wszystko nie tak. Nie chodzi zawiść do jakiegoś narodu tylko do terrorystów którzy żyją robieniem i wysadzaniem bomb.
W Arabii Saudyjskiej władze też straciły cierpliwość do pewnych nawróconych inaczej pobratymców po barbarzyńskich atakach na hotele i wypruły flaki z anus mundi terrorystów.
Podstępnie namierzono,potem stanowczo i skutecznie wyprawiono w zaświaty. Inaczej nie da się, skoro nie chcą porozumienia.

Ja nie neguje przypadkowych ofiar odwetu Izraelskiego, ale niepojętym wydaje się być fakt by jakiś kraj tolerował wprost istnienie zorganizowanych związków posługujących się metodami terrorystycznymi, które na dodatek same mają faktyczną władzę na pewnymi częściami kraju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem generalnie o forum i podejsciu do żydów jakie tutaj panuje.
natomiast w tak zmasowanym ataku nie mówmy o przypadkowych ofiarach ponieważ chyba każdy dowódca jeśli planuje taki atak to wie ile osób niewinnych zginie. nie mówmy o przypadku tylko o celowym mordowaniu cywili-moze trzeba w końcu nazwać rzecz po imieniu że Żydzi też mordują niewinnych. co za różnica wysadzić się w autobusie czy wystrzelić w centrum miasta kilkanaście pocisków. ten sam efekt śmierć cywili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kol. Acera:

13 kwietnia 1994 r., zamach na przystanku autobusowym w Haderze 5 ofiar śmiertelnych, 30 rannych,
19 października 1994 r., zamachowiec-samobójca wysadził w powietrze autobus w centrum Tel-Awivu, 22 zabitych, 46 rannych,
25 lutego 1996 r., zamachowiec-samobójca wysadził się w autobusie w Jerozolimie 26 zabitych, 80 rannych
3 marca 1996 r., ponownie eksplodował autobus w Jerozolimie 19 zabitych, 6 rannych,
18 czerwca 2002 r., w Jerozolimie eksploduje autobus, 20 zabitych, 52 rannych

Co do świadomości - to nastąpiło nieporozoumienie - nie miałem na myśli, że ta osoba wyleciała w powietrze (nielogiczne przecież :)), ale sam fakt, że takie przypadki się zdarzały, powoduje, że zaczynasz się bać - coś jak strach przed metrem w USA (po zawaleniu się WTC i śmierci ludzi uwięzionych w podziemiach).

Stwierdzenie co za różnica (...)" prowadzi nas do tego, że w zasadzie wystrzelenie pocisków przez Izrael jest równoważne z rozsztrzelaniem ludzi (logicznie rzecz biorąc z powyższej wypowiedzi wynika, że pomijamy kryterium celowości, albo Izrael celowo atakuje cyywilów).

Pozdrawiam,
BN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Izrael celowo atakuje cywili dokładnie to miałem na myśli. no bo jak to inaczej nazwac?? to jest zwykły terroryzm tylko w bardziej profesjonalnym(perfidnym)wykonaniu, nie bomba samodziełka tylko mordowanie sprzętem made in USA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wielu roznic tym razem zgodze sie z mauserem- atakowanie cywili- tak jak to robi nadal izrael trzeba nazwac terroryzmem- jest to planowe dzialanie wymierzone w osoby zamieszkale w libanie. I pomimo szlachetnego celu- obrony wlasnego terytorium- uwazam ze sa to dzialania terorystyczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wielu różnic nie zgadzam się ani z Mauserem ani z Woytasem tylko właśnie z Acerem.

Znane jest takie pojęcie jak ewakuacja? Ej, ludzie może Żydzi będą rakiety zrzucać, może coś zrobimy, schronimy się czy cuś? Bo przez ten pieprzony Hezbollah musimy coś zrobić. To oni świadomie na nas to sprowadzili, w pełni usprawiedliwiony i normalny odwet Izraela. To ten Hezbollah założył państwo w państwie i wywołał to wszystko. Wojna to wojna.

Tak a propo terroryzmu: Hej, ludzie właśnie nam wysadzą ten autobus, może uciekamy, w końcu wiemy, że to ten? Nie?

Popieram Izrael.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna to wojna i zawsze ucierpią niestety 'jacyś' cywile!
Zawsze.
A terroryzm jest żałosny jako metoda walki z czymkolwiek. Nie chodzi mi tu nawet o skuteczność. Po prostu jest to żałosne. Natomiast porównanie działań zbrojnych Izraela do terroryzmu - dla mnie nieporozumienie, albo bardzo różne definiowanie tego pojęcia.

A co do Hiszpanii i jej wycofania się z Iraku po zamachu w Madrycie - jest to wielka kompromitacja tego kraju na arenie międzynarodowej i nic więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej Seb Blatter II wojna światowa, Niemcy będą rzucać bomby może sie schronimy czy cuś??
człowieku Ty jesteś chory albo masz jakieś mocno żydowskie zapędy:
w pełni usprawiedliwiony i normalny odwet Izraela"
mordowanie dzieci, kobiet, niewinnych to jest normalny odwet???? brawo-pewnie również popierasz Niemców za to że za dzialania AK, partyzantów itd rozstrzeliwała cywili w masowych egzekucjach? w ostatecznym rozliczeniu czym się różni strzał w głowę od strzału z czołgu(poza bardziej zmasakrowanymi ciałami)???

a co do kompromitacji to największą kompromitacją było wysyłanie wojsk do Iraku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Znowu w punkcie wyjścia - popierasz Izrael, to jesteś żydofilem.

Mauser29 - porównywanie Hezbollahu do AK mnie osobiście jest obraźliwe - ale masz rację, czym się różnią działania AK od działań Hezbollahu? W ostatecznym rozrachunku zabili ludzi... a czy byli to żołnierze wroga, czy cywilr, to co za różnica...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mauser jesteś Hezbollachofilem ?

co to za porównania AK do Hezbollachu ?!
To jest dopiero chore człowieku !!!

Co to za ruch oporu który walczy z wrogiem na jego własnym terytorium ? Nie można porównywać takich rzeczy !

Działania wojenne rozpoczęły sie po tym jak terroryści naruszyli granicę obcego kraju, porwali jego obywateli innych zabili. Czy tak potraktowany kraj ma nie reagować a najlepiej ogłosić samolikwidację ? Co za myślenie.
Poprzeć akurat ten kraj w walce z terrorystami to posądzenie o żydofilię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - izraelscy wojskowi ostrzegli, że rozpoczną bombardowania i trzeba się ewakuować. Co jeszcze mieli zrobić? Wbudować w rakiety głośniki, nadające Uwaga, lecę" w 10 językach? Amerykanie nie ostrzegali przed swoimi atakami na Irak, więc warto odnotować, że Izrael robi COKOLWIEK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna ciekawa fotka ... a hajłeju z moją małą mym harlejem mknę ..."

Acer co do tych drwin to tak mi się skojarzyła ta wesoło wypowiedziana kwestia z dziewicami i rajem (ew. jedno z fundamentalnych wierzeń islamu). Ja ostatnio np. na tym forum zakpiłem z obrzezania bagnetem z gwiazdą dawida i od razu admini mnie mało nie ukatrupili - u Ciebie nikt nie zauważył. Dziwne nie ? Naród wybrany" wyraźnie uprzywilejowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm- wystawie glosniki przez okno, powiem do sasiada- piiiiiii ze swojego domu w ciagu 24 godzin bo potem bede strzelal z procy - bo twoj pies na mnie szczeka !
Nie lubie terrorystow, hamasu bojownikow alaksa, fanatkow religijnych (z zadnej religii !).
Nie jestem zydem ani antyzydem- nie lubie jak ktos krzywdzi w jakims imieniu ludzi i tyle- nie podoba mi sie to co w tej chwili robi izrael- Jesli posiada wg nich najdoskonalsze sily specjalne na swiecie (i maja prawie racje )to sa sposoby na likwidacje hamasu. Nie trzeba ladowac bezsensu ze 109 !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości: o Raju z dziewicami wspomniałem ja. Jeśli kol. Bolas czuje się obrażony, to Go przepraszam - wydawało mi się, że stwierdzam fakt, ale cóż - pozostawiam decyzję moderatorowi.

Woytas - porównanie chyba nie najszczęśliwsze, bo obie strony się krzywdzą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 lipca

Pociski rozpryskowe wystrzelone przez Hezbollah spadły na miasto Nazaret zamieszkane głównie przez Arabów. Izrael kontynuuje intensywne bombardowania Libanu. W największym jak dotychczas bombardowaniu, będącym kolejną próbą zabicia szejka Nasrallaha zrzucono 23 tony materiałów wybuchowych niszcząc główny bunkier Hezbollahu na terenie palestyńskiego obozu uchodźców w południowej dzielnicy Bejrutu Burj Barajneh. Wg agencji Al-Manar zbombardowany budynek nie był kwaterą Hezbollahu i żaden z przywódców tej organizacji nie ucierpiał w nalocie. Ponadto Hezbollah ogłosił zniszczenie dwóch izraelskich czołgów Merkava."

Korzysta na tym konflikcie Iran. Nie muszę pisać chyba dlaczego.

Mauser - jeśli porównuje się Hezbollah do Armii Krajowej, czy hitlerowskie Niemcy do Izraela to gratuluję niezwykłego sposobu myślenia. A nazywając mnie osobą chorą, kultury osobistej. Działanie Izraela nadal uważam za uzasadnione.

Niewinne osoby nie powinny cierpieć/ginąć, ale tak niestety zawsze było w trakcie wojny i to się nie zmieni. Jest to nieuniknione. Póki będą istniały religie, różnice narodowościowe, kulturowe, ideologiczne czy coś innego konfliktogennego wojny będą. Jednak daleki jestem od pacyfizmu.

Woytas - zawsze myślałem, że to moderator/admin powinien dawać przykład innym użytkownikom. Niestety tak nie jest skoro nazwy narodowości, państw czy organizacji piszesz z małej litery (zyd, hamas, izrael), nie stosujesz polskich znaków.

Wszak jednak:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje się obrażony, bo uwaga o raju z dziewicami mnie nie dotyczy i w żaden sposób nie denerwuje. Swoją drogą to muzułmańskie pojęcie raju jest chyba nieco atrakcyjniejsze od naszego. Dla mnie całkiem sensownie brzmią te dziewice wino i pełna wygoda.

Ot był to tylko taki mały przykłąd jacy jesteśmy wszyscy przewrażliwieni w tej jednej kwestii ... wystarczy jedna kpina z izraelskiej religii czy narodu i zwyczajów i jest to traktowane śmiertelnie poważnie. Za to z wszystkich innych można sobie podśmiewać się i na luzie dowcipkować. Czemu ci jedni są tak specjalnie traktowani ? Zna ktoś odpowiedź ?

Sytuacji tej nie ma co odnosić do naszych europejskich realiów bo się tego nie da zrobić. Inne realia - konfilkt zarówno narodowościowy jak i religijny i jeszcze terytorialny ... pewne podobieństwo może jedynie do Wołynia w okresie wojny. Ale to chyba nieco niewygodne porównanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jasna :) Izrael jest we wszelkicj kpinach i uwagach specjalnie traktowany.

Doskonale to widać chocby w tym poście gdzie każdy z nas unika pisania Żyd/żydowski (bo się to źle kojarzy mimo że forma językowo jest poprawna), a piszę się Izralczyk/izraelskie itp ... Analogicznie można się nabijać z bogobojnych polaczków, śmiesznego raju pełnego dziewic islamu i z nimiliona innych cech narodowocyh poza właśnie tym jednym wyjątkiem, którego złamanie kończy sie nagonką. Tylko czemu ? Od dawna zastanawiam się nad tą zabawną osobliwością kulturową - czyżby jakaś trauma ?

Żebym nie wyszedł na jakiegoś antysemitę - stosunek mam do wszystkich nacji/kultur/religii jednakowy - nikogo nie faworyzuje (może poza nami), nikogo nie wyróżniam w żaden sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. wszędzie- nie tylko na tym forum ale w ogole( zaczynając od mediów, poprzez politykę itd aż do życia codziennego) każdy powszechne jest umiłowanie żydów(albo raczej strach przez powiedzeniem na nich czegoś już nawet niekoniecznie złego, ale nawet żartu bo wtedy publiczny lincz!!)
a porównanie AK do Hezbollahu nie miało być dosłowne(bo takich rzeczy się nie porównuje)chodziło mi raczej o siły i sposób walki przeciwko nim a nie o porównanie ideologiczne-nie przesadzajmy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie