Skocz do zawartości

Idz i patrz


panzerjager

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
No rok minął hehehe. Wczoraj za radą kolegi z forum obejrzałem ten film. Półtorej godziny wojennej psychodeli , przez pierwszą godziną narzekałem na dłużyzny ale potem ich nie zauważałem. Lipa , na jeden raz oglądania .pozdrawiam .liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tym dłużyznom widz ma czas się zastanowić nad tym co dzieje się w filmie, i może wczuć się w sytuację.
W nowoczesnych filmach brakuje tych dłuższych ujęć. Niema czasu na dojrzenie szczegułów i głębsza refleksje. Ot oglądamy strzelaniny, i z grubsza wyłapujemy pojedyńcze kilkusekundowe ujęcia i scenki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda , tylko problemem jest gdy są one zbyt długie .Kilka razy ze zniecierpliwieniem czekałem kiedy minie czas który reżyser uznał za potrzebny abym wczuł się w klimat.
Sceny we wioskach rzeczywiście są poruszające , mnie ruszyła ta sterta ciał za stodołą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Wstrząsający film, cholernie trudny w odbiorze, obciążający psychicznie.
Ale czy akcje Einsatzgruppen tak w rzeczywistości wyglądały? Bo według mnie scena spalenia wioski i jej mieszkańców w swoim chaosie przypominała raczej najazd Mongołów ubranych w mundury SS. Totalna anarchia i nieład. Nie poddaję niczego w wątpliwość bo nie mam wiedzy na ten temat ale piszę o moich skojarzeniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miało to inaczej wyglądać, Ekipy" do walk na tyłach często rekrutowały się ze zdrajców (- Kamińskiego na ten przykład (w podobny sposób zlikwidowali wioskę Chatyń w marcu 1943 r) zdemoralizowanych, z niemieckimi oficerami jako dowodzącymi. I takie mieszanki wysyłano do walki i pilnowania tyłów. I często takie ekipy kończyły w starciu z porządniejszą ekipą partyzantów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie wrażenie zrobił Niemiec który jadł bliny jakby to było przyjęcie u samego Bismacka, stara pruska szkoła jedzenia, był bardzo wytworny a potem spalił gospodarzy. Potem był lemur na ramieniu oficera, który wyglądem przypominał lemura, i ten stos zwłok za stodołą. Film mocny, interesujący, zapadający w pamięć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam !

Na youtubie jest użytkownik o nicku igorzee. Fasio wrzucił ponad tysiąc filmików, w tym pocięte na kawałki pełnometrażowe produkcje ( m.in. Dekalog ). Jest także Idi i Smatri ale pod tytułem Come and See. Wersja oryginał ale są angielskie subtitlesy. Szczególnie polecam u tego użytkownika reportaż o Dubrowce.

pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie